bugün

Olgunlaşma evresinin %60 ını tamamlamışlardır, 30 lu yaşlara gelindiğinde bu evrenin zaten hatırı sayılır bir kısmını tamamlanmış olur.

Asıl önemli olan evrede budur.

Ne kadar çıtır ne kadar lokumlar bilemem...
Fakat ben bu yaşın riskli bi yaş olduğu kanısındayım.

Basit düşünelim, 20 li yaşlarda evlilik kararı oldukça basit bir karardır. Çoğuda ama sorunlu ama sorunsuz ama mutlu ama mutsuz bir şekilde devam eder. Sonuç itibariyle Hanım kız evlenmiş yuvasını kurmuş çoluğunu çocugu doğurmuş evinin hanımı olmuştur. Dolayısıyla (aaa sen evde kalmışsın, kartlaşmışsın yahu) esprilerine maruz kalmaz...
(özellikle yaz aylarında akraba düğünlerinde... aman allah korusun)

Şayet hala evli değilseniz çok afedersiniz ama boku yediniz,çünkü 25 26 yaştan sonra bu süreç fazlasıyla sıkıntılı. (Nerden mi biliyorum? Tabiki kendimden.) Ödeyeceğiniz elektirik faturasından tutunda , evinin aidatına çocuğunun götüne kullanacağın ıslak mendilin markasına kadar düşünüyorsunuz. Lise aşkınızdan ayrıldığınız için daha gerçekçi Daha seçici oluyorsunuz,hesap kitap kafada oturmadığı andada sadrazamın oğlu olsa üstünü çiziyorsunuz.

Bu kafada olan (yani evde kalan) er kişi Kuvvetle ihtimal şansını 33 34 de kadar zorluyor, bari 35 imde ana olayım yav daha fazla geç kalmayayım diye de kekonun birine yar oluyar.
(Ne var ulan yalan mı?)

Erkek için bakacak olursak mevzuya;

Bu yaştaki kadın kendine kültürel anlamda ve insani anlamda bir şeyler katabildiyse ve en önemlisi her konuda ufaktanda olsa bi ahlak sahibiyse ne mutlu size, tadından yenmez.
O kadından size Eş olur, dost olur, çocuguza ana olur, dert ortağı olur, evinize Neşe olur. (Tabi siz bunun ne kadarını hakediyorsunu tartışılır)
Yok eğer hala bomboş bir tenekeyse (özür dilerim daha uygun bir kelime bulamadım) yaşınında vermiş olduğu tedirginlikle, kaprisli, çekilmez, kıskanç,anlayışsız,her şeyden şikayet eden, ne istediğini bilmeyen (sizi seçmesinden belli zaten) bir kadın olup, hayatı size dar eder. etmediyse de eder, bu kaçınılmaz bir gerçek çünkü...

Sevgili beyler bence 92 li bi kadınla evlenecekseniz size gelecek vaat ediyor olmasına dikkat edin, aksi taktirde kendinize duruşunuza ve zekanıza güveniyor olmanız gerekiyor ki bu olgunluk evresinde hatun kişiye sizinde bir katkınız olsun ki evliliğinizin daha 3. senesinde "ben hatunla takılmak istemiyorum yeaaa" moduna girip, kahvehanede sabaha kadar batak oynamayın, çünkü eve gelince sizi kendini sabah ezanına kurmuş,ebenize kadar sikecek bir bomba bekliyor.

Uzun lafın kısası; hanımlar, erkeklerin ne bok yiyeceği umrumda değil, kocayı bulan evlensin. Çünkü gerçekten evde kalıyoruz...