bugün

mahzuni şerif'in duygularımıza tercüman olan bir türküsü var. itafen;

http://www.youtube.com/watch?v=JEFR6kz1eBo

sözlük niye bu kadar aptallaştı verdiğim linkler saçma sapan şeylerden çıkıyor. bu ne la?
devam eden üstü örtülmeye çalışan ekonomik krizin, sonunu getireceği siyasi oluşum.
bize millet yeter sloganıyla tarihe geçmiş siyasi parti grubudur.
önümüzdeki 6 yıl daha ülkeyi yönetecek parti. t.c nin en kuvvetli oluşumu.
Kısa zamanda çok ve büyük işler yapan parti.
Bakmayın siz angusların eğitim iflas özgürlük iflas hukuk adalet iflas dediklerine istemedikleri gitsin diye her haltı yemekte bi beis görmeyen karaktere sahip onlar.
eizlmeyi seven bir kitlenin partisi.
Tarihin gördüğü en basiretsiz hükümetlerden. O kadar basiretsiz ki gençlerin bile anlayabildiği bir şeyleri bu hanzolar göremiyorlar.

Şimdi biliyosunuz Merkez Bankası son toplantısında faiz arttırmadı. Bunun nedeni RTE'nin ve AKP'li marangoz kılıklı ekonomi bakanının sürekli tehdit eder gibi MB'ye faizi arttırmayacaksın demesi. Tabi RTE'nin hayalinden uydurduğu faiz lobisi canavarından sonra kalkıp faiz arttırması koyunları bile güldürebilirdi. Nitekim MB faizi arttırmadı. Sebebini de faiz artarsa büyüme durur dedi. Koyunlara argüman olarak bu sunuldu. Yediler mi? Önlerine uzatılan her ot gibi tabi ki yediler.

Şimdi gelelim madalyonun öteki yüzüne: Faiz artmadı dolar bir anda 2.33'e dayandı. Türkiye'de dolar cinsinden ithalatın sadece %12'si tüketim malı. Yani aldığımız cep telefonu veya otomobil. Kalan %88 hammadde sermaye yatırımı vs gibi ithal girdiler. Yani Türkiye'nin ithalatı tamamen büyümeyi sağlayan bir ithalat. Şimdi bir üretici 1.80'den kolaylıkla alabildiği bir hammaddeyi gidip aynı kolaylıkla 2.33'den alabilir mi? Alamaz tabi. Napar peki? Üretimini düşürür. E üretim düşünce ne olur? Büyüme durur. E yine aynı kapıya çıkmadı mı? Sen faizi arttırmadın ama üretim yine durdu.

Üstelik, döviz kurundaki artış, faiz arttırımının aksine enflasyon, gelir dağılımı gibi diğer temel göstergelerde de yangına sebep oluyor.

işte şu tepemizdeki akılsızlardan oluşan hükümet a) bunu göremiyor b) görüyor ama sırf kısa vadeli oy hedefleri uğruna görmezden geliyor.

Olan sadece halka oluyor, koyunlar ve diğerleri de dahil.

Bana kalırsa artık bundan sonra faiz arttırımları da ekonomik dengesizlikç ve oynaklıkların önüne geçemeyecek. o tren, merkez bankasının başındaki başkan denilen piyonun korkaklığı yüzünden kaçtı. Bundan sonra ihtiyaç duyulan en büyük şey toplumsal uzlaşma ve birliktelik. O da hele böyle bir seçim ortamında mümkün değil.
bu secmeni olduğu sürece basimizdan eksik olmayacak parti. acı olan şu ki; bizim yaşadıklarımız şu an daha hiçbişey. cefasını bizim çocuklarımız çekecek. yazık çok yazık...
istanbul'u kaybetmiştir.
Merkez Bankası'nı tahakkum altına alıp ekonomik kriz çıkarmak isteyen parti.
namıdiğer akparti.
genel başkanı bugün yaptığı açıklamalarla kendini tamamen bitirmiştir.
kaybetmeye mahkum parti bölücülerin kol gezdiği kibirinden halkı ezen düzen hırsından kendi kendini cemaatiyle patlatan parti.
adını sieven kovboydur tam adına layık.swh. oylar TC yazan yere zükmüşüm partileri.
görsel
not: ağır fotoşok içerir.
canım sıkıldı amk.
şöyle bir duruma gelmemize vesile olan partidir.

http://gundem.milliyet.co...efault.htm?ShowPageSkin=1
kürdistancı parti askeri pasifleştiren çeken gizlice pkkyı destekleyen parti. vatan severleri kumpas kurarak içeri alan parti.
http://www.piramithaber.c...stifa-getirdi-h36155.html

ne yapmaya çalışıldığını anlamadığım parti şu aralar hep fetullah gülen'e saldırıyorlar. bu adamı önceden sevmezdim harbi diyorum, dersane diyip adamın kuyruğuna siz bastınız lan. sonra vay efendim fetullah güleni bitirme planıymış ihale ve rüşvet operasyonuymuş açıklarınız ortaya çıktı. paralel devlet oluverdi adam anında. sizi 12 yıl taşıdığı yetmezmiş gibi bir kafirliği kaldı. onu da diyin de tam olsun. valla şu an ak partiden çok fetullahı sevmeye başladım kimin bizi yönettiğini görür olduk. adamım diyeni izledik. ve halkın cehaletini gördük. kendi bakanı eğitimli kesim bize daha az oy veriyor derken bizim kefenliler son modaya kurban oldu. kılı olacak yer kalmadı mabedine kıl oldu.

oy anam ne günler bunlar. artık cemaat soğudu nerden mi biliyorum içindeyim lan. adama abiler toplanıp dua ederken şimdi toplu beddua geceleri var *.

bundan çok çok önceleri de belirttim apolitik'im. herhangi siyasi görüşün propagandasını yapmak insana at gözlüğü takmaya başlıyor onu anladım. bugün en gıcık olduğum adam bile doğru söyledi: selahattin demirtaş; hepsi birbirinden yalancı dedi. öyle birisi beddua etti din içindeyken diğeri milyonları götürdü.
geldiği gibi gidecek olan partidir ; (bkz: 2001 ekonomik krizi)
kalkınma nın kesinlikle olduğu ama adaletle biraz sorunları olan parti.
cem uzandan beterini yapmış olan ve halkı türkiyeyi çok pis yamultacağına şahit olacağımız parti.
ha o gün üzülürmüyüm gram acımam. suriyelilerden beter olmak bize müstehak.
Yapılan Yolsuzluklardan dolayı istifa eden milletvekilllerden sonra mecliste sandalye sayısı 319'a düşmüş parti.
akepe şeklinde kısaltılan şu aralar türkiye`mizin iktidar partisidir.
ostererpoz girmesi an meselesi.
(bkz: akp nin en çok adaletten şikayet etmesi)