(bkz: arapçılar ülkesinde sıradan bir gün)
tek derdimiz de buydu zaten.
Delikanlı adammış inanç olarak zıt düşsek de.

Ben de aynı şekilde tanrı kullanır allahı islama has bir ilah sayarım çünkü.

Kendi ilahiyatında o da haklı kendi teolojimde ben de.

Takdir ettim... ve samimiyim bunda.
Hüseyin Çevik adlı hoca: "Yok Tanrımıza hamdolsun. Tanrı ne ya? Allah Tanrının belasını versin, amin. Tanrı diye bir şey yok. Tanrı çoğul, Allah tek.”

https://twitter.com/yirmi...QmBhqjp-vyAgeMGg&s=19
bunu söyleyen kişinin ''tanrı kulundan dinlediklerim'' isimli kitabı vardır.
Thor sizi korusun.Odin size eşlik etsin *
şu anda filozoflar olarak oturduk bunu araştırıyoruz.
Cahilce bir söz. Allah=el ilah, ilah=tanrı, ilah arapça tanrı türkçe. Arapça yerine türkçe kullanmakta herhangi bir kusur yoktur. Bu sözü söyleyen adama da üstad falan demem.

Not: din kültürü ve ahlâk bilgisi öğretmeniyim.
Çomarları lütfen pistten alalım.
bence allah önce halkın vergileriyle kumar oynayan orospu çocuklarının belasını versin.

şimdi şair mi oldum ben?
tanrı diyenlere laf gömmek derdi ile kurulmuş bi cümle.

tanrı genel bi kavramdır. felsefe konuşurken elhemdir tanrı demek.
tanrı, islamın ve islam aleminin belasını zaten vermiş ama o kadar andavallılar ki bunu bile göremiyorlar.
Necip Fazıl'ın kafayı bulduktan, kumarda yüklü para kaybettikten sonra sarfettiğini düşündüğüm cümle. Başka bir açıklaması olamaz zaten. Bizim dindoşlarda sağda solda paylaşıyor böbürlenerek bu sözü.
Dünyanın en komik sözlerinden biri. Tam Necip Fazıl denen çapsızın kalitesizliğini ortaya koyar nitelikte.
(bkz: Sen yine de öyle deme)
(bkz: yeni ateist olmuş kedi)
(bkz: tanrı allah ın belasını versin)
her ne kadar tanrı = yaratıcı anlamına geliyor olsa da dinimizde allah ın tanrı diye bir sıfatı olmadığından evet allah tanrının da belasını versindir.
ortada paradoks falan yoktur. aynı kavramlar değildir.
hele hele türkçesi durumu hiç yoktur. üstat çok doğru demiş.
kumarbaz necip'in muhtemelen alkollüyken söylediği sözdür. sarhoşken olur böyle şeyler.
bunu söyleyen huur evladı yine tanrıya bela okumuştur. Burada kastettiği tanrı değil türklük ideolojisidir. Bunu söyleyen puştun kim olduğunu herkes biliyor zaten.
Bunu söyleyen kişinin, allah'ın nasıl kendi kendisinin belasını vereceğini de söylemesi gerekmektedir. Acayip merak ettim.
üstad necip fazıl'ın tanrı ile ilgili muhteşem görüşüdür.
bir gerizekalı beyanatı. ikisininde aynı şey olduğunu bilmeyen bir öküz tarafından söylenmiştir.
kelimelere takılı kalanların sevdiği cümle .