bugün

sol fireyme düşünce bir baatırın sözü patlatılması gerektirir.
''Bir gün Altay'a
Genç Altay bahadır gelir.
Ulusumuz uyanır,
Altay ulusu birleşir,
ilerler, ilerler hayatımız!''
çok güzel eserleri olan müzik grubudur fakat attar ın yeri farklı bende. neden bilmiyorum alıp götürüyor uzaklara.

eğer yaptıkları müzik tarzına ilginiz varsa kayçılar adlı parçayı da mutlaka dinleyin derim.
kai kojon klibinde ırmağın üzerinde uçan kuğular* ile türk yaratılış mitolojisine atıfta bulunduğunu düşündüğüm müzik grubudur. sözlerinin anlamını çözemediğim için mevzuya tam hakim olamadım.
Başlığını görmek beni çok memnun etti. Sevindim mk. Bilenler varmış demekki. folklorik müzik yapan bir grup. Kendinizi Altay dağlarında taygalarda hissettiren müzik yapıyorlar.

Neyse ;

Jahar
Argımak Attar
Kara su
Kayçılar iyidir.
(bkz: kayçılar)
(bkz: jerim)
(bkz: kara su)
(bkz: jahar)
(bkz: ezen bolsın yurtumga) gibi muhteşem eserleri olan eğer can kulağı ile dinlenilirse bayağı bayağı anlanılan grup.
"turna" adlı parçalarına aşık olduğum grup.

fazla iyiler.

https://www.youtube.com/watch?v=bpMXUerD2tQ
dinlerken Türklüğü damarlarınızda hissedeceğiniz nacizane müzikler yapan gruptur.
Az kişin bildiği güzel bir gruptur.
Ben bunun yanında Tengger Cavalry öneririm. Onlar çok daha iyi.
altay türklerinin kurduğu harika bir etnik müzik grubu. kara suu, esen bolsun curtumga, jerim, kai kojon, baatyrdın sözöö adlı şarkıları muhteşemdir. dinlenilmesi ısrarla tavsiye olunur. herkes kara suuyu sever ama esen bolsun curtumgayı çok içten söylerler. o parça bir başkadır dedirtir.