bugün

uzun bir yazı oldu, okursanız memnun kalabilirsiniz.

trabzonspor'un vahid hoca döneminden bile daha kötü top oynayarak 3-0 kaybetmiş olduğu karşılaşma olmuştur.

beşiktaş beklenildiği gibi haftalardır süregelen performansını bu maçta da aynı şekilde göstermiş olmasına rağmen trabzonspor aynı kalitede bir performans ortaya koyamamıştır. trabzonspor'un yemiş olduğu gollere de bakılırsa halısahada yapılacak olan hataların profesyonel bir ligde yapılmış olması kaçınılmaz sonları getirdi. tabi yapılan hataların zorlayıcıları da vardı. bir pozisyonda veli, diğerinde olcay hep mücadele içinde olarak rakiplerini hataya zorladılar. bazen topu oyunda tutmaya çalışıp topu kaybetmektense, topu taca atmanın ne kadar daha mantıklı olabileceğini trabzonspor bugün kalesinde görmüş olduğu gollerle daha iyi anlamıştır umarım.

trabzonspor başlığı altında birkaç gün önce ersun hoca için, ''eğer ben iyi hocayım diyorsan beşiktaş maçını da kazan görelim'' demiştim. nitekim kazanmayı geçtim 1-0, 2-1 gibi skorlarla da yenilmedi trabzon. berbat bir oyunla 3-0 yenildi. dolayısıyla ersun hoca yeni geldiği için galatasaray maçında bir patlamanın yaşandığını belirtmiştim. o sebeple ersun hoca'nın trabzon'a gelmesinden sonra teknik ve taktiksel anlayışını beşiktaş maçına kadar takıma iyice oturtabileceğini ve beşiktaş maçının bu anlamda önemli olacağını belirtiyordum. ama gördük ki bir ''iş kazası'' yaşandı dün akşam. yani umarım öyledir.

ayrıca hakem çok tartışılmıştı maç öncesi. beşiktaşlı falan diye. sosa'nın mehmet ekici'ye olan müdahalesinin kırmızı olarak değerlendirilip değerlendirilemeyeceği konuşuladursun hakem genel olarak iyi bir maç yönetti diyebilirim.

ayrıca mustafa pektemek 11.haftadaki karabükspor maçında kırmızı kart görmüş 2 maç ceza almış, cezasının 1 maçlık kısmını geçtiğimiz hafta içi oynanan sarıyer maçında çekmiş diğer kalan 1 maçlık cezası ise 1 sene ertelenmişti. dolayısıyla bu sebeple trabzonspor maçında sahada olabilecekti. ki 2. yarı demba ba'nın sakatlanıp oyuna devam edememesi sebebi ile mustafa pektemek oyuna girdi. maç öncesi bu adaletsiz uygulamadan dem vururken maç içinde mustafa pektemek'in çıkmış olduğu kafa topunda talihsiz bir şekilde almış olduğu darbe ile kanlar içinde sakatlanıp hastaneye kaldırılması bazen kuralların vicdanlarda yattığı gerçekliğiyle uygulanmasının önemini tuhaf bir şekilde hatırlattı bana.

hatta ilgili yazıya şuradan ulaşılabilir: (bkz: mustafa pektemek in cezasının ertelenmesi)

mustafa pektemek'e geçmiş olsun. beşiktaş'a da tebrikler!
trabzonspor'ın hedef mağlubiyet parolasıyla çıktığı maçtır. sanki galatasaray maçındaki trabzonspordu bu maçtaki 1461 trabzon.