bugün

iktidar parti.
hiç durmaz çalışır,
artık elin gavurları gelip benim toprağımda hak iddia edebilecek.anayasa mahkemesinin iptali yetmedi; yeniden hazırladılar yasa tasarısını. tbmm adalet komisyonundan geçirdiler.
kararlılar,
türkiyeyi kalkındıracaklar(!)
memleketi satarak ülkeye sıcak parayı girdirecekler...
ayak takımı gördüğü işçisine sallarken copu çözümü buldular memleketi parça parça satacaklar.
tatlı su özgürlükçülerinin partisi. türbana özgürlük, emekçiye jop ve biber gazı.
ahmed arif' in şiirlerinin en sevdiğim yanı, saatlerce konuşup anlatabileceklerimizi o büyük şairin bir mısrayla anlatabilmesidir. bugun ufak kardeşlerimize bu zihniyeti en güzel yine ahmed arif' le anlatabiliriz sanırım;

bunlar engerekler ve ciyanlardir,
bunlar ekmegimize aşımıza göz koyanlardır.
tanı bunları,
tanı da büyü
geldikleri gibi gidiceklerdir aynı amacı güden diğer partiler gibi * ve tekrardan yeni isimle gelip kaldığı yerden devam edicektir, uyan halk yeter artık, inanma bunlara!
foyası ortaya çıkmış insanlar topluluğu,pardon insan mı..dedim..özür dilerim..
Türkiye Cumhuriyeti için büyük tehlike olan amerika patentli partidir. o yüzden Türkiye Cumhuriyeti'ni seven herkesin mutlaka karşı olması gerekmektedir.
bununla birlikte provokatör bir partidir.
1 mayıs'ı taksim'de provokasyon olur bahanesi ile insanlara zehir ederek, provokasyonun alasını yapmış halk, emekçi, işçi, en önemlisi "insan" düşmanı gerici partidir.

ayrıca iktidardan düştüğü gün sözlükte kendisi için,
(bkz: akp terör örgütü) şeklinde başlık açacağım gereksizler topluluğu.
ha kapandı ha kapanacak diye beklediğimiz partidir. kapanması çözüm değildir zira sırada bekleyen, amerika' nın yalakası olmaya can atan nice insancıklar vardır ak parti kopyasın ola yeni parti kuracak.
orospu çocuğu abdullah öcalan için sayın diyebilen birisi tarafından yönetilen partidir.
bizim oralarda kısaca "a.k.partisi" denilen partidir.
bir zamanlar "hem laik hem müslüman olunmaz" diyebilen bir lidere sahip laik türkiye cumhuriyeti iktidar partisi. *
hayyam rubaisi çağrıştıran parti.

"Dünya üç beş bilgisizin elinde;
Onlarca her bilgi kendilerinde.
Üzülme; eşek eşeği beğenir:
Hayır var sana kötü demelerinde."
18 mayıs 2008 günü eskişehir'de gerçekleştirecekleri gençlik şöleni için eskişehir stadyumunda çalışmalara başlamış parti. güzergah gereği sürekli önünden geçmek zorunda kaldığım stadyumun dış cephesindeki rte resimleri ve özellikle yazılan sloganlar gülmek için oldukça verimli bir malzemedir.

örnek vermek gerekirse;

genciz millete yetecek kadar sevdamız var,
biz gençleri siyasetin kulübesinde değil, ilk 11 de görmek isteriz.***
milletine sevdalı*
adalet ve kalkinma partisi tuzugu,

madde-1 partinin adi:

Bu tüzük hükümlerine göre kurulmuş olan partinin adı; ADALET ve KALKINMA
PARTiSi dir

madde-3 Partinin Kısaltılmış Adı, Genel Merkezi ve Amblemi

Partinin kısaltılmış adı AK PARTi şeklindedir.
Bir toplum en güçsüz bireyini yalnız bıraktığı anda dağılmaya başlar...
uludağ sözlükte bulunan sempatizanlarının büyük bölümünün gurursuz olduğu partidir.
ulan adamlar siliniyor siliniyor bir kaç gün sonra farklı nick ile gurursuzluk sergileyerek tekrardan geliyor. utanın azıcık yahu..
doldurdukları kasalarının, ülkeyi parsel parsel satmanın, 40 yıllık kini kusarak hükümet olmanın hesabını zamanı geldiğinde verecek partidir.
kalkınma tamam da, adalet konusunda sınıfta kalan partidir. sadece kendine müslüman derler halk arasında, sadece kendine adil olmuşlardır.
ülkenin kaderiyle adeta top gibi oynayan, eline geçirdiği olağanüstü yetkiyi olumluya kullanması gereken, vatandaşlarına güya ülkenin ekonomik büyümesinden ve zenginleşmesinden doğan payi adaletli bir şekilde dağıtması ve bu işi tamamına erdirmesi için 2. kez tekbaşına iktidar olmuş bir partidir. ama ne yazık ki ülke yönetimini acze düşüren, son zamanlarda adam kayırmacılık ve kıyakçılık yaparak, siktiri boktan işlerle uğraşarak ülke ekonomisini ve mesaisini boş yere meşgul eden, devleti yönetime yetkisini elinde blunduran partidir.

(bkz: plütokratik yönetim)
özeleştiri nedir bilmeyenlerin yönettiği ve vekili olduğu amerika destekli gereksiz partidir.
bu kadar yıldır koyun kandırıyorlar ancak birgün bile kendilerine yönetilen yığınla eleştiri için "olabilir mi acaba?" diye düşünmemişlerdir. kendilerini eleştiren her zaman haksızdır ve kendilerinin yaptıkları her zaman doğrudur.
ayrıca kendilerine karşı olanları uyuyan halka "din düşmanı" olarak tanıtma konusunda ayrıca üzerlerine yoktur.

(bkz: düşünme kabiliyeti olmayanların partisi)
che ve ona ait şeylerle işi olmaz diye düşünüyorum.
adalet ve kalkınma partisine oy verenlerin veya destekleyenlerin kullandığı kavram. oy vermeyenler akepe derler. recep tayyip erdoğana rte dedikleri gibi.
tuhaf bir şekilde yerli/yabancı gemilerin sintinelerini (?) bu partili kimselerin tekneleri alırlar...
taraflarinca, gizlenmek isteniyor korkunc gercekler onca laf kalabaligi arasinda.
butun ciplakligi ile ortaya cikmasi isteniyor tarafimca.
akp'nin %47 oy almasına rağmen hala kendini acındırarak tutunma politikası üreten partidir. fakat buna şaşırmamak gerekir, çünkü akp'yi kuranların tedrisatlarında, kodlarında ve hatta genlerinde vardır bu ezileni oynayarak, ezileni seven halkımın kanına girmek.

ben akp'ye oy verdim diyemenler bulunsa da bu %47'nin içinde, bunlar zaten bir sonraki seçimlerde akp'ye oy vermeyebilecek seçmenlerdir. yoksa göğsünü gere gere ben akp'ye oy verdim diyebilmektedir akp'liler ki yine bunların içindeki bir kısımda hiç bir çekince duymaksızın, yasaların suç saydığı eylemleri, akp'nin gücüne dayanarak korkusuzca gerçekleştirmektedirler. bu eylemlerinden ötürü makam mevki sahibi olmaktadırlar.

stratejiyi, gerçek ve dürüst düşünceler sanmamak lazım...
içindeki kadrolaşmayla gelen kişilere bayağıdır söz geçiremeyen parti. herkes bir havalarda dolaşırken ve hakkınız olan bir işi bile 1001 minnetle yaptırmaya çalışırken, bunun en mantıklı çözümü kendi kendini imha etmesi gibi gözüküyor. Zaten de geri sayımı başlattılar...