bugün

yazık. bakıyorum allah yok, peygamber yok sanki. her işe onun adıyla başlamak. şeyhim şunu dedi bunu dedi. varya oo.

imam ali, der ki, islamı asla soru cevaba indirgemeyin, aman orucum şöyle oldu bozuldu mu, aman abdestim gitti ne oldu.
islam öyle bir şey değil. tam hayatın içinde, edebiyat psikoloji, her şey var.

ama bu tipler için , üç beş şeyh mi ne onlar var yazık.
Konu eleştirmeye gelince, eleştiri okları her zaman hazır ve yaya çekilmiş bir halde duruyor.
Adam, şeyhinden anlatmasa, Allah, peygamberden bahsetse, "Allah razı olsun, ne iyi anlattı mı? "denecek sanki.
Allah, peygamberden bahsetse yine topa tutulacak.
Adam sevmiş, sevdiği, şeyhi, sevdiği kız, sözlük, öğretmen, ev, eş, iş olabilir. "insan, sevdiğini çok anar" derler. Bırakalım sevenle sevilen arasına girmeyelim. Sevenden zarar gelmez.
(bkz: mürit)
arap coğrafyasında çok olan müridlerdir. özellikle fas cemaatlerden, radikal islamcılardan geçilmez. hapishaneler ayrılıkçı ve bölücü radikal islamcılarla doludur. bir keresinde elemanın teki bir şeyh ve müridlerinden bahsetmişti. şeyh dayımız bana tabii olun sizi cennete sırtımda emekleyerek taşıyayım diyormuş. gel de adını anma sen bu şeyhin allah'tan fazla (mürid bakış açısı). öyle işte.
(bkz: tasavvuf münkiri yazar)
tarikitçıdırlar..

gördüğünüzde çekin gidin..

sağlam ayakkabı değildirler.
islam dininde ruhbanlık yoktur,yasaktır, ben ulema da değilim ancak kişi şeyhinden bu denli bahsediyor onu haşa tanrı ve peygamber yerine koyacak ifadelerde bulunuyor bir takım mucizelerinden de bahsediyorsa bu şirktir. Allah bizleri böyle şeyhlerden korusun.
büyük bir hatanın içinde olan kişilerdir.
(bkz: ALLAHTAN ÇOK ŞEYH Mi iSTEDiK)
Kim napsın yaradanı kafasında olup inancını şeyhinden öğrenip, cennetin anahtarının onda olduğunu sanan kulumsular.
şeyhi yaratanın da allah olduğunu idrak edemeyen putperest zihniyettir. allah'ın bir, kitabın bir; şeyh kim oluyor ?
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar