bugün

Ailemi en son 8 ay önce gördüm amk. Varlıklarını hatırladım yarın bi arıyayım *
S.kerim ailemi..

başıma gelen pisliklerin sebebi onlar zaten.
6 yaşlarımda babam 12/24 çalışırken akşam mesaisine gideceği zaman gitme diye yalvarırdım.
oysa gittiğine sevinirdim. Çok mu erken tattım ikiyüzlü olmayı? Bazen içimde o kadar çok birikiyor ki bunlar, anlatmanın ya da bana bunu yaptınız demenin hiçbir yararı olmadığını da biliyorum.
Geçenlerde ne yapacağız o zaman demişti babam.
Yapacak bir şey yok, olan oldu diyebildim.
Gerçekten de öyle. Olan oldu. Işte karşınızda, kendinden utanan adam...
başlıktaki entryleri baştan sona okudum, gözüme bir arkadaşımızın yazdığı cümle öylesine çarptı ki “ duvarlar ardından iletişim kurmak “ aslında altında yatan öylesine yoğun ve farklı bir his dolu , anlatması çok zor. sadece yutkunmakla yetineceğim sanırım çünkü içimdekileri anlatamayacağım. ama olurda bir gün görürsem o günleri, yapmayacağım hataları biliyorum. hiç hata yapmam demiyorum elbette insanım yaparım ama kilit noktaları gözden kaçıramam.
Aslında tüm bilinenin aksine, biyolojik bağla değil zamanın bağladığı bağla, kişinin seçtiği, seçildiği kişilerle olan bağ ailedir.
Kimse sırf baba sıfatı adı altında birinin sperminden, ananın yumurtasından sırf onlar istedi diye doğarak, kendilerine saygı duyacak değil.
Bakabilecek,anne baba olmayı hakkedecek,yahu biz s.kiştik eyvallah da bu velede iyi bir temel atabilecek miyiz sorusunu sorabilecek incelikte olanlar bu saygıyı hakkeder,yaptık oldu peçete kondom yoktu diyenler değil.
*
Sadece bana ve sevdiklerime değil çevresindeki tüm insanlara yaşattıklarından ötürü sayko,narsist kimliğini hakeden yıllardır görüşmediğim sikko bir babam var. Hani içini deşsem annemi kaç pozisyonda dövdü, onu şu bu kadınla aldattı vs (bana yaptıklarını saymıyorum) anlatırım da herifi yaşatmaya gerek yok.
Diğer yanda can ciğer kuzu sarmam anneannem, annem ve über sevgilim teyzem, üvey babam,dayım var. Bu insanların çevremde pervane oluşları var.
Bir malın yıkmaya çalıştığını, inşa eden,destekçisi olan, onaran bu canlar var
Size tavsiyem sizi sevene dikkat edin,özen gösterin ve saygıyı doğru olana bağışlayın. Ve lütfen çocuk yapmayı, çocuk sıçmak olarak görmeyin.
Aylardır annemle konuşmuyoruz, babam da sadece bağıracak birini istediğinde arar. Maalesef aynı çatı altında büyüyen herkes aile olamıyor.
Ailesiyle arası iyi olan insanların "ama onlar aileenn yaaa" diye vaaz vermesi daha da can sıkmaktan öteye gitmiyor.
Arkadaşlarınızın falan ailesiyle olan keyifli telefon sohbetlerini duyup boşluğa kilitlenip üzülmekle kızmak arası olanlar anlar ancak.