bugün

büyük ihtimal durum şöyle gerçekleşecek:

ilk gelen sonuçlar hdp'yi barajın üstünde gösterecek. malum ilk sonuçlar güneydoğudan geliyor. hdpliler iyice havaya girecek, 50-60 vekil sokarız böyle giderse diyecek. sonra seçim dağılımı yavaş yavaş iç ve batı bölgelere kayacak. buralardan gelen sonuçlarla hdp, türkiye ortalamasının altına inecek. ancak ilk sonuçlarla havaya girdiklerinden daha kötü olacaklar ve ortalığı velveleye verip, kırıp dökecekler.

ben bu gece güneydoğuda ölümler bile bekliyorum. akp-hdp-hüdapar birbirine girebilir. hdp barajın altında kalırsa her tarafı yakıp yıkar ateşe verir bunlar. saldırılardan akp ve hüdapar çevreleri nasiplenir. büyük ihtimalle de böyle olacak. hdp'nin oyu yüksekken sonra yavaş yavaş düşecek. bu nedenle öfkelerini alamayıp yine yeni bir 6-7 ekim yaşatacaklar. hdp'nin hakkarideki iddiasıyla bir karamandaki, aydındaki, yozgattaki iddiasının bir olmadığını hepimiz biliyoruz.
Beklenen durum. Olmasi gereken şey. Kodugumun kürtleri
inşallah olur
Yoksa bu koduklarim kürtlerin hakkını savunuyoz ayagina ne isterse yapacak
ve benim kürt emmim de bunlari destekleyecek ....
Normal şartlarda kalacaktır eğer geçerse hile vardır , net.
allahın izniyle gerçekleşecektir. zaten hırsızlıkta yaptılar bu şartlarda oyları geçerli sayılmamalı.
(bkz: hadi inşallah)
(bkz: hani inşallah)
Boğulur hepsi isallah.

Hangi baraj?
Evet arkadaşlar pkk zorla çocukları kaçırıp zorla 18 yaşına büyütüyor zorla oy kullandırtıp zorla zorluyor. Bu yüzden hdp barajı aşabilir çocukları sahneden alalım.
hile yapmazlarsa gerçekleşecek olay. ama malum pkk'nın silah zoruyla , çocuk kaçırıp tehditlerle oy kullandırıyorlar.
ırkıyla övünmekten gayrı hiçbir siyasi gerekliliği bulunmayan mhp bile barajı aşarken mümkün olmayan durum. hdp barajı aşıp faşoların ağzına dayayacaktır.

dipçe: chp.
geçen seçimlerde çok daha fazla alır diye beklediğim tayfa hep akp ye kaymıştı.şimdi bu seçimde bu olaylarla beraber muhtemelen gerçekleşmeyecek altında kalmadır.
Molotof atıp foşik tc bize bahmıyır diyerek sokağa çıkıp, demokrasik haklarını ararlar, galiba, ki zaten geçemeyecekler.
%14 civarında oy alacak bir parti hakkındAki yanılsamadır.
Bu gece bir kararname çıkarıp barajı %15'e çekerlerse belki...
(bkz: diyarbakır saldırısıyla hdp nin kutsandığı gerçeği)

bu kutsama da bunu engellemek içindir.
gerçekleşecek olandır.
böylece çözüm sürecinede veda edeceğiz.

zira baraj altında kalınca kan dökeceğini idda eden bir terörist oluşumu var.
2014 yerel seçimlerinde chp 27.8 mhp 15.2 akp ise 45.6 seviyesinde oy almış.

burada chp'nin oyunu 29 a mhp'nin ise 17,5 a yükseltiğini düşündüğümüzde ikisinin toplamı 46,5 yapıyor. akp'ninde yüzde 41.4 civarında bir oy alanacağını bekliyorum. toplam 88 yapıyor.

diğer yüzde 3.5 desek 91.5 yapıyor.

geriye 8.5 lik bir oy kalıyor. bu da hdp'nin oyu olacağını düşünüyorum.
bugün van mitinginde kendilerini imha edip şov yapmazlarsa geçemezler açık ve net.
Bu seçimde olmasa öbür seçimde barajı aşacaktır.

Arkadaşlar oyları insanlar veriyor, kürtler de doğurgan bir millet; yani inşallah maşallahla yürümez bu işler. Gerçekleri görüp ona göre şapkamızı alıp düşünmenin zamanı geçmek üzere.
Sırf akepe gitsin diye oy veren zeki (!) kardeşlerimiz olmadığı sürece gerçekleşecek olay.
inşallah gerçekleşecektir.
hdp den hiç haz etmesem de istemediğim olaydır. baraj altında kalmaları çok daha fazla haz etmediğim akpnin oyunun artması demektir.
8 nisanda sonuçlar açıklanacağı için ülkücü arkadaşlar genen hesap hatası yapmıştır.*

Cahilleri özel mesajla yazarlar, arkadaşlar oyların sayımı sabah 3-4ü bulacak neyin peşindesiniz?
Kuvvetle muhtemeldir. Bunlar klasik şark kurnazı, ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyorlar. ulan zıpçıktılar, siz meclise giremeseniz bile, akp başkanlık için yeterli vekil sayısına ulaşamayacak.
Gerçekleşecek olandır. Hele seçime katılım yüzde 83'ün üzerinde olursa yüzde 9'u bile göremezler.