bugün

şahsımı üzüntüden bitap düşüren olaydır, en büyük hayalim bir alevi kızıyla evlenmekti oysa ki. Bundan sonra yaşamın hiçbir önemi kalmadı benim için.
1 haftadir her alevi karşıtı başlığı sen aciyorsun, surekli bizlere hakaret ediyorsun, ne yobazligimizi ne kilic artikligimizi ne acem kopekligimizi ne irkimizi biraktin hakaret edilmedik.

yil 2017 bu arada ve hala senin gibi yobaz körler var. bundan 50 sene once her ailede senden çokça vardi, bizimkiler de kizlarini sunnilere vermiyorlardi ki sizin gibi yobaz kopeklerin hakaretine saldirisina pis bakislarina tacizlerine onu kucumseyen bakislarina maruz kalmasin. hayati zehir olmasin diye.

bu tur ornekler ailemizde ve toplumumuzda o kadar fazla ki kimse tahmin edemez.

hem sizde kizlarinizi vermiyorsunuz, hemde uyduruk bir iftirayi bahane ederek. baska bahaneniz yok cunku biliyorsunuz biz gelin aldigimizda o alevi sunni kurt laz hristiyan ateist ne olursa olsun o sureden sonra evimizin kizidir.
tanımadığım alevilerdir yanlız benim sülalemden 3- 4 kız sünnilerle evlendiler hiç de sıkıntı olmadı.
mutlaka vardır ama çoğu bu ayrımı yapmaz. annem alevi, babam sünni, ablamın eşi sünni...bir problem olmadan yaşayıp gidiyoruz.

kızını vermeyenler atılan iftiralardan, belli bir yaşam tarzının dayatılmasından korkuyorlar. her gün açılan, içinde nefret barındıran alevi başlıklarına bakarsanız sebebi daha iyi anlarsınız.
kızın gönlü sizdeyse kaçırın.
bunu da mı ben söyleyeyim?

ayrıca bunu halen savunan, sünnilere saydıran tipler var.
ulan çevrenizdeki herkes alevi mi? arkadaşlarınızın hepsi alevi mi? kaçı sizi öldürüp cennete girme hesabı yaptı ikiyüzlülük, nankörlük yapmayın.

ha siz bu kafa yapısında olduğunuz sürece tahrik edersiniz. tahrike tahrikle cevap gelirse faşistler yine sünniler olur tabi. he canım, evet gülüm, evet.

sonuca varırsak temel etken türklüktür, mezhepçilik yapmayın.
Çohta fifi çohta lülü.
millet çağ atladı , uzayda yaşıyor. bizimkiler hala alevi sunni derdinde.

bi bitmediniz!
Gün gelip de bütün lanet olası inançlar yerin dibine girdiğinde böyle saçmalıklar da olmayacak.
Başka saçmalıklar türeyecek belki ama en azından bunlardan kurtulacağız.
ikiyüzlülüktür.

hem hümanist ayaklarına yatacaksın hem bunu yapacaksın.

bu milleti siz aptal mı sandınız ya.
Bu hep lafta olan bişi diye düşünüyordum, alevi bi kız arkadaşımın annesi bunu açık açık söyledi ya bana...

Ciddi ciddi varmış böyle bişi...
yanlış bilgidir. sünniler alevilerden asla kız istemezler aksine aleviler sünilerden kız isterler. evet.
Alevilerin öyle bir adeti yoktur. Tam tersi sünnilerde daha fazladır.
Aleviliğin esaslarından birisi olan Tevella ve teberra'nın evliliğe, aile kurmaya etkisidir.
Sünnilere kız verilmez, sunnilerden kız alınmaz diye genel bir kural-kaide-hüküm olmamakla beraber Tevella gereği imam Ali'yi ve ehlibeyti sevenleri, onların yolundan gidenleri kendine dost edinmek, yakınlık kurmak, gönül bağı kurmak gerekir.
Teberra gereği ise imam Ali'yi ehlibeyti ve onlarin yolundan gidenleri sevmeyenlere, onlara muhalefet edenlere, düşmanlık besleyenlere yüz çevirmek, onlardan uzaklaşmak, sırt dönmek vardır.

Bu inancın bir uzantısı olarak Aleviler Sünnilere kız vermez, e tabi bir de gülün bahçesine düşman olana gül emanet edilmez.
Sünniler de alevilere kız vermiyor, aleviler kendilerini nimetten saymasın.
gayet normal durumdur. zaten bi sünni alevi kız istiyorsa onun zekasından şüphe ederim.
Müslümanı müslümana kırdıran itrail şerefsizinin bir oyunudur. Müslüman müslümana sırt dönmez.
Biz de aleviler ile evlenmiyoruz
Çok zor olur farklı görüşler ile anlaşmak.
instagram sayfalarında sünnilere kız vermeyin şeklinde birbirlerini örgütlediklerini bile gördüm. Sorsan tabi sünniler asıl kız vermiyor cart curt.
Ülkenin en büyük problemidir. Sünniler olarak perişanız.
yıllarca türlü iftiralar atılan, aşağılanan, yaptıkları yemek yenmez denilen, yakılarak öldürülen ve tüm bunlara rağmen bir kere ayaklanmayan, ibadethanelerinden ne türk bayrağını, ne kemal paşayı eksik etmeyen alevilerin sünnilere kız vermemesi durumudur.

e bırakın da o kadarcık tavırları olsun aq.

sünniler zaten bayılıyordu alevilere kız vermeye.