bugün

Böyle berbat bir bölüm olamaz. Okumayın hele kitaplarla araniz iyi degilse diktirip gidin. Oyle berbat bir bölüm.
Hukuka geçiş yapacagınızı falan zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Oturun ygs lys çalışın hukuk kazanın.
Çok zor bi şey değil zaten artık.
Not:hukuk okuyorum.
okuduğum bölüm olup, basit olduğunu söyleyenlere inanılmaması gerekir. bölümü bitirip dgs ile hukuka geçme çabası olanlar vardır ancak bölüm 2 senelik olup 2 senede bitiren az insan vardır.. aklı olan hukuk kazansın kafası rahat olur bunu kazanmak sorun değil bitirmek sorun...
3 yıl önce mezun olduğum bölümdür.

Millet yeni okuyor asdfhjkl.
Hukuk kazanmak kolay olmadığı için adalet meslek yüksek okulu ile avukat olmak çabası vardır ancak anlamadıkları hukuk okumak kazanmaktan çok daha zordur. Benim dediğim özel hukuk değil. Mesela ankara hukuk.
adalet okuyup.

adaletsiz olmak.
adaletin olduğu yerde vicdan yok.
hepsi okuyup bitirip hukuk okuyacağını sanırlar. kapasiten olsa hukuk kazanırdın lan. evet.
Herkesin hukuk fakültesine geçeceği hayaliyle okuduğu bölüm.

Sanırım avukat yada stajer biri gömmüş bu arkadaşları belli ki kuyruk acısı var.

Bu arkadaşların temel olayı günümüz şartlarında icra dairelerinde oluyor. Ya hukuk bürolarının icra takip elemanı oluyorlar yada icra daire ve müdürlüklerinde memur yada müdür.

Hani bu arkadaşlara laf atan law lı falan nickli eleman başta olmak üzere avukatlar icra dairesine işi düşünce işleri hallolsun diye nasıl taklalar atarlar nasıl şebek olurlar görmelisiniz. Amk 68tl vekalet parası alacağım diye yalvar yakar olan avukatları gidin de izleyin icra müdürlüklerine. Aman üstadım bizim dosyayı öne alalım, aman hocam bizim dosyanın durumu ne oldu, aman azizim gözünü seveyim şu olayı hızlandıralım.

Normalde icra müdürlüklerine bu bölümde ki arkadaşlar alınırken artık hukuk fakültesi mezunu işsiz güçsüzler de sarıldı bu işlere. Bu yüzden bu bölümdekilerin piyasada iş olanakları kısıtlandı.
adaletin olmadığı bir coğrafyada herkesin okuması gereken bir bölüm.
çünkü tam olarak ne kadar adalet olmadığını bilmekte önemli bir şeydir...
yada olan adaletin nasıl pay edildiğini kimin kimlere adalet sağladığını vs...
hukukçu olmak değil de, eğitim kalitesini merak ettiğim okul. birinci seneyi pek zorlanmadan bitirdim. derdim kişisel işlerimde yararlanabilecek temel hukuk bilgisine ve hukukçu gibi düşünebilme yetisine sahip olmak idi.
hukukçu arkadaşlarım yıllarca bağırdılar bölüm çok zor diye, sanırım adalet myo'nda okutulan derslerin isimleri aynı olmakla birlikte sınav zorluğu aynı değil (heralde).
bu arada eşek kadar adamım, eğitimim, işim gücüm beklentilerimi karşılayacak düzeyde. öyle hukuk kazanamayanlar edebiyatı yapılmasın lütfen.
(bkz: mezun olununca hiçbir halta yaramayan bölümler)
Mezun olduktan sonra okumak isteğim bölüm.
Dipnot: hukuk kazanacak zekam yok. ÜHÜHHHÜHÜHü.
kapatılmıştır.

"26/5/2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında 2547 sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi ile insan Hakları Eylem Planı uyarınca, mevcut öğrencilerin statülerinin korunması şartı ile 2022 YKS'den itibaren yükseköğretim kurumları bünyesinde yer alan Adalet Açıköğretim ile uzaktan öğretim önlisans programlarının kapatılmasına karar verilmiştir"

https://www.memurlar.net/...tildi.html?source=twitter
bizim müdürü hiç sevmezdim he dediği de 2 gün yaşardı bize habire yok direkt hukuğa gidemezseniz adalete girin oradan dgsyle geçin falan fıstık bir şeyler anlatırdı sağolsun sayesinde kapatmışlar demek gereksiz bir bölümü.
Siktir ya. Adalet okuyup hukuk tahsili husule getirecektim daha. 2 sene daha bekleyemediniz amq.