bugün

bi keresinde babam bir gün dedi ki aniden (hiç bi şeyde bir şey yokken) o kızı alırsan hakkımı helal etmem. halbuki hangi kızı istediğimi bile bilmez tanımaz etmez falan. sır kapılık bir olay yani. neyse aradan baya bi seneler geçti. o kız olmadı zaten. benim de içime sıkıntı geldi bir gün babama dedim ki ben, sen bi zaman bana böyle böyle demiştin. hiç hatırlamıyorum demesin mi.

bazen öyle olaylar cereyan eder ki anlayamazsınız. sonuçta şu var. allah herkesin hakkında hayırlısını etsin. hayırlısını istemekte fayda var.
genelde de haklı çıkarlar.
Ailenin bi bildiği vardır. Ailesinin onay vermediği ama mutlu olan çok az çift var.
Ya su senin gormedigin bir seyo gormustur ayaklarini gecin amk siz cok turk dizisi kanal 7 filmi izlemissiniz.
muhtemelen aile büyüğü hanfendilerin aralarındaki kenafir gözlü bir fettanın gazıyla soluğu büyücülerde almasına vesile olacak olay.

kadınlar müthiş yatkın bu işlere...

hemen büyücülere koşuyorlar. sonra yok ıskalıyor yok ters tepiyor yok tesir ediyor...

hesapları alt üst oluyor. ortalığı darma duman ediyorlar.

bu hesap kendi piç aklınca allah 'ı iptal etme hesabı.

insan, allah olmaya göz dikecek kadar aptal bir varlık...

bu zamanda müthiş yaygın. korkunç boyutta. ekseriyetle kadınlar... ve daha neler neler...

allah 'tan korkmuyorlar.

bu açık ve net şirkte maratondur.

de ki: yarattığın şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının rabbine sığınırım.
(bkz: felak)

de ki: cinlerden ve insanlardan; insanların kalplerine vesvese veren sinsi vesvesecinin kötülüğünden, insanların rabbine, insanların melik 'ine, insanların ilahına sığınırım.
(bkz: nas)

- onlar ortaya atınca, musa dedi ki: sizin yaptığınız şey sihirdir. muhakkak ki allah onu iptal edecektir. şüphe yok ki allah fesatçıların işlerini düze çıkarmaz. (bkz: yunus)

sağ elindekini atıver. o, onların yaptıklarını yutar. çünkü onların yaptıkları ancak bir büyücü tuzağıdır. büyücü ise her nerede olursa olsun başarıya ulaşamaz. (bkz: taha)

şüphesiz insan rabbine karşı çok nankördür.
(bkz: adiyat)

artık o gün hiç kimse allah 'ın vereceği azap gibi azaplandıramaz.

onun vuracağı bağı hiç kimse vuramaz.
(bkz: fecr)

andolsun ki cehennemi tamamen cinlerden ve insanlardan dolduracağım.
(bkz: hud)

(bkz: allah tuzak kuranların en hayırlısıdır)
Aile evladını tanır ve geleceğini az çok gorebilir eğer ailenize iyi izlenimler vermisseniz aldığınız karara saygı duyacaklardır çok kasmayin bence .
Büyüklerin sözlerine, kulak vermek gerektiğini düşünüyorum,bazen aşk gözlerimizi kör edebiliyor. Kimse evladının kötü bir hayat yaşamasını istemez sonuçta. Ama yinede ailende ki bireylerin eğitim seviyesi ve kafa yapısını da göz önünde bulundurup karar vermek en mantıklısı.
Herkesin hayatına kimse karisamaz özlü sözünden bihaber ailedir.
tabi ki aileninde tavsiyeleri önemli, onlar da tabi ki sizin iyiliğinizi ister ama sevmediğiniz biriyle de bir ömür nasıl geçebilir ? siz yine sevdiğinizden vazgeçmeyin. aileler birbirine zıt kutup olabilir ama siz birbirinizi seviyorsanız pekte sorun olmayacak bir durum.
Evlenecek birini buldum desem bizimkiler opup baslarina koyarlar.
Ailenin alevi ,evlenilmek istenen kişinin sunni olduğunun göstergesi olabilir.
bok yesinler. beni kimi sevmiş istemişsem annem onu istemiyorsa dahi bana söylemez bunu, söylüyorsa da cidden benim mutlulugumu istemiyor amk. bıraksın ben acı çekerek öğreneyim.
Kaçır o zaman güzel kardeşim dediğim yazar beyanıdır.
ha istemiş, ha istememiş.

ben kararımı verdikten sonra ailem ya razı olacak, yada aramız bozulsa dahi geri adım atmam.

ben birisini seveceğim. oda beni sevecek, güvenecek. birlikte hayata adım atma kararını dahi vereceğiz de aile yok deyince ben vazgeçeceğim öyle mi?

ki sanmıyorum ki çocuklarının isteğine karşı gelsinler. bana çok istediğim bir şey konusunda engel olmaya çalışacaklarını sanmıyorum, çok çok iki öğüt verirler. dinlerim yada dinlemem orası bana kalır. az önce olmaz da hadi oldu diyerekten bir varsayıma göre konuştum.
0:00 3:19
Evlenmek için, ailesinden onay isteyen, evleneceği kişiyi ailesine beğendirmeye çalışan kişinin, hala evlenmek için olgunlaşmadığını gösteren durum.
Belkide aile haklıdır.