bugün

bugün doğum günü olan ünlü uruguaylı futbolcu.
Cok buyuk futbolcudur.
kornerden gol atabilen uruguaylı müthiş solaktır.
tişörtümün arkasına adını yazmışlığım vardır forma diye. Sırf bu adam için dişlek olmak istemişimdir göçcükken.
adı güzel futbolcu. ne güzel söyleniyor lan recoba. evet. *
"hey gidi" dedirtmiş golcüdür.
şu sıralar kendisine egoist diyenlere inat en beğendiğim futbolcu. topa inanılmaz falso verebilen ve bu özelliğiyle beni çok şaşırtan adam. umarım beni ve sevenlerini mahcup etmez 2002 dünya kupasında.
özlenen solak.
adını görünce recoooooba diye bağırasım gelen futbolcu. uruguaylı sergen. canı isteyince inanılmaz futbol oynardı. futbolu bıraktı mı bilmiyorum. zamanında panionos a falan gitmeden türkiyeden bi takım alsa da dünya gözüyle izleyebilsedik keşke.
avada kedavra. serbest çağrışım. harry potter ım geldi bırakın beni.
winning eleven 8 we turkey hatırlatmıştır bize. veron cambiasso adriano toldo 2 zanetti lucio recoba ah ulan ahh.
akşam akşam aklıma gelen ve 2000'li yılların ortasında pes ile tanışan bir nesli interli yapmış efsane sol ayak.

pes'te bu adamın şut ile ilgili değerleri mükemmele yakındı. mihajlovic ile birlikte falso değeri 99 olan ender futbolculardandı.

sanal alemde mükemmeldi ama gerçek hayatta o kadar iyi miydi hep merak etmiştim. şöyle kısa bir araştırma yaptım kariyeri ile ilgili:

1994'te başladığı kariyerinde sırasıyla Danubio, Nacional, inter, venezia, torino, Panionios, danubio ve nacional formaları giymiş ve 38 yaşında olmasına rağmen hala faal futbolcudur.

uruguay, italya ve yunanistan olmak üzere 3 ayrı ülkenin liginde oynamıştır:

uruguay'daki kariyeri: 156 maç, 48 gol

italya'daki kariyeri: 303 maç, 86 gol

yunanistan'daki kariyeri:21 maç, 5 gol

milli takım: 69 maç, 11 gol

toplam: 549 maç, 150 gol

sanırım iyi bir kariyer. bu atılan toplam golün bir çoğunun, o güdümlü füze sol ayaktan çıktığını düşünürseniz güzel bir kariyer diyeliriz.
sincap'a benziyordu. en son 2002 dünya kupasında oynamıştı yanılmıyorsam. mahalle maçlarında çocukların ağzına pelesenk olmuş futbolcudur.
haxball nick'im,

eski idollerimden, ayrıca pes 4 efsanesi.
herkes tanimaz be efsane.
peste inter alınca hala yedekte gözlerim onu arıyor.
efsanenin eş anlamlısı.
liseliler bilmez, zamanında inter'in genç semih'i gibi sonradan girip rıdvan gibi oyuna hareket getirirdi.
dün gece 90+5 te 30 metreden attığı frikik golü ile nacional'i ezeli rakibi penarol karşısında 2-1 öne geçirmiş ve maçı kazandırmış olan efsane uruguaylı forvettir.
Korner atislari onun icin penaltidir. Gunumuzun fuzeleri bile bu kadar falso alamazken topa ayar veren adam.
zamanında hakan şükür ile inter milan'ın hucüm hattını olştururdu.
frikik ustası eski interli futbolcu.
2002 dünya kupası'nda eğer yanında 2010'daki forlan,suarez,cavani gibi adamlar olsaydı bu dişlek yarı finale kadar götürürdü uruguay'ı.ama formsuz forlan ve dandik bir kadro olunca senegal-danimarka-fransa grubundan,fransa gol dahi atamadan elenirken çıkamadılar.inter'le özleşmiştir,fm 2008'de torino'da başlar ve siz "ulan recoba da 32'sinde artık oyunda derken ruh hastası gibi uzaktan 3-4 gol atar.

hep bekleneni veremedi,tam olmadı,eksik kaldı gibi bir algı yaratılsa da 11 senede inter'de 170'in üstüne maç oynayıp 53 gol attığı.en büyük şanssızlığı belki de inter'in en berbat dönemlerinden birinde oynamasıydı.
hey gidi günler be. özlenen efsane.
FM 2005 te Inter kadrosunun en iyi futbolcusuydu. Frikik , uzaktan sut , korner , penaltı aklına ne gelirse 20 vermişlerdi.