bugün

ve ardından kurduğun alarmı, hatta alarmları kapatmak.
Alarmın çalmasına 1 dakika kala uykumu almış şekilde uyanınca bile tekrar uyuyorum sonra alarm çalınca zor uyanıyorum nasıl bir uyku hali anlamadım gitti.
stresli uyuduğunuzu gösterir. sabah gitmeniz gereken önemli bir yer varsa zor uyur sabah da erken kalkarsınız.
kişi kendini şu saatte kalkacağım diye ayarlarsa, beyinde otomatik olarak uyanır.
Daha erkenmiş aq diyip azcık daha uyumakla sonuçlanır.
Bugün vuku bulan hadise. Alarm çalmadan tam 10 saniye önce kalktım. Telefonu elime aldım alarm çalmaya başladığı gibi kapattım. Oysa 5 dakika ertelemeyi düşünüyordum akşamdan.
galibiyet sevinci yaşatır adama. evreni alt ettim mesajı verilir bilinçaltına.
Son birkaç gündür başıma gelen olaydır.
Alarmım 7:30' a kurulu, 3-4 gündür tam 7:22' de uyanıyorum. 1 dakika ne eksik ne fazla. Korkmaya başlayayım mı?
odaklanıldığı takdirde her insanın yapabileceği bir şeydir , o alarmı kurma öneminize bağlıdır , sabah çok önemli bir sınavınız vs. varsa alarmdan çok kısa süre önce hatta uzun bir süre önce bile uyanmanız mümkündür , yeter ki isteyin.
Dünyanın en insana huzur veren olayıdır. Şahsen kendim bir çok kere yaptığım bu olayda niyet edip yatmakta büyük etti yapmaktadır.
bu günlerde çok yaşadığım olay alarmdan hep 5-6 dk önce uyanıyorum. 5-6 dk ziyan oluyo hergün.
Aslında 2 şeydir nedeni.
birisi, gerçekten odaklanmak.
ikincisi ise o saatte kalka kalka beynin kurulu saat gibi işlemesidir.
Bu durumda alarm dan birkaç dakika önce gözlerinizi hiç uyumamış gibi açarsınız ve bu durum
hdp gün aynı saatte olur.
Önce daha alarm çalmamış diye sevindirip, hemen sonrasında ise birazdan çalacak olmasının üzüntüsünü yaşatan durum.
Aklınızda bir şey varken uyursanız sabah başınıza gelmesi mümkündür.
bir dakika önce uyanıp alarmın çalmasını beklemektir.
şampiyonlar ligi müziğini duyarsın arka fonda, yataktan kalkıp hayvan gibi gerinir son dakika golüyle galip gelmiş gibi başlarsın güne.
aynı saatte kalkmaya alıştığının göstergesidir.

artık alarm bir işe yaramaz.

hatta saate baktıktan sonra alarm'a : " al ulan beni uyandırmadın mal alarm" bile denebilir.
yataktan kalkma iradesini gösterebilmeye yetmez. sizi yataktan kaldıracak şey o alarmın çalmasıdır daima.
işe gideceğiniz aklınıza gelip küfrederek tekrar yatıyorsanız depresyon belirtisidir, o işi bırakın.
muhteşem bir hadise. geçen sabah 5.20'ye alarm kurup onun çalmasına izin vermeden 5:19'da uyandım. o kadar heyecanlı uyandım ki hazırlanıp direkt yollara düştüm. muazzam bir olay.
Çok sık olarak yaşadığım durum.
Kötü bir durum. Benim aklıma hemen "umarım daha bir iki saat vardır" düşüncesi geliyor. Sonrası hüzün işte.
Ben bazen hemen önce zaman zarfını o kadar abartıyorum ki alarm çalmaya 2 sn kala uyanıyorum.
çoğu zaman başıma gelen uyanma şekli.

(bkz: biyolojik saat)
alkol aldığınız her gecenin sabahı için normal olandır.