bugün

kolpaçino ahmet.
"küçük enişte" olarak tanıyoruz kendisini.

kolpaçino ahmet 2015 yılında "en doğru sistem başkanlık sistemidir, başkanlık sistemini getirelim ki torunlarımız bile rahat etsin..." demiş.

kaynak;
https://www.sabah.com.tr/...dogrusu-baskanlik-sistemi

ekran şeysi;
görsel

4 sene sonra bugün.
aynı kolpaçino ahmet ne dedi?
"Demokratik parlamenter sistemi savunuyoruz..." dedi.

kaynak;
http://www.diken.com.tr/d...nter-sistemi-savunuyoruz/

ekran şeysi;
görsel

e hani başkanlık sistemi gelince torunlarımız bile rahat edecekti?
şimdi; "Bu sistem devam ettiği takdirde, demokratik toplum düzenini sürdürmek mümkün olmayacaktır" a dönmüş olay.

siyaset ne kadar pis bir şey ya.

gerçi bunun akıl hocası, bunu piyasaya süren adam da böyle.
dün ak dediğine bugün kara diyor.

eee? davutoğlu'nun "usta" sından, reisinden ne farkı var?
görsel
Adamlara atmışından sonra hırs geliyor,evde sıkılıyorlar kahveye gitmektense ülkenin nimetlerinden yararlanmak istiyorlar heralde.
görsel
gezi döneminde gezicilere attığı iftira ve yalanları unutulmamış provakatör. bir vakitler yedirdiği pelikancılar ise bunu üç saatte koltuğundan etmişlerdi, hangi yüzle milletin oylarına talip oluyor anlaşılamadı. o değil, fethullah gülen'in uşaklığını yapmış etyen mahçupyan (aynı zamanda tayyip erdoğan'ın adamı) ile parti kurmuştur. geçmişi bildiğin dışkı. böyle mi geleceği düzeltecek?
düşmanımın düşmanı dostumdur.
aklıma hep bu resim geliyor. *
görsel
"Davutoğlu ile 4 yıl önce yaşadıklarını anlatan Demirtaş şöyle konuştu:

“4 yıl önce Davutoğlu Dışişleri Bakanı iken beni ziyarete geldi. Dedi ki “Bak Selahattin Bey, Ortadoğu yeniden dizayn ediliyor ve biz tıpkı Osmanlı’daki gibi bütün milletlerin hamisi olacağız. Bizimle birlikte olanlar kazanacak, bizim dışımızdakilerin hepsi kaybedecek. Biz istiyoruz ki Müslüman Kürt halkı bizim kanatlarımız altında olsun. Yeni Ortadoğu’yu biz kuruyoruz” Gültan Kışanak da yanımdaydı. Birbirimize baktık ve “Uçmuş bu” dedik".

Özetle Tam bir budaladır kendisi.

Bizim çomarların budala olmayan önderleri olmaz ki zaten.
görsel
Tiktok çekmeye buda başlamış. Millet iyice kafayı yedi amk. Halk zaten sıçıyordu şimdi bir de siyasiler osurmaya başlarsa ortalığı nasıl bir bok götürür düşünemiyorum bile.

https://www.facebook.com/.../posts/10157101094427400/
Partisi yalan oldu galiba. Yine bir findik verdiler buna, o da gitti agac kovugunda onu yiyerek kisin gecmesini bekliyor sanirim.
görsel
Sanki ejderhası var
E belki var.
görsel
Ülkeye en çok zarar veren insanlardan biri. Ülkede o kadar çok işi batıran var ki kendisi abdurrahman çelebi rolünde.
Nasılsın Ahmet? Kafanı yastığa rahat koyabilecek misin?
Hala parti falan kurmaya çalışıyor yok Türkmen dağı yok ümmet yok stratejik derinlik diye diye bataklıkta debeleniyoruz.

Ortaçağ avrupasında olsa böyle tipler utancından manastır kapanırdı.
hangi akla hizmet parti kurdu, ne arıyor, ne bekliyor bilmiyorum ama...

ben olsam toptan bu işlerden elimi eteğimi çeker, işime gücüme bakarım.

mantıklı olan o olduğundan değil, şu kadar mevzunun üstüne oy falan isteyemem.

bırak oy istemesini pek ortada da görünmem. o bile gereksiz şu saatten sonra.
Vallahi billahi seni Başkan yapacağız hocam.
Valla billa zor.
Bundan sonra başkanlığı rüyasında görür.
Vallahi billahi seni başkahahahshshshhshs.

Tam gülücem bi suri geliyor.
vakt-i zamanında kendisinin de içerisinde bulunduğu güruh tarafından yeniden dizayn edilen medyada yer bulma sıkıntısı çeken, eskinin 2 numara görünümlüsü, günümüz muhalefetinin hakkını vere vere 1 numarasıdır. (çarpmada tabi)
Yüzde 3 oy alırsa öpsün başına koysun. Evet.
Ben ahmet davutoğlu gibi insanları anlamıyorum ya.

60 yaşına gelmişsin. Bakanlık, başbakanlık, her bir şeyleri yapmışsın.

Daha artık niye parti kuruyorsun, niye isyan ediyorsun?

Bu mücadeleyi ne kadar daha sürükleyeceksin yani?

Bırak, günahınla Sevabınla hizmetini etmişsin memlekete işte, ne kazanacaksın yani?

Ailenle geçireceğin şöyle güzel bi 20 sene daha var ortalama... o da senin kârın olsun be mübarek. Aileden kıymetli şey mi var?

Ben olsam hayatta uğraşmazdım bu saatten sonra. Tohumuna para mı vermişim oyunun partisinin allahını seversen!..
Yalayin yalayin.

Ancak konya da kendi köyünden alır. Gerisi boş. Suriye'ye başarısızlığının tek mimari kendisi.