bugün

Almanya'da artık yaşanmaz. Her şeye her gün zam geliyor. Misal dün ekmek aldım. 4 lira 52 kuruş verdim 200 gram ekmeğe. Bu gün alayım dedim 4 lira 61 kuruş olmuş. Üç ay önce arabamı periyodik bakıma verdim. 840 lira aldılar. Bu gün götürdüm. 922 lira istediler. Yuh arkadaş bu ne ya. iğneden ipliğe her şeye zam. Yaşanmaz artık bu almanya'da. Reis sen de dur artık yeter vallahi. Biliyorum merkel'e gıcıksın ama gariban almanlara ne kastın var. Böyle devam edersen batıracaksın almanya'yı. Yakında ekmek alamayıp acından ölecek zavallılar.
münihe götüreceğiz diye kandırılıp istanbula bırakılmış garibanların serzenişidir. kendilerini hala münih de zannediyorlar demek ki lan.

görsel
eksi enflasyonun sonucudur.

türkiye gibi korkudan doğrusu açıklanamayıp %10 diye açıklanan ama aslında %45 olan enflasyon olsaydı küsüratlı zamlarla uğraşmamış olurlardı.

4,61 euro nedir ya, şaaaak! diye 10 euro yapacaksın ki milletin kafası karışmasın.
google'a almanya'da zam yazdım gelen iki şey var, çocuk parasına ve emekli maaşına zam. ülkeye bak.
espri gibi bir gerçektir.
yaman trolsün, delikanlı! kestane şekerini verdim. (ekşi alışkanlıklar)
haayin alamanlar bizi gısganıyoo.
işte Bunlar hep almanya bizi kıskansın diye. Üzüm üzüme baka baka kararırmış. Kıskana kıskana böyle oldular zahir..