bugün

(bkz: Boş iş) e yarın kimsenin umrunda olmayacak bu feministler de boş boş eylemiyle kalacak. Zorunda olmasam taksim e gitmeyecektim o derece iğreniyorum...
bütün dünyanın emekçi kadınlarının bu güzel günü kutlu olsun.
erkekler böcek kadınlar çiçek. yumuşak yumuşak varolun kızlar.
Başta annemin sonra nişanlımın olmak üzere emeği iyilikle bezenmiş tüm kadınların gününü kutlarım.
Biri de çıkıp demiyor ki cumai şerifleriniz hayrola. paso herkes kadınlar gününü kutluyor.
Kadınlar günü mü ee ne olmuş ilk kadın bugün mü doğmuş.. bir kadın olarak gereksiz ve saçma bulduğum gün..
Tüm kadınlarin 8 Mart dünya emekci kadınlar günü kutlu olsun. Sömürünun olmadigi bir dünya dilegiyle.
Nike: Onlar bizim Yeri geldi annemiz yeri geldi doktorumuz yeri geldi öğretmemiz yeri geldi sırdaşımız oldu. Gerçekten bu insanlara ne kadar teşekkür etsek hafif kalır. Bütün kadınların kadınlar günü kutlu olsun.

O saatlerde Nike yönetim kurulu toplantısından bir kesit : çindeki kadınlara günde 1 dolar fazla. Bu 1 dolar bütçemizi fazlasıya yoruyor. Bu ücretin düşmesini oylamaya açıyorum. 1 kişi 2 kişi 5 kişi evet arkadaşlar kadının günlük ücretinin 85 cente düşürülmesi oylanmış olup yeter çoğunluk sayısı ile yönetim kurulumuzda kabul edilmiştir.
köle olan kadınları emekçi yerine geçiren saçma rezil bir gündür. amaç kadınların götünü kaldırmak bu millet bunları yutmaz. derhal bu yasadışı gün ile ilgili yasal işlem başlatılmalıdır.
15 yaşımdan beri çalışıyorum. Neredeyse 20 senedir...

Lanet ederek uyandığım sabah sayısı azdır. Severim çalışmayı, işe yaramayı, kimseye bağlı olmamayı.

Bakıyorum, özellikle kadın olarak dünyaya gelmek, coğrafyaya bağlı olarak bir şans meselesi.

Anadolu'daki de kadın, isveç'teki de.
Şansını kendi yaratmak zorunda kalabiliyor bazı kadınlar şartları esnetebildiklerince. Zor, çok zor.

Zamanımda mor çatının koruma evlerini ziyaret ederdiM.

Şiddet görmüş, sokağa atılmış, çocukları ile ortada kalmış kadınlar... Ne yapacaklarını bilmez halde, çaresizlerdi.
iş edindirmeye, şiddet kaynağı kocalarından uzak tutulmaya çalışılıyorlardı.

Bizim coğrafyada da çalışmak bu yüzden önemli. işe yaratmaktan ziyade, hayatta kalmak, direnmek, çaresiz kalmamak...

Tüm kadınların, kadınlar günü kutlu olsun.
Çalışalım, üretelim, çaresiz kalmayalım.
içi boşaltılmış, anlamını yitirmiş bir gün oldu maalesef. ikiyüzlülüğün zirve yaptığı gün.

https://www.youtube.com/watch?v=Fu77_pLhCro
Kadın insandır, erkek insanoğlu.

Tüm kadınların kadınlar gününü kutlarım.
gereksiz günlerin arasında baş çeken gündür.
tüm kadınların,kadınlar günü kutlu olsun.

sadece bu coğrafyada değil,bu dünyada kadın olmak yeteri kadar zorken; hayatta ve ayakta kalabilen, hakkını arayan ve haksızlığa boyun eğmeyen, fikrini ve vicdanı hür,özgürlükçü,çalışan,üreten kadınlar olarak, varolabildiğimiz daha iyi bir düzen,eşitlik ve özgürlük talep etmekte de hiçbir beis görmüyorum.

hala kadınları bir obje olarak gören,aşağılayan, değer görmemiş ve değer vermeyi bilmeyen,varlığımızı kabul etmekte zorlanan yobazlar; cinsiyetçi söylemleri paslanmış zihinlerinizden çıkardığınız,insan olmaya bir adım daha yaklaştığınız günler umarım yakındır.
"Kendinden emin ol. Sakin ol, cesur ol, korkma ve ileri bak. Kadınsın, bir nüfusun yarısısın, insansın, varsın, var olacaksın."
Günümüz kutlu olsun. <3
kadınların sürekli yerilip aşağılandığı, normal davranışlar sergileyen kişilere bile bir kulp takıldığı, kadına her türlü bayağı hareketin, davranışın layık görülerek tasvip edildiği, kadının durmaksızın onla bunla karşılaştırılıp yarıştırıldığı, cinsel bir obje, bir et yığını olarak görüldüğü ve kadınlar hakkında, bu türde her gün onlarca entry'nin girildiği; saygıdan uzak, sığ, eril yanlı, anti-feminist, feministe alerjik, empatiden uzak bir platformda dünya kadınlar günü kutlamalarının yapılması ne acı ve ne kadar ironik.

ironilerinizle yüzleşip, kadın denen varlığa hak ettiği değeri, vicdanınıza danışarak vermeniz ve bunu söylemlerinizle beraber davranışlarınıza da yansıtmanız dileğiyle.
bugün; yemeğe çıkarmak, hediyelere boğmak, insanların zekasıyla dalga geçen kozmetik reklamlarına maruz kalmak, hediye aldığını sanıp mutfak malzemesi-ev eşyası almak, bir günlüğüne her yeri pembeye boyayıp diğer 364 gün karanlığı yaşatmak için değil.
saygı göstermek, değer vermek, anlamak, imkan vermek, fırsat eşitliği yaratmak için.

dünya emekçi kadınlar günü kutlu olsun.

hayat, kadınlar da güldüğü zaman güzel !
görsel
Rusya'da haddinden fazla önem verilen bir gün. O kadar ki, 1.5 gün resmi tatil, o derece.
Ben bu günü dünya kadınlar günü değil, dünya çiçekçiler günü olarak tanımlıyorum çünkü çiçek fiyatları 4-5 kat artıyor.
bugün aslında bir anma günü de değil, kutlama günü hiç değil... bugün protesto olarak ortaya çıkmış bir gün.

protestolardan ve gün fikri ortaya atıldıktan hatta 19 martta protestolar yapıldıktan sonra 25 mart 1911 de çıkıyor yangın ve 129 kadın olmak üzere 146 işçi ölüyor. yangın 1857 yılında diyen kaynaklar yanlış...

https://www.azcok.net/m/g...a-kadinlar-gunu-h396.html
görsel
Ev Emekçisi,

iş emekçisi,

Toprak emekçisi,

Eğitim emekçisi,

Adalet emekçisi,

Güvenlik emekçisi,

Edebiyat ve yazın emekçisi,

Emekli olamamış emekçisi,

Sağlık emekçisi,

Çocuk emekçisi,

Ve aklıma gelmeyen tüm emekçi kadınların,

Elleri ve vicdanları dert görmesin.
_______

Yüzleri hep çocuksu şekilde sevdiklerine gülsünler diye.
______

Kendini türk vatandaşı hisseden

Tüm kadınlara..

8 Mart kadınlar gününüzde değil,

"Hergün mutluluktan uçun"
görsel
Kadınların bireysel hak ve özgürlüklerinin kısıtlanamadığı, toplumun kendine güvenen çalışkan kadınlarla çevrelendiği, kendi üzerinde kendisinden başka kimsenin söz sahibi olamadığı yılları görmemiz dileğiyle; 8 mart emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun.

Merak edip göz atmak isteyenler için Daha 2019’un ilk aylarında 86 kadın cinayeti saymış olan anıt sayaç’ın linkini de buraya ekleyelim.

http://anitsayac.com
Kadınlar Çiçek’tir.
Kadinlar gunu sozde degil ozde olmali.KADiNLAR GUNU yilin her gunu kutlu olsun.
Bu dünyada farklı bir yeri olan,
Her türlü şiddetle, acıyla karşı karşıya kalan
Eğitimde başrol oynayan,
Yeri geldiginde baba,abi,kardeş olan
Yeri geldiginde mutluluk kaynağı olan
Yeri geldiğinde vazgeçilmez olan
Değerli kadınlarımızın emekçi kadınlar gününü içtenlikle kutlarim.