hamseler bu insanı şişirmesin ve büyütmesin.
sizi kurtaran kalecinizdi, fener maçında.
Vedat muriqi nin kramponlarını taşır ancak.

Kibirli. Ortasahanın gerisine geldiği kaç defa görülmüş? Mevkisini asla terk etmiyor. Takıma yardımcı olmak gibi bir amacı yok, sırf kendimi nasıl yükseltirim kafası.

Tamda size layık bir futbolcu hamsiler. Siz seversiniz böylelerini.

Premier de hayatta kalamaz. Türkiye de atar tabi.

Vedat in ise bir kaleye geçmediği kaldı, kaleci kırmızı yesin, yine iki metre boyuyla onu da yapar. Vedatı izlerken "ulan bunun defansta ne işi var" deyip kendimi yırttığım çoktur.
bir transfer başarısıdır. kimsenin adını sanını bilmediği bir futbolcuyu iki yıllık 750 bin euro'ya kiralamak ve alınan bu oyuncunun ligi domine etmesi tamamen transfer başarısıyla alakalıdır. yıllık 4 milyon euro artı bonservis 4+ milyon euro verilen bir oyuncunun iyi performans göstermesi ise transfer başarısı değildir. olması gerekendir.
bi sal bizi be adam futbolcusudur.
Kuzeyin gerçek kralı.
Not: bjk
boşuna yumruk atmamış
Tanju çolak'ın uzun boylu olanı. futbol teknikleri birbirine benziyor.
Kendisine faul değil saldırı yapan futbol katilini yere seren kuzeyin kralı.
geçen hafta 7eneve koydukları maçın tamamını izlemiştim, bugünkü gençlerbirliği maçının ise son yarım saatini izleyebildim..

alexander sörloth, gerçekten muazzam süper bir golcü, o boyuna rağmen kanat oyuncusu gibi çok iyi şekilde top sürebilmesi, sol ayağını çok iyi kullanması, fiziği çok iyi, oyunun her daim içinde kalabilen çok iyi bir golcü..

bu yıl toplamda sanırım 21 gol, 6 asist oldu, 21 golün 16'sı ligde, bir forvet olarak santrafor olarak takımına verdiği katkı gerçekten çok iyi, açık ara ligimizin de en iyi oyuncusu diyebiliriz rahatlıkla..

bugünkü maçta dikkat ettim, geriye gelip top alıyor, kapıyor.. yaptıkları inanılmaz..

sanırım trabzonspor 2 yıllığına kiraladı, uygun bir şekilde satın alma opsiyonu da trabzonspor'da, trabzonspor kendisini 3-4 yıl sonra rekor bir bedelle, ingiltere veya ispanya ligi'nde dünyaca ünlü bir takıma satabilir..

sörloth bu şekilde devam ederse, ligin sonunda 30 gol barajını rahatlıkla geçebilir..

severek izliyorum, başarılı olmasını isterim..
1 maç ceza almış.
normal ceza. yumruk atma yoktu. eliyle itti sadece.

edit : 2 maçmış.
ağır tahrik vardı. kırk yılda bir doğru ceza verilmiş. bu ağır tahrik maddesi ilk defa fener dışında bir takıma uygulanmış oldu.
Tff nin ne kadar orospu çocuğu bir kuruluş olduğunu bir kez daha göstermiştir bize.

Beşiktaş fenerbahçe tüekiye kupası maçında quaresma josef in ağır tahrikinle itmesine 5 maç veren tff sörloth a bir maç verdi. Aynı tff caner erkin için bir gecede kural değiştirip 6 maç vermişti.

Sörloth un disipline sevk edildiği maçde 43. Madde yani şiddetli hareket cezası 3 ila 6 maç ama 1 maç verdiler.

Alayınız orospu çocuğusunuz.
ulan adam arkadan 2 tane tekme savuruyor amk.
o itmeyi kızkardeşin de yapar amklarım.

yumruk yok, tokat yok.
"artık tekme atma bir siktir git amk çocuu" hareketi var orda.

bir defa itmeden önce faul verilmesi gerekiyor.
verilmemiş.

her şeyin hukukunu siz biliyorsunuz değil mi yarraklarım?

öte yandan beşiktaşı yenmek için sörlotha ihtiyacı yok bu takımın.
Biz bu çocuğu galatasaraya alalım. iyi oyuncu büyük takımda oynamalı. iyi bir takım elbise iyi bir bedende kendini gösterir. Zaten türkiye sınırları içinde galatasarayın istediği bir oyuncunun galatasaraya hayır deme şansı yok gibi. Trabzonsporda nereye kadar? Türkiyenin futbol vitrini galatasaraydır ve her genç oyuncunun rüyası galatasaray forması giymektir.
hala konuşuyor bilirkişiler, anlaşılan sizi belgelerle aydınlatmak gerekli. gerçi siz gördüğünüze de inanmazsınız ama neyse, ben yine de şansımı deniyorum.

43. maddeden sevk edildi bu arkadaş, hakem raporunda tanımlı şiddetli hareket gerekçesiyle. yani minimum 3 maç ceza alması gereken bir kural dışı hareket yaptı, sonra baktılar olmayacak ağır tahrik aradılar bu pozisyonda.

bakın, ben yukarıda da yazdım yine yazıyorum; oyun içerisinde faul olarak nitelendirilen ve sarı kart ile cezalandırılan bir müdahale ağır tahrik sayılamaz. bu sert müdahaledir ve hakem tarafından sarı kart ile cezalandırılmıştır. sorloth ise sinirlerine hakim olamayıp kendisi de rakibini cezalandırma yoluna gitmiştir. yani aslına bakarsanız ağır tahrik olarak niteleyeceğiniz bir hareket yok burada. rakip tükürmüyor, ne bileyim anasına sövmüyor, ya da ayağı değil de suratına doğru falan sert girmiyor, tamamen oyun akışında olarak nitelendirilebilecek 2 tane müdahale yapıyor. kaldı ki bu müdahaleleri her maçta görüyoruz. mesela alex vücudundan hürriyet'e ait kalıcı 7-8 iz bulunduğunu söylüyor. alex her maç bu tekmelerden yiyen bir futbolcuydu ve bir kez bile böyle bir harekette bulunduğunu görmedik.

neyse, buraya kadar herkes tamamsa devam ediyorum. bana göre ağır tahrik yok, hadi var diyelim. o halde disiplin talimatının 12. madddesi der ki hareketin derecesine bakılarak cezayı 3 de 1 ine kadar indirebilir. ceza inse inse ancak bu maddeden inebilir, başka indirim uygulayabilecekleri bir madde yok çünkü. siz şimdi inanmazsınız diye disiplin talimatının 12. maddesini de yazayım şuraya;

MADDE 12 – HAKSIZ TAHRiK
(1) Fiilin haksız tahrik sonucu işlenmesi halinde cezada indirim yapılır.
(2) Disiplin Kurulu, haksız tahrikin derecesini dikkate alarak, verilecek cezayı üçte birine
kadar indirebilir.

https://www.tff.org/Resou...bol-Disiplin-Talimati.pdf

şimdi hakkı buydu diyenlere soruyorum;

1 maç ceza hangi maddeye göre anca bu kadar olmalıydı diyorsunuz?

yukarıda yazdığım gibi, 1 maç ceza almasını haklı kılan unsurları ilgili maddelere atıfta bulunarak burada açıklayabilir misiniz?

hadi bakalım bekliyorum.
bu fenerliler de cidden büyük utanmazlık var.
adamlar gitmiş jailson'un pozisyonuyla bir tutuyor.

jailson'un attığı tokatta belhanda'nın suratı sallanıyor lan.
götünüzle mi izliyosunuz pozisyonları.

sörlöth'un eliyle yüzünü ittiriyor adamın.
vurma nerde var.

bi de utanmadan 10 satır yazı yazmış amk.

Haber sitelerinde yok. Siz nerden haber aldınız.
Direkt kırmızı karta 1 maç saçmalığının vuku bulduğu oyuncu.
Eskiden minimum 2 maç olurdu ki; direkt kırmızı kart görmekle çift sarıdan kırmızı kart görmek arasında bir fark olsun...
adam gol makinası.
Emek hırsıZı. Senin bu maçta oynamaman gerekiyordu.
Yumruk atıp 2 maç ceza alan üstüne ödül gibi tek maça düşürülen futbolcu. Bu olay Fenerbahçeli futbolcuya olsa ortalık yıkılırdı ne zorlu sezonu kalırdı ne fenerasyon. Şimdi bakıyorum Galatasaraylı ergenler sözlükte ses bile etmemiş. Fenerbahçe düşmanlığı o kadar gözlerini kör etmiş ki olanı biteni görmüyorlar. Trabzonu şampiyon yapacaklar sizde mal mal bakacaksınız. Evet.
Adam gol attıkça birileri kuduruyor.
trabzonspor'u hiç sevmem. bu adama karşı da bir sempatik yok. ancak maçı izledim. bu adamın ceza bile almaması lazım. bakın o hareket bana halısahada yapılsa adamı komaya sokarım. adam bu işten ekmek yiyor. top nerde, lavuğun adamın ayağına vurduğu yerlere bak. direkt sakatlamaya yönelik. adamın futbolculuk hayatını bile bitirir bu tekmeler.
dolayısıyla verdiği tepki haklı bir tepki. burada hakemin hemen düdük çalması gerekiyordu. hakem adamın tekmeler yemesini izliyor. lan mal mısın? adamı sakatlayacak orada art arda tekme atıyor malak gibi izliyorsun.
çalsa düdüğü bir şey olmayacak.
burada suçlu siyahi oyuncu ve hakemdir. bu futbolcu kardeşim sonuna kadar haklı bence. kim ne derse desin ne düşünürse düşünsün.
görsel
görsel
görsel
görsel