bugün

bu tarz söylemler, uygulamalar vatandaşın iyiliği için yapılmaz.

bunlar kurdukları iğrenç sistemi devam ettirmek, koltuklarını sağlama almak ve zihniyetlerini devam ettirmek için yapılır.

bir siyasetçinin başkasının dinini, duasını örtüsünü vs. Günlük hayatta bir kez bile düşündüğünü mü sanıyorsunuz ?

daha bugün allahçı akp'li bakanın çocuğu kumar oynarken görüldü.

17 aralık'ta milletin afedersiniz, **ına koydular.

siz sadece susun, şükredin ve aza kanaat edin.

onların halktan istedikleri bu işte.

halk da bu gerçeği bir görebilse ah ah.
Ahlak dersi evet din dersi hayır. insanlara ilk ahlaklı olmak öğretilirse zaten dinimizi seçmesi muhtemeldir.
Birçok anaokulunda zaten din dersi vardır. Bunu bilmiyor olamazsınız.

Meb müfredat dahilinde olmasa da birçok özel kuruma ait anaokulunda yaş seviyelerine uygun din dersleri verilir.

16 yıl önce anaokulunda okudum. Sure ve dua ezberinden tutun sünnet derslerine kadar hepsi vardı.

Arkadaşım anaokulu öğretmeni kuranı kerim öğretiyorlar öğrencilerine. Hatta hatim yapanı bile mevcut.

islam dini dürüst olmayı, emanete hıyanet etmemeyi, insanları kırmamayı, cömert olmayı emreder. Tüm bu ahlaki meziyetler anaokulunda değerler eğitimi kapsamında zaten veriliyo. Din eğitimiyle birleşince bu değerler için belli örnek şahsiyetler de seçiliyor. Ayrıca kuran ve hadis dersleri de ekleniyor.

isteyen aile çocuğunu böyle okullara gönderir. Bunun neresi tuhaf geldi anlamadım.

Edit: anaokulunda din dersi diye kabir ölüm cehennem öğretildiğini zanneden ve erken olduğunu söyleyenler var-mış.

Anaokulu seviyesindeki çocuklara din dersi verecek olan öğreticiler bilir ki çocuklara 10 yaşa kadar cehennem kabir ölüm gibi mefhumlardan bahsedilmez. Bunların yerine cennetten ahlaki değerlerden örnek şahsiyetlerden anlatılır. Böyle değerleri kazanması için çeşitli aktiviteler yapılır. Çocukları karşılarına oturtup tefsir dersi yapmıyolar arkadaşlar.

Ayrıca din eğitim için anaokulu çağı erken değil geçtir. Din eğitimi ailede başlar. Anne çocuğunu kuran sesiyle uyutur, baba çocuğuyla camide takla atar sonra çocuk babasını taklid ederek namaz kılmaya çalışır. Müslüman ailelerin çocuklarını böyle yetiştirmeleri gerekir.