bugün

bugün ege'nin bir ilçesinde seçim koordinasyon binasının yanından geçiyordum. gerçekten tipler bildiğiniz gibi tipik şakirt. arada birkaç tane eli ayağı düzgün adamlar var, belli ki onlar da çıkarları için orada bulunuyorlar. bir de biri dikkatimi çekti, büyük ihtimalle sokakta yaşayan ve sadece karnını doyurduğu için akp'ye oy verecek. anlayacağını bilsem kendisine akp'nin tüm emellerini ve halkın üzerinden çıkardığı icraatlarını anlatırdım.
ezber ve klişeleri rehber edinemeyecek düzeyde zeki ve ekonomiden biraz anlıyor olmak. demokratik gelişim ve halka sunulan hizmetler ise olayın bonusudur. örneğin anne babasının herhangi bir sosyal güvencesi olmasa bile t.c vatandaşı bütün çocuklar 18 yaşına kadar otomatik olarak sigortalıdır ve tüm sağlık hizmetlerinden ücretsiz olarak faydalanır. ilaç ücretlerinin ise yüzde yirmisi kadarını öder. şayet bir trafik kazasında ölmemişseniz ve hala burada ak partiye bırbırlanıp sövebiliyorsanız ak parti iktidarı döneminde yapılan duble yollar ve yollar sayesindedir. şayet devlet vatandaşına makarna kömür verebilecek kadar zenginse o devlet vatandaşını düşünen sosyal bir devlettir. deprem yardımlarını memurlara maaş olarak dağıtan bir devletten halkına yardım edebilen bir devlete dönüşmüş olmak ak parti iktidarının neden yüzde elli oy aldığının sanırım daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır. hoş anlamak için öncelikle anlamak istemek gerekmektedir. tuzu kuruların interaktif sözlüklerde biz aç insanları çok seviyor ve düşünüyoruz diyecek kadar şuursuz bir iki yüzlülük sergilemeleri midemi kaldırıyor. hakikaten çok iğrenç.
benden küfür yemeyi çok sevmek.
rte bütün hayallerimiz gerçekleştirmiş. Daha ne olsun.
halihazırda alternatifsiz olması, diğer tüm karşıtlarının bir cephe olması, chp-mhp-bdp vs. , oyum boşa gitmesin düşüncesi, güçlü olması,
bir de en çok kendisine karşı olan kişi ve oluşumların söylem ve eylemleri. bak ben bu akp'ye bazı işlerinden dolayı kızmasam aha bu son sebep yüzünden oy verecem o olacak.
's*kilmeye doymadım' demek istiyordur.
bazı kesimlerin nemalanmaları örneğin ihalelerin yandaşlara verilmesi, buralardan gelir elde edilmesi, yoksul kesime verilen makarna, kömür...
ne kadar embesil olduğunu kanıtlama çabası.
cahillik, 3 aylık kömür ihtiyacı, elektriksiz köyde oturupta bulaşık makinesi hediyesine kanma vb.
asgari ücretin 600 açlık sınırının 900 olması insanları seçim zamanı bir paketle kandırması kürt sorununun çözüme ulaşılamaması. başbakanın şehide kelle, izmire gavur, terörist başına sayın demesi.
cemate üye olmak.
kpss ye girmeden memur-amir olmak
polis olmak.
badem bıyıklı olmak.
cahil olmak.
yanıt friedrich nietzche den gelsin.
"bireylerde deliliğe ender rastlanır, ancak gruplarda, topluluklarda, ulus ve çağlarda, bu bir kuraldır".
nasıl, yeterince açık mı?
bir gün "belki 4 kadın alırım.." umudu. umut fakirin ekmeği. 1 yetmiyor çünkü.
beyin ölümün gerçekleşmesi mükemmel bir sebep olabilir...
mhp veya chp'nin olası koalisyon hükümetinde memleketin ağzına sıçılacağının farkında olmak.
Cuma namazına giden başka başbakan adayı olmadığından. Bir dönem daha abdestli biri tarafından kertilmenin daha mübah olacağından.
10 torba kömür, 3 paket makarna, 2 kg şeker, 1 kg un akp e oy verme sebebidir.milletin nasıl aldatıldığınında göstergesidir ayrıca.
kuzuların sessizliğini oynamak isteyen güzel halkımın, yarısı için geçerli olan sebepsizlik.
yoktur öyle bir sebep. (tabi şakirtlarden biri değilseniz.)
çünkü ben bir türk evladıyım. fatih sultan mehmet in torunu mustafa kemal atatürk ün milletiyim.
beynim var.
-çünkü makarna ve bulgur dağıtıyorlar.
-çünkü hakaret yemekten hoşlanırım.
-çünkü akp sayesinde bankalardan kredi alıp kentime tv kanalı aldım.
-çünkü ülkenin bölünmesini izlemek hoşuma gidiyor.
çünkü verdikleri ihale sayesinde babam bana araba aldı.
çünkü bugun özel bir hastaneye gittim 20 lira tahlıl 10 liraya ilaçlarımı aldım sıra beklemedım cebimden 5 kuruş para çıkmadı.
çünküsü yoktur. oy verilmeyecek partinin çünküsü olmaz.
güncel Önemli Başlıklar