bugün

nerde la bu adam? yeni albüm hazırlığı desen ses yok. film olmaz. Magazin desen hadise nin çıktığı var. ee?
gene dağa taşa selam veriyor mu acaba evde hobi olarak? ben hep bunu merak ediyorum.
Sahi nerelerde merak ettiğim şahıstır.
Nasıl dövdülerse hayata küstü her halde dediğim.
kuzeni 84 yaşında hayatını kaybetmiştir.

http://www.dha.com.tr/yur...un-aci-gunu/haber-1534984
kobani de akan her kürt kanı benim kanımdır diyerek gönüllerde taht kurmus efsanevi lider.kendisi malum şahıs tarafından gerceklestirilen sivil darbeyle devrilmistir.
hala evde dağa taşa selam veriyor mu merak ettiğim başbakan eskisi. oatronu kovmuştur onu.
danışmanlık dış işleri bakanlığı derken basamakları teker teker çıkıp zirveye çıkmışken-yaklaşmışken alaşağı olmuş başbakan bunları ben yaşamış olsam depresyona girerdim.
https://www.cnnturk.com/t...mpaign=buffer&page=10

eski başbakanımız, konya'nın toledo ilçesinde namaza gitmiş.
bir akp klasiği olan "cami çıkışına kamera" çağırma örf ve adetimizi bayram ile perçinlemiş..

düz ve emekli bir siyasetçinin etrafında ise toplasan kıbrıs'a çıkarma yapacak kadar "yarma" bir ordu var. koruyorlar kendilerini..arada da gözaltı olayları oluyor ama onlarda bayramın getirdiği birer "bayram şekeri".

her birinin maaşını x1000 ile çarpınca, kurbanlık büyükbaş hisse fiyatını buluyorsun.

allah ibadetlerini kabul etsin inşalllaaaaahhhhh.. büyük insan bunlar çok büyük...
https://galeri.uludagsozluk.com/r/1549649/+

gördüğüm en büyük ayarlardan bir tanesiydi. ahmet davutoğlu şunu yaptım, bunu yaptım diye özgeçmişini anlatmaya başlayınca basın toplantısında, mükemmel bir ayar yemiştir.

1 saat aralıksız twitterda güldüğümü bilirim *
bu yahudi ne diyorsa tersi doğrudur.
rus uçağı mevzusundan sonra akıllanmamış gibi görünen ex başbakanımızdır. rus uçağında ihale kucağında kaldı şimdi kerkük falan demiş yarın bir gün oraya girer bizimkiler rus uçağı mevzusu gibi olur "biz davutoğlunu dinledik öyle şey ettik" derler başı ekstradan ağrır..
günahım kadar sevmediğim davutoğlu ahmet hoca denilen siyasetçi.

ama bu akşam saatlerinde devlet bahçeli olarak anılan muhterem'e bir giydirmiştir ki, sormayın gitsin. sırf muhalefet olmak için aklının ermediği her konuya burnunu sokup, sonra "göt edilme" gibi bir adeti var bahçelinin. eğer bu muhterem bahçeli karşı bir hamle daha yaparsa bir sonraki alacağı karşılık yüksek ihtimalle "siklenmemek" olacaktır. bu akşam düştüğü duruma çok üzüldüm.

http://www.sozcu.com.tr/2...0-maddelik-yanit-2053283/
asrın ayarını vermiş.

http://www.haberayyildiz....ye-fetocu-dedi-4103h.html
teoriyle pratiğin uyuşmadığını göstermiş isim.

şimdi kitabına bakıyorsun uzun uzun anlatmış. şöyle oyun kurulur da böyle sorun çözülür de filan. e akademisyen adam, belli bir birikimi var iyi kötü. mis gibi de fırsat gelmiş en yüksek karar alıcı konumuna yükselmiş.

gel gelelim uygulama 0.
rezalet.
sıfır sorundan sıfır komşuya gittik.

niye anlattım bunu,
yok şeriat gelince huzur olur, yok sosyalizm gelirse yoksulluk biter gibi şeyler zırvalayan tipler var ya.
hah işte davutoğlu'na iyi baksınlar.
her şey yazıldığı gibi uygulanmıyor gencolar.
iyi bakın. örnek alın.
hayatın kendi dinamikleri var.
Eski dış işleri bakanı ve Başbakan Sayın kıt. Kendisi şu anda Türkiye de yaşanan mülteci krizinin eş meshulüdür. Böyle bir dangalak politika olamaz. Bu adam tayyibi nasıl gaza getirdi emevi camiinde namaz kılma rüyaları gördürdü anlamış değilim. Her ne kadar kendisinden nefret etsem de sevmesem de Tayyip in yüzünde iq düşüklüğü ifadesi göremedim şu ana dek. Zeki bir adam olduğunu inkar etmedim. Tayyip nasıl bu adama dış politika emanet etti aklım almıyor. Gerçi mülteci krizi ülkenin Amına koysa da pragmatik anlamda reyizin işine yaradı. Zaten kendisi de hatasını anlayarak bu malı şutladı. Adamın adı geçmiyor aq. Bi zamanlar ahmet i ilah ilan edenler dahi stratejist ilan edenler şu an adını anmıyor. Suriye krizinde Türkiye ve Suriye rejiminin çıkarları baştan beri bir aptalın bile anlayabileceği ölçüde açık ve net ortakken bu ihvancılıkta neden ve nasıl bu kadar diretildi anlayamıyorum. Şu an resmen Suriye ile ittifak halinde bölge terör gruplarından temizleniyor. Lan 7 yıldır yapacağımız buydu işte. Başta bunu yapsak Amerikan politikası çökecekti. IŞiD ortadoğu yu o antik kentleri o şehirleri tarumar edip insanları köle pazarlarında satamayacaktı o zaman. Ulan Ahmet aklıma geldikçe küfürler ediyorum senin ben beynini.... Reyiz sana bişey diyemiyorum götüm yemiyor. Ama sen anladın bir an önce ülkemin başından en feci halde def edilmeniz dileğiyle. Saygılar.
Ben böyle hatırlayacağım kendisini.

görsel
Ulaaaa dur dur dur taşlar kafamda yerine oturuyor. Bu adam görevden ne zaman alındı. 5 Mayıs 2016

Alınmasına bir sebep açıklamadılar. Sadece pelikan bildirisi yayınladı.

Alındıktan 2 ay sonra darbe girişimi oldu. Yoksa diyorum bunun darbe gecesi fetoculerin tarafına geçmesinden korkuldugu için mi görevden alındı.

Olur mu olur çok stratejik derinlikli düşünüyorum değil mi.
dün grup toplantısında binali ile birlikte erdoğan'ı kapıda karşılamışlar. önceki gün de erdoğanla 3 saat görüşmüştü.
yine mi ümmet rüyası göreceğiz yoksa?
idlip'e girmeye çalıştığımıza göre öyle.

inşallah davutoğlunun söylediği herşeyin tersi yapılır.
şu anda canımızı yakan uğraştığımız belayı başımıza saran 2. kişi olur kendileri. *
"tansu çiller ekonomi profesörüydü de ekonomimizi devraldığından beter bir halde bırakıp gitti." diye yıllar yılı hayıflanırken 21. yüzyılda daha tipik bir örnekle karşı karşıya kaldık..
Bugünkü siyasal sıkıntılarımızın muessibi oluyor kendisi. 3-5 yilda ülkeyi cortlatması açısından 1/10 abdülhamit diyebiliriz kendisine. Cözüm sürecinin azıli destekcisiydi, pan-islamist politikaları dolayisıyla turkiye'yi yalniz birakmiş, abd kürdler ile ittifaka gitmiştir. Bugün bir terörist olarak adlandırılan salih muslim onun zamaninda ülkede agırlanmiştir.
Acaba Suriye'de olanları izledikce rahat uyuyabiliyor mu diye düşündüğüm kişidir kendisi.
Türkiye tarihinin(Türkiye derken osmanlı da dahil) gördüğü en başarısız, vasat Hariciye vekili.
yargılanması gereken kişi. bugün 'sırtımızı ypg'ye ypj'ye yaslıyoruz' diyen figen yüksekdağ nasıl yargılanıyorsa. kobane'deki ypg militanlara selam yollayan dönemin başbakanı sıfatına sahip olan bu kişi de yargılanmalı.
her 10 ülkeden 5 ile aramız kötüyse bu malum şahıs yüzündendir. Aslında kendi mantığıyla bir dış politika yaptığınıda inanmıyorum. Kurmay takımları malum abileri olduğu için eline ne gelirse uygulamış. Ortadoğuyu deneme tahtasına çevirdi sağolsun.