bugün

-afedersin yarak ye?
helal oldu mu midenize dokunur aman yemeyin gidin ışık evinde malube yiyin ensarda erkek çocuklara tecavüz edin.
Bok yiyin.
adam ailesinden öyle görmüş, siktimin örümcek kafalısı. bokumu ye.

her siki ye alevi yemeğe yeme.
doğru olandır. abdest almayı bilmeyen insanın ne pişirdiği nede kestiği yenir. ben demiyorum ayette öyle yazıyor evet..
sünni dediğimiz kesmin yaptığı eylem.

birçok arkadaşım benimle tanışana kadar alevilerin evinde yemek yemezmiş. çünkü aileleri öyle öğretmiş. pis olduğunu düşünüyorlardı. benimle beraber bu ön yargıları yıkılmış oldu.
bir sünni olarak alevi yemeği yiyip suyunuda içerim. kız alıp evlenip çocukta yaparım. Kendi ailem gibi sevip sayarım alevileri. beğenmeyen kumda oynasın
trollüyorlar filan demeyin var böyle tipler. küçükken " pis alevi" diye küfreden arkadaşlarım, yemeğimizi yemeyen komşularımız vardı. sorsan müslümanlar. bakıyorum da hala duruyor bu batasıca zihniyet.
siz gidin sirbistan'daki musluman kardeslerinizin kesip turkiye ye sattıkları etleri yiyin. bence cok mantıklı.
çomar olduğunuzu gösterir.

her insana insan gözüyle bakmak gerekir ocu bucu şucu değil.
ilk Alevilerin sofrasına oturma Şerefine Nail olun sonra bunları düşünürsünüz demek isterim.
(bkz: nefret söylemi)

Neden yenmesin?
Alevi yemeği de yenir, sünni yemeği de.
Ben misal yeme içme konusunda çok muhafazakar biriyim.
Ama yurtdışında falan kimlerin, kimlerin yaptığı şeyleri yedik.

Ayrıca Alevilik bizim öz türkmen kültürümüzdür.
Türk milleti 5000 yıldır ne pişirip yiyorsa, alevilerin de yaptığının yediğinin bundan farkı yoktur.

Ama siz tabi abi evlerinde pis maklubeler yemeye alıştığınız için türkmen mutfağına ait yemekleri yiyemezsiniz. Bozar sizi.
senin için yan masada ebenin şeysi var afiyetle yiyebilirsin cevabını alacağınız durumdur.
ben de yemem şahsen

prensip meselesi yobazların hiç bir türünün yemeğini yemem

zaten yobazlığın böyle virüs gibi birşey

bulaşıcı bir şey olduğunu düşünüyorum.

sadece ateist yemeği yerim

bulmazsam aç kalırım

prensip meselesi.
Yemeğindemi mezhebi varmış...
görsel
Kendi bileceğinizdir.
Herhangi bir evde yemek yemekten farksızdır.

Ama sen yeme ulan ayı!
zıkkımın kökünü yiyebilirsin mesela..
yemezsen yeme kardeşim, sonuçta senin gidecek pilavlın falan vardır.
(bkz: Ne yaptı bu aleviler ananızı mı sikti)
Edit: başlığı canlandıran boş şişe bilmemnesi entrysini sildi.

Ağır gerzek ve yobaz hareketidir.
Bu kamiller yılda 50 sefer dışarıda yemek de yerler. Belki o yemeği yapan da Alevi?
Buna da 'bilmeyerek yiyoruz' diye kılıf bulurlar işte.
Sırbistan'dan gelen Eti 'ucuz et yiyoruz, erduvan çok yaşa' diye yerler de Alevi yemeğini reddederler.

iyi ki izmir gibi bir memleketin evladıyım. Reşit olduğum zamanlara kadar aşureyi Alevilerin yaptığını bile bilmezdim, çünkü evde bizimkiler her sene yapardı.

Allah herkese yobaz olmayan bir ailede büyüyüp, yetişmeyi nasip etsin.
Kişisel bir tercihtir.
Aç kal, öyle bir sike sike yersin ki aklın durur.
Sen yeme ulan ayı.
(bkz: ay g*tüm)
Bok yesin afedersiniz.
Afedersiniz alevinin zihniyetinin ürünü hep bunlar