bugün

Bu gece vitir namazımı eda ederken dua edeceğim bir durumdur.

Aslan dolar biz sıcacık evlerimizde uyurken teröristleri tek başına dize getiriyor.
Bim'de satılan 'şeker fasulye'nin Arjantin'den geldiğini görmemle sebebini anladığım kur. Mercimek de kanada'dan geliyormuş. Vay amk, yine az artıyor dolar cidden.
Bmw, mercedes'ten inmeyen, üretmeden tüketen eğitimsiz ve yandaş zenginler ordusunun, cuma günleri cami önünde sıralı lüks arabaların, kolay yoldan üretmeden köşeyi dönen emlakçıların, betona yatırım yapıp milyoncukları çatır çatır yiyen mütehhitlerin, sıfır üretimin, sıfır ar-ge'nin, aç gezen mühendislerin,boktan eğitim sisteminin, rantın, torpilin, bol beyin göçünün, bol savaşın, çatışmaların, ötekileştirmenin,toplumu birbirine düşürmenin ve darbenin! yarattığı kaçınılmaz sondur.
(bkz: Acilen özelleştirme yapman lazım)
(bkz: yatağın altından çıkıp ehonomi çoh eyi diyen cin)
kendi desteklediği parti zamanında yükselen dolarla diğer partilerin zamanında yükselen doların aynı şey olduğunu, her iki durumda da ülkede birşeylerin ters gittiğini anlamayan kişilerin bulunduğu güzel ülkemin durumu yürek burkuyor.
An itibariyle 3.73 olmuştur. Yeter artık amk ülke konseptinin anasını bellediniz.
başkanlık sistemi gelince en az 10 tl olacak kurdur. inşallah hocam maşallah. hamdolsun.
http://cdn.yeniakit.com.t...ti-h1461853965-ba2485.jpg
görsel
Ve meclis başkanlığı tartışıyor. Ama şunu söyleyeyim ohal'de bile dolar bu kadar artıyorsa başkanlıkta uçar.
Yanımdaki aktrolle anlatamıyorum bir türlü doların yükselmesine çok seviniyor kendileri ülkemiz para kazanıyormuş aynı havayı soluduğum için sinirleniyorum.
Ğstad doğu amınçek reyizin de dediği gibi türkiye doğum yapıyor rkdşlr. Türkiye'yi doğurtturuyorlar. Ebesi de amınçek reyiz. Ahahahhhahahhahlollollol...
şaka yapıyoruz, dalga geçiyoruz da tanrı sonumuzu hayır etse bari. psikolojimiz bozuldu yemin ediyorum.
kar yağışından dolayı yükselmiştir. kar dursun 3 ün altına inecektir.
görsel
Mesaj açıkmış aslında.
olm siz nerden bakıyorsunuz bu kurlara.

milliyette 3.2
360 tv de 2.9
tvnet de 2.8
akit tv de 2.1
yenişafakta 1
a haberde 0,76.
biz bunları dedik kardeşim..

dolar bozdurmakla bu kur düşmez dedik, trumpın yaptırımların ardından dolar 4ü zorlar, yakın zamanda euroyu geçer dedik..

borsa istanbul olmak üzere dolarları orta ve büyük çapta tlye çevirmek ancak kısa dönemde etkili olur, uzun dönemde dolar alır, yürür dedik.

dolar artık dünya para mekanızmasında eurodan da fazla değeri alacak dedik..
dedik, dediğimizle kaldık.
izliyoruz.
an itibariyle 3.7375 olmuştur. ak salaklara duyurulur.
zenginlerin sevindiği benim gibi fakirlerin üzüldüğü kur oldu. hiç tespit kasmaya gerek yok 4 lira oldu sayılır artık, en azından 4 liraya bir set örülmeli ve senelerce bu seviyenin aşılması engellenmeli.
3.80 olacak gibi gözüküyor artık buna kim müdahale edebilir üretim yok bir şey yok boyna dışarıya ölü yatırım yol köprü mu kurtaracak bizi bu durumda.
15 tildir sicak para ve finans sektoru uzerindem ekonomi dondurem ultra geri zekalilarin yarattigi ekonominin sonucudur.

Su saatten sonra bu ekonomiyi bu dogrultuda bir kac yil daha devam ettirmenin tek kalir yolu seyseller gibi naylon sirketlere ev sahipligi yapan ada ulkelerinden biri olarak yola devam etmektir...

Yerli dolar yapin amk. Zaten lafta jer boku uretiyoruz...
durduralamayan yükselişe sahne olan kurdur.

görsel
oha bu ne ya. yakında 4 ü bulursa şaşırmam. ekonomi çok mu iyi ne. akp döneminde olmaya devam etmektedir.
Sn başı artan kurdur,TL günlük %3 gibi bi değer kaybediyor bu sadece dolar karşısında değil nerdeyse tümünde böyle euro 4lira olmak üzere ülke ekonomik olarak bitik kimse aksini idda edemez oturum kuru izlemek yeter bunun anlamak için...
Derhal yeni bir köprü ve alt geçit yapılması gerektiğini gösteren çılgın kur.