bugün

normal süresi 4-4 sona eren, fenerbahçe'nin penaltılarla 7-6 kazandığı türkiye kupası maçıdır.
http://www.tff.org.tr/Def...pageID=29&macId=22770
fenerbahçe' de serhat arka direğe kaçarak 2 gol atmış, hasan şaş arka arkaya çalımlarla şık bir gole imza atmış, penaltılar sonucunda fenerbahçe galip gelmiştir. skor 3 - 1 fenerbahçe leyhine iken fenerbahçe' nin 1, galatasaray' ın 3 gol bulmasıyla 4 - 4 bitmiş unutulmaz maç.
aslında fenerbahçenin heyecan için maçı uzatmaya götürdüğü karşılaşma olarak hafızalarda yer almaktadır.
son on yilda izlenilen en güzel fb gs maçidir.
taffarel'in berbat oynadığı, ve dahi galatasaray'In öne geçtikten sonra konsantrasyonunu kaybettiği efsanevi maç. hatırlanacağı üzere tam da o günlerde galatasaraylı oyuncuların çöküşü söz konusuydu. aksine karşı tarafta hırslı bir fenerbahçe vardı.
83. dakikasına fenerbahçe 4-2 önde girmişti. 83'te jardel yarım volemsi bir vuruşla , 90 artı 4'te de ümit davala penaltıdan golü bulmuş ve maç berabere duruma gelmişti.

bu arada maçın ilk golünü açık ofsaytta olan emre belözoğlu atmıştı ama galatasaray adına.
son yılların en güzel derbisiydi. ama şunu anlatmadan geçemicem ben 2-2 cilerden değilim ama başa gelen çekilir napalım.
her takımın gol attıktan sonra çalan belli bir müziği vardır. fenerbahçe ninde "goooooolll" diye marş gibi bağıran bir adam sesi vardı. uzatmalarda fenerbahçe penaltı kazandı.bende o sırada tuvaletteyim ama tv nin sesi geliyor dinliyorum. spiker: lazetiiiiiiççç dedi . sonrasında işte taraftarla karışık o gol sonrasındaki "gggoooll" sesi geldi aha dedim gol oldu. sonrasında içeri gittiğimde maçın berabere olduğunu görmüştüm.
(bkz: dejavu)
Tarihte oynanan en keyifli fb - gs derbisidir.
Türkiye kupası yarı final maçıydı. Galatasaray Kadıköy'de 0-1 öne geçti. Ardından fenerbahçe arka arkaya goller atıp 3-1 yaptı skoru.
Sonra cimbom 3 -2 yaptı, daha sonra 4-2 yaptı fenerbahçe.
Son beş dakikada cimbom arka arkaya goller atıp 4-4 e getirdi skoru.
Uzatmalarda gol olmadı.
Penaltılar da 3-2 kazandı fenerbahçe ve finale yükseldi.
(bkz: efsane maç)
Gs nin ilk golünü emre b. Hemde ofsayttayken atmıştır.
30 dakikalık uzatma devresinde fenerbahçe lazetiç ile bir de penaltı kaçırmıştı bu maçta.
gerçekten muhteşem bir derbiydi. o maçı fenerli veya galatasaraylı olmayan beş çocuk beraber izlemiştik. türkiye kupası'nın türkiye kupası, derbilerin derbi olduğu zamanlardı...
tv'den canlı izlemiştim. daha dün gibi aklımda. rüştü sürekli sakız çiğniyordu. penaltıları da bu gevşek haliyle kurtardı. son penaltıyı jardel direğe nişanlamıştı. ilk yarıda 0-1 geriye düşüp, ilk yarı bitmeden 3-1 yapmıştık.

emre attı. sonra ogün temizkanoğlu mermi gibi topu yere sektirerek kafayla gol attı 1-1 oldu. serhat akın 2-1 yaptı ve samuel johnson gelen ortaya çok uzaktan harika bir kafayla skoru 3-1 yapımıştı. ikinci yarının başlarında hasan şaş herkesi çalımlayıp gidip gol atmıştı 3-2 olmuştu. revivo 4-2 yaptı, jardel 4-3 ve son dakikalarda kendi yaptırdığı penaltıyı gole çeviren ümit davala 4-4 yaptı uzatmaya gitti. lazetic uzatmalarda penaltı kaçırdı. atsa bitmişti, çünkü o zamanlarda altın gol kuralı vardı. taraflardan biri atınca maç biterdi. penaltılarla da kazanmıştık. gs'de gol atan jardel ve hasan şaş penaltı kaçırmıştı. bizde de golü atan johnson penaltıyı kaçırmıştı.
Kıtalararası derbinin en güzel maçlarından biriydi. Belki de en güzeli.
4-4 bitmişti. Penaltılar da turu fb geçmiti.
Bir daha böyle maçlar gelmez.
Türkiye kupası çeyrek final öncesi eşleşmeydi sanırım. tek maç üzerinden oynanıyordu o tur.
Maçı hem gs nin anlaşmalı olduğu cine5 hem de fb nin anlaşmalı olduğu kanal d canlı olarak vermişti.
Ben kanal d ilker yasin yerine cine5 den ercan taner ile izlemeyi tercih etmiştim daha keyifliydi.
çeyrek final öncesi değil, hatta daha ilerisi, yarı final maçıydı. fenerbahçe bu maçtan sonra finale çıktı.
izlediğim en keyifli fb - gs derbisiydi.
Açık kanal vermişti o zamanlar.
4-4 biten dört dörtlük maçtı. Fenerbahçe penaltılarla kazanmıştı.
Birde şimdiki derbilere bak. Kavga dövüş 0-0 mantığı.