bugün

bir soyisimdir pekala. hem de ara sıra insanın fikrini meşgul eden bir hanımındır bu soyisim. ve hatta, dünya üzerindeki en kutsal görevlerden birini icra etmek üzere gittiği hiç bilmediği bir şehrin, hiç bilmediği bir köyünde hiç tanımadığı bir ailede dünyaya gelen bir yenidoğana adımı vermiş olan, beni bir hayli tarifi mümkün olmayan duygulara sürükleyen bir hanımın soyismidir. ümit yaşar oğuzcan'dan güzeldiniz şiirini armağan eylediğim bir hanımın soyismidir hem. güzelsiniz demiştik, gerçekten güzeldiniz.
Aslında güzel yerdir fakat vizyon olmayınca olmuyor. Öncelikle paranız olsa bile kalacak iyi otel yoktur. Olan oteller genelde islami motifli ve saçmalık derecesinde pahalıdır. Şahsen ben 350 TL verip haşemalı embesillerin dolaştığı bir otelde kalmam. Zaten 500 TL verdiğinde Türkiye'nin en kral spa otelinde kalabiliyorsun, dangalaklığın lüzumu yoktur.

Diğer yandan istanbul'lu dallamaların fuhuş için seçtiği bir yerdir. Gece restoranda yemek yerken adamlara resmen kadın servis edildiğini gözlerimle gördüm. Akabinde kaldığım otelde odamın yanındaki odada herifin biri hatuna gece 5 saat falan bilmem kaç posta kaydı. Adam para verdim, karşılığını alayım modundaydı. Herifin çıkardığı iğrenç seslerden münasebette bulunduğu zavallı kadının karısı veya sevgilisi olmadığı açıktı.

Özetle şu saatten sonra pek gidesim olmayan bir yerdir.
Buz gibi soguk.
Soğuk gibi buZ.
Çok sevdiğim tatil beldesi.
Düzce'nin en yaşanabilir ilçesidir.
küçük sehirlerin şoförleri küçük olur.

bugun belediyedeki kamyon şoförü duble yol diye yola atlamis ve bir aracin takla atmasina, şoförün sikismasina ve yogun bakima girmesine sebep olmuştur.
Düzce'min güzel deniz kıyısı şirin bir ilçesidir . Değerini pek bilemiyoruz ne yazık ki , turizm potansiyeli günden güne artıyor yerli ve yabancı turistler gelmeye başladı sonuç olarak bir Karadeniz kıyısı olduğu için denizi için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim . Yanlış bilmiyorsam da güneşin denizden doğup denizden battığı dünyanın nadide yerlerinden biri ve gün doğumu ve batımı izlenilesi yerlerden biri .
Düzce 'nin tatile uygun bir ilçesidir. Sahili kum olsa da denizi taşla doludur. Gitmişken Ceneviz kalesine uğrayıp mangal yapmayı unutmayın.
doğduğum, büyüdüğüm ve öleceğim memleket.
bekaretimi bıraktığım küçük tatil kasabası.
Türkiyedeki turizm hareketlerinin ilk başladığı yer. 1950lerde ruslar ilk bu sahillerde denize girmiş.

insanları güneş varken muhavazakar ama güneş batınca illegal işler peşindeler. en azından tanıdıklarım bu şekilde.

fındıktan parayı bulurlar . emekli için ideal bir yer.
Şehrimin ilçesi. Daha kesfedemedim.
Akçakocalıların " akçakuca" dediği yer.
Bir de laf arasında "akçakuca" dediklerini de asla kabul etmezler.
yosun merkezi.
Denizi olan düzce ilçesi .
Yaz geceleri hayatın akmaya devam ettiği istiklal caddesi benzeri bir caddesi ile beğenimi kazanmış düzce ilçesi.
insanların deniz amaciya ziyaret ettigi bölgeleri yagmuru günlerde ziyaret etmek cok hos.

Gidip sahilde biseyler icmeli.
camisi bi garip .
yazın güzel olduğu kadar kışın bi o kadar sıkıcı ve boş olan şehir . 25 bin nüfusa sahip . Yazın bu nufüs 100 bini geçiyor . Tatilde kafa dinlemek isteyenler için çok muazzem bir yer .
fındık bahçeleri, balığı, dalgalı denizi, eşlik eden rüzgarı ve osmanlı kuruluş dönemine eşlik etmesinden ötürü taşıdığı tarihi önemiyle karadenizin kıyıda köşede kalmış, pek o kadar bilinmeyen fakat yoğun şekilde turist istilasına ve imara uğramadığından olsa gerek, güzelliğini kaybetmemiş bir beldesi. düzcenin kıyı ilçesi.
geçen yıl gittim, bu yıl da uğrayacağım. küçüklüğünden ötürü 1-2 günde rahat gezilebilecek düzeyde. sakinlik arayışında olanlar için bir bodruma bin basar kanaatindeyim.
fakat öyle ahım şahım otelleri bulunmaz. otelden beklentilerinizin normalin biraz üzerindeyse ve gece dışında da sık bulunmak isteyeceğiniz bir yerse, yanlış yerdesiniz.
fakat bu bozulmamış dokusunu daha uzun süre korur umarım.
2008-2010 yıllarımın güzel geçmesine vesile olan ilçe.
Tüm saçmalıklarına rağmen çok güzeldir. Kışı da yazı da ayrı güzeldir.
Üniversite yıllarımın armağanıdır. Şimdilerde 2,3 kişi ile görüşsem de yeniden gitmek istediğim sevimli, özel ve doğal bir yerdir.
Ankara’dan kısa tatil amaçlı yola çıkanlar Amasra mı akçakoca mı arasında kalır genelde. Bu versusta Kesinlikle Akçakoca’nın almasını temenni ederim.

Bir mekandan diğer mekana müzik sesi karışmıyor, plajların fazla olması da güzel bir artı.
Karasu’yu keşfetmek için 30 km şirin bir yolculuk yapmanız gerekiyor. tek arabanın geçebildiği yoldan yeşilliği izleyip, kuş sesleri dinlerken huzur da şuranıza oturuverir.

Günaydını güzel belde;

görsel
Ataman beyin kankitosu.
Memleketimin denize kıyısı olan ilçesi. Düzce merkez sıkıcıdır fakat akçakoca bir o kadar eğlencelidir.