bugün

ahmet kaya nın çeşitli videolarıyla gün yüzüne çıkan gerçekliktir. halen daha apocu değil diyenler bile mevcuttur buna rağmen.

http://www.youtube.com/wa...mp;v=IClhj7zF45A&NR=1
ölüden ne istediği anlaşılmayan birinin yaptığı tespittir. adam kürt adam terörist tamam kardeşim ben bu adamı dinliyorum sorunu olan varsa gelsin artık yettiniz hep aynı konu hep aynı konu. bir insanın dinine meshebine vb. değilde sanatçı kimliğine bakılır. adam kürt diye dinlenmeyecek mi yani bumu olay? bunumu kasdetmeye çalışıyorsun?

edit: eksileyen zihniyet orada burada dinlediğiniz apaçilerde yabancı gavurlar onlarıda dinlemeyin o zaman?

edit2: çoluk çocuğun bilip başlık açacağı iş değil bunlar.
espirisi komiktir. her kürt'ü terörist sanmak acınası, ahmet kaya'yı hem kürt hem terörist sanmak ise gülünesi bi durumdur.
kendi teröristliğini göremeyip başkalarını terörist sayan embesil takıntısı. ahmet kaya türk ve kürt halklarının kardeşliği için mücadele vermiştir, ve bu uğurda (ölmüştür diyemeyeceğim) öldürülmüştür.ahmet kaya apo ya bir nakarat söylemişse atatürke iki söylemiştir. (örneğin atatürkün milli mücadele ruhuna hayranım siyaset meydanı) ikisinin arasındaki derin ideoloji ayrımını herkes bilir. ama buna rağmen ahmet kaya ya terörist demek sanırım ancak faşizmin beynini körleştirdiği bir kişiden çıkar. olayın başka bir boyutu adam zaten ölmüştür. ne olduğu çok önemli değildir. bir bakarsınız faşist bir kişi bütün şarkılarını ezbere bilir. eminim bu konuyu açan kişi de en az 4-5 şarkısını ezbere bilir.
terörist demeyin ama adam öldü diye 3. sınıf türkücünün naşını kollayanlar ve üzülenler her fırsatta öleli neredeyse bir asır geçmiş atatürk söz konusu olunca çirkef sviçlerini hemen nasıl açarlar aslında gerçekten komik ve trajik olan budur.
ayrıntılarda boğulanları ortaya çıkarmıştır.

adam şarkısında küstü de dağlara çıktı,iner mi inmez mi bilmem
dağlardan hesap sorulmaz trallaylaylom diyor
burada o anlatılan dağa çıkan hevalin çoban olduğunu zannedecek kadar dangoz insan evladı etrafımızda göremiyorum şahsen.
bununla beraber, orda öyle dedi burada böyle dedilerle zaman öldürmenin de manası yok, biz adama niye dağ kadrosuna propagandayı dagın etegindeki mor menekşe gogularını cigerime çektim keleşe yaslandım güneşi izledim vs vs diye sözler yazarak yapıyorsun diye kızmıyoruz, bu hal böyleyken hala ölümünden sonra bile öyle değildi ya baanebaane diye mızmızlananlara şaşırıyoruz..
cahil kesimin iftirası.
başbakanının hainlik içerisinde olduğu bir ülkede bu neden garip gelsin ki?
o dönemle bu dönemi aynı şekilde algılamak ahmaklıktır. 'kürtçe şarkı çıkarmak istiyorum' dedikten sonra insanların önünde hakarete uğramış, günlerce gazete manşetlerinde vatan haini ilan edilmiştir. o dönemlerde kürt kelimesine bile tahammül edilemiyordu. ve sonucunda sürgün edilmiş ve memleket hasreti'yle yanıp tutuşmuştur ve erken ayrılmıştır dünyadan. inanın bunların yüzde biri başınıza gelseydi ülkenizden nefret ederdiniz ama ahmet kaya türkiye sevdalısı bir insandır. ahmet kaya belgesellerini biraz izlerseniz anlarsınız.
ahmet kaya barışı isteyen cesaretli bir sanatçıydı. ki bence bu topraklarda yetişen, sesiyle, sarkılarıyla ve duruşuyla en önemli sanatçıdır. günümüzde kürtlerin türklerle eşit hakları varken yaşadığı ülkenin askerini öldürenlerle aynı kefeye koymayın. böyle düşünen varsa ağır gerizekalıdır.
ahmet kaya halk sanatçısı idi. kimsenin diline meze olacak bir adam değil. ondan geriye kalan sadece bariton sesidir. başka bir şey değil.
(bkz: göte göt demek)
Kesin bir gerçektir. Ayrıca asla Ahmet Kaya dinlemememin de sebebidir.
pkk yandaşı olabilir lâkin aradaki yıl farkına ve devir farkına bakılırsa bazı değişimler fark edilebilir.

ne olursa olsun ben ahmet kayanın barış istediğine inanan biriyim.
türk kürt laz çerkez herkes dinliyor herkes vatan haini o zaman nokta.
O zamanın şartlarıyla bu zamanın şartlarının farklı olduğu su götürmez bir gerçek.

Ayrıca görüşü dinlemeye engel değildir.
Vallhi bugün ki CHP li vatan severleri görünce ahmet kaya bize sütçü imam gibi geliyor.
ve bu amına koduğumun ororspu çocuğu teröristini halâ savunanlar vardır.

cibiliyetini siktiklerim, insana zorla küfrettiriyorlar. vay efendim şarkıları iyiymiş, çok önemli sanatçıymış ya siktir git amk.

kürtçü piç kurusu. senin türkçe konuşan şarkı yazan dilini ölünü dirini sikeyim.
Terörist olamadan sadece yandaş olarak geberdi gitti.
Küçükken öğrendiğim anda dinlemeyi bıraktığım insan.
olsa ne olur, olmasa ne olur. adam gibi adamdı tarih onu hep böyle yazacak.
Hee . Sazı da silahtı hatta. Desperado misali.
bir gerçek.

onunda onu seveninde...
bebek katilinin posterleri arasında 'vallahi apoyu özledik' diyen terör yandaşını nasıl bu kadar koruyorsunuz anlamıyorum.

terörü savunan, teröristlerin döktüğü kana da ortaktır. onlarca yetim kalmış, babası şehit olmuş gözü yaşlı çocukları görüpte daha nasıl bu insanları masummuş gibi gösteriyorsunuz anlamıyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=vowzG5wugfw
evet doğrudur. kadın düşmanı, bebek katili birini özlemektedir. sevsinler toplumların kardeşliği mesajlarını..
maalesef doğrudur.
güncel Önemli Başlıklar