bugün

teoman han, mete han, kiok han üçlemesiyle tanıdığım, çok beğendiğim yazardır. romanlarında yazdığı şaşırtıcı miktarda çok şey için dipnotlarda kaynak belirtmesiyle "araştırmasına, emeğine sağlık" dedirtmiştir. üslubu kendine hastır. kitapları sürükleyicidir, adeta o çağda o olayların içinde olduğunuzu hissettirir. dili sadedir, berraktır fakat basit değildir. bazı romanlarında olayları kahramanın ağzından anlatır, bazilarında ilahi bakış açısıyla 3. tekil ağızdan yazar. kitapları insana şu dönemde bile yoğun bir millet sevgisi aşılar, türk olmaktan gurur duydurur.
en sevdiğim özelliği ise, sadece diyaloglarda değil, aralarda da o dönemde dilimizde varolmayan "millet, hasta, düşman, şölen, aile, prenses" gibi kelimeler yerine "budun, sayrı, yağı, toy, urug, konçuy" gibi kelimeleri tercih ederek romanın kendi içindeki gerçekçiliğini kuvvetlendirmesi, içerikte verdiği o dönemin havasını üslubuyla da desteklemesidir.
saka hanı alper tunga çok sürükleyici bir kitaptı milliyetçi kişiliğiyle öne çıkan güzel yazar.
Mustafa Pehlivanoğlu/7 Ekim 1980
Cevdet Karakaş/4 Haziran 1981
ismet Şahin/20 Ağustos 1981
Fikri Arıkan/27 Mart 1982
Cengiz Baktemur/2 Mayıs 1982
Ali Bülent Orkan/13 Ağustos 1982
Ahmet Kerse/31 Ocak 1983
Halil Esendağ/5 Haziran 1983
Selçuk Duracık/5 Haziran 1983
"Darağacında can veren dokuz kahraman... Asla unutmadım onları! Unutulmamalıydılar! Unutturulmamalıydılar!"
"Onların adını ezbere bilmek, kim olduklarını öğrenmek, öğretmek, her Türk milliyetçisinin görevidir!"

Ahmet Haldun Terzioğlu
gökmoğolların başbuğu cengiz han adlı kitabın yazarı.

kitapta kullandığı döneme ait kelimelere o günlere götürüyor bizleri. bu tarihe merak saldığımız için hemen teoman ve metehanı anlattığı romanları da aldık.

cengiz hanın gelişim döneminde neler yaşadığını ve en çok neler hissettiğini çok net yansıtmış.
Çok fazla tekrara düşen yazardır. Vermek istediği konuları güzel işliyor fakat gereksiz bilgilerin çok olması okurken insanı yoruyor.
Tarihi merak ediyorsanız romanlardan değil, tarihi vesikalardan veya tarihçilerin yazdığı makale ve kitaplardan öğrenin.
Metehan kitabını soluksuz okuduğum yazardır. Tarihçiler tarafından bilinir ama diğer taraflar tarafından az bilinmesi üzücü.
mal gibi 4 kitabını okuduğum yazardır. sadece kurgu yapabiliyor gerisi fasa fiso.
Henüz tek bir kitabını okudum. Pek bilgilendirici değildi, bir kaç tarihi karekterin dahil olduğu bir hikaye kurgulayıp kaleme almış, ama akıcıydı zorlanmadım okurken.
Kendisiyle tanıştığım destancıdır.
Destancı dedim çünkü özünü öyle tarif ediyor.
Birçok romanını okudum. Çok güzeldi.
Esas tarihi vesikalardan veya konuyu araştıran tarihçilerden okuduktan sonra muhteşem tat verir bu romanları okumak.