bugün

yıllarını üzerinde çalıştıkları konuya vermiş insanlardır.
finalden finale çalışan üniversiteyi 8 senede bitiren öğrenci güruhundan çok farklı bir dünyaları vardır ve bu salak güruhun haklarındaki düşüncelerini önemsemeyecek kadar da zeki ve olgun olmaları beklenir.

not: istisnalar kaideyi bozmaz.
insanları ego açısından ikiye ayırabiliriz.
1)mütevaziler
2)akademisyenler.
Yeryüzünün yürüyen kibir abideleri. Bu insanlar asla derse vaktinde gelmez çünkü öğrencinin vaktine saygıları yoktur.Bu insanlar asla gerçek anlamda gerekli dersleri vermez çünkü o bilinçten yoksunlardır.Bu insanlar asla anlattıkları yerden sormaz çünkü ne anlattıklarının farkında değillerdir.Bu insanlar istedikleri zaman öğrenciyi azarlar, aşağılar,dersten kovabilir çünkü öğrencinin itibarına gram saygıları yoktur.
Üniversiteye, ilerisi için rol model alabileceğim her açıdan özeneceğim, bilgili ve saygılı eğitmenler bulurum ümidiyle gelmiştim ki kendini sadece kendi alanlarında geliştirebilmiş, bilgelikten yoksun, empati özürlüsü bi grup megaloman buldum.Kimi her derse en az 40 dakika geç gelir,kimi her ders sadece hükümete söver,kimi derslere gelmez, kimi bulduğu her fırsatta öğrenciyi aşağılar, kimi durmadan yanlış bilgi verir.Böyle basit adamlardan ders alan bi toplum kıyamete kadar gelişmekte olan ülkeye mahkumdur.istasnalar müstesna,geri kalanlar için yazıklar olsun.
bugün bir tanesinin ne yazık ki dersine girdim, türkiye'nin toplumsal yapısını anlatırken eril eril konuşmaktan, bağğğğyan demekten, eskiden böyle miydi, yırtık pantolonları şimdi hem bağğyanlar hem erkekler giyiyor demekten kendini alamamaktan öteye gidemiyor. sözde yurtdışına gitmiş 10 yıl, almanya'da yaşamış. ve en önemlisi kadınların gitgide küreselleşen dünyada yerinin artmasını hazmedemiyor. feminizmden bahsederken sanki korku filminin bir enstantanesini anlatıyor. hoca git allah aşkına ya. görünen o ki bilgili olmak yetmiyor, bu içten içe duyulan bir güç gösterisi, bir totaliterlik. neymiş bunlar toplumsal yapıyı çökertiyormuş. gerçek akademisyenlik bu değil.
Türkiyedekilerin Çoğu cahildir ve parlak olmayan akademik kariyerlerini aktivistlik yaparak parlatma peşindedirler.

#acıgerçekler
en iyisi dünya genelinde ilk 500 üniversite arasına giremeyen okullarımızda dört dönüm bostan yan gel yat Osman mantığıyla keyif çatan sefa pezevenkleri haricinde kalanların sayısı ülke genelinde 100'ü geçmez.