bugün

lanetlenmek gibi bir durumdur.

ha kolaya alerjin olmuş ha lanetlenmissin, hiç fark yok. an itibariyle isyan ettiğimdir aynı zamanda.
Bazen çok abudik bir şey olabiliyor. Kendimden biliyorum.
alerji: bilinmeyen, anormal olarak nitelendirilir. Mevsimsel ve yıl boyu sürenleri olmak üzere ikiye ayrılır.
yaşadığımız mevsimde, bolca olan, insanı hayattan soğutan, öldürmediği gibi süründürmeyen hastalık türüdür.
Senenin 2014 olması ve buna hala etkili bir ilaç bulunamaması sinirden ağlatmıştır.
alerji icin etkili ilaclarda paramedikal yontemlerde var. iyi araştırmak lazım.
gerçekten devasız derttir. tababet kansere çare buluyor. alerjiye gelince yatışa geçiyor. canınız sağ olsun.
Alerji ilaclari vardir. Doktorunuzdan bilgi alin.
Aa gerçekten mi biz doktor nedir bilmiyoruz tabi...
kelimenin ülkede o kadar çok kullanılması: hoşlanılmayan her boktan kaçmak için, ''alerjim var'' denmesinden kaynaklanır..
(bkz: aerius)
Temmuz ayının geldiğini buradan bahar alerjisine de duyurmak isterim.
sabahları dudaklara enjeksiyon yaptırmış gibi uyanmaktır.
Tıptan umudu kesmek için bir sebeptir. Daha buna ve yol açtığı solunum ve deri hastalıklarına bir çözümü olmayan bilimi sikime takmam.
ÇOK BASiT GiBi GÖRÜNEN AMA iNSANA HAYATI ZEHiR EDEN LANET BiR HASTALIKTIR. HERKESTE FARKLI REAKSiYONLAR GÖSTEREBiLiR. KÜF, RUTUBET, TOZ VE ÇiLEĞE ALERJiM VAR. METROYA BiNEMiYORUM ÇÜNKÜ RUTUBET VAR VE AŞAĞI iNER iNMEZ ÖKSÜRÜK KRiZiNE GiRiYORUM. TOZ MAHVEDiYOR ZATEN. ON KERE HAPŞIRMAZSAM GÜN BOYU GÖZLERiM SULANIYOR SAÇMA SAPAN NEFES DARLIĞI YAŞIYORUM. VE NET BiR ÇÖZÜMÜ YOK HEP KENDiNi KORUYACAKSIN. TIP BUNU NEDEN ÖNEMSEMiYOR ANLAMIYORUM. HER GÜN iLAÇ KULLANMAK ZORUNDAYIM VE ASTIMA ÇEViRMESiNDEN KORKUYORUM. MAL TIP, iNSANLAR NE KADAR DARALIYOR FARKINDA DEĞiLSiNiZ.
Sonbaharda nüksedendir. Hayatı çile haline getirebilir.
astım, egzama vb. rahatsızlıkları tetikleyebilir. hatta büyük ihtimalle bir kaza sebebiyle falan ölmezseniz ve tıp buna bir çare bulamazsa temelde sizi öldürecek hastalık budur.
Benimkiler kışın da hiç yalnız bırakmazlar beni.
(bkz: winter is coming).
tıpın kanser kadar üzerine düşmesi gereken hastalık. gittikçe de artmakta bu gibi şikayetler. alerji sadece alerji olarak kalmaz, çok tehlikeli hastalıkları da tetikleyebilir.
bende sadece bahar aylarında olmayan hastalık. yaz sonuna kadar polen salan bitkiler var ve çoğuna alerjim var. üstelik sadece polen alerjim yok. kış alerjim de varmış sözlük. bende niye her sene kış boyunca öksürüp duruyorum diyordum. ha birde toz, tüy ve biber(közlemesi vs.) acayip bir alerjim var. vücudum tam bir arıza.
Karbonhidrat grubuna alerjisi olan biri olarak söylüyorum, acıdır. Dışarda hızlıca yiyebileceğiniz hiçbir şey yoktur. Yiyebileceğinz şeyler aşırı pahalıdır. Kimsenin başına gelmesin.
30 sene çektikten sonra kurtulduğum iğrenç otoimmün rahatsızlığıdır. Alerjik rahatsızlıkları olanlara rezonans merkezlerinden bilgi almalarını tavsiye ederim. Ben küçükbakkalköy de bir rezonans merkezine giderek kurtuldum.
istanbul'da testini yapan (mümkünse sgk'lı) hastanesini aradığım sağlık sıkıntısı. genelde hep pediatrik alerji birimleri mevcut. o nedenle emin olamadım. çapa'da sıra olabilir diye düşmedim üzerine. bir de tercihen medipol düşünmüyorum.

tanım: bir ıhlamur altında 5 dakikalık sigara süresince bile otursanız gecenizi rezil edecek derecede kaşındıran sıkıntı.
Hayattan soğutma etkisi yaratabilcek nadide hastalıktır.
insanın tüm sinirlerini allak bullak eden rahatsızlık. hapşırmaktan kaşınmaktan nefes alamıyorum. deliriyorum.