bugün

maddi olarak çok daha iyi bir yerdeyim, manevi olarak değilim.
O kadar şikayet ediyorum lakin şöyle bir düşününce 5 sene önce düşündüğümden çok daha iyi bir noktada olduğumu farkettim.

Anafikir: bugünden şikayet etmeye devam edelim ki gelecek hep hayal edilenin ötesinde olsun.

Ps: tedx konuşmamdan alıntıdır.
tam da hayalini kurduğum yerdeyim.
değilim tabii ki muhtemelen bi 5 sene sonra da hayal ettiğim yerde olamayacağım.
5 yıl önce hayal ettiğim yeri bırak 5 yıl sonra yine hayal ettiğim yerde olamayacağım. 30 umda ilk yurtdışı seyahatine çıkmam gerekirken faizlerin alıp başını gitmesi dövizin türk lirasını ezip geçmesiyle birlikte tüm hayallerim bok oldu.

Sebep olanların yüzü iki cihanda gülmesin inşallah. Öyle bir dert çeksinler ki yeryüzünde henüz hiç kimse o derdi çekmemiş olsun inşallah.

Beddua ve gün yüzü görememeleri dileği ile.
5 yıl önce hayal ettiğim yerdeyim fakat hayal ettiğim yer hayal ettiğim gibi değilmiş...
hayal bile edemediğim bir yerdeyim...
görsel
büyük hayaller kuracak cesaretim yoktu ama en azından hala evde olacağımı düşünmemiştim.
5 yıl önce askerden geri döner ücretli öğretmen olurum diye düşünürken şimdi doktoraya başladım. beklentilerin üstüne çıkmak bunu gerektirir. :D
tam merkezindeyim.... simdiden 5 yil sonra plani yapayim: 2026 da kadinlardan, kücük esnaftan, akrabalardan, siyasetcilerden, tezgahtarlardan, fahiselerden ve resmi dolandiricilardan uzak, edebiyata, bilime sanata, kültüre, müzige, haftanin 4 günü idman ile gecen saglikli bir hayata ve paraya yakin bir hayat hedefliyorum.
kisacasi 2026 da kadinlar, dincilik ve irkcilik benden uzak ve saglik, bilim, edebiyat , kültür ve insanlik bana yakin olsun,
Tam olarak değil belki ama yüksek oranda evet.
Maalesef 5 yil onceki halimi saglik olarak arar durumdayim.
Evet ama neyi kaybettim derseniz.

Ruh sağlığımı.
5 yılda 50 yıl geriye nasıl gidilirin örneğidir hayatım.

iran'ın molla rejimine geçişi bu düşüşüm yanında hiç kalır.
5 yıl önce evde hayal kuruyordum. şimdi yine evdeyim yine hayal kuruyorum. yani hayal ettiğim yerdeyim yine.
Hayallerimin çok çok ötesindeyim.
5 yıl önce hayal ettiğim mesleğimde değilim. her yıl insanın düşünceleri, beklentileri değişebiliyor. ona göre yollarını şekillendirebiliyorsun. ama şuan da bulunduğum konumdan gayet memnunum. çok şükür.
5 yıl öncede bilgisayar başındaydık, şimdide bilgisayar başındayızi 10 yıl sonra yine bilgisayar başında olacağız, ölürken de bilgisayar başında olacak sanırım
Kendimi 5 yıl önce cillop gibi bir hayatın içinde hayal ediyordum. Ama hayal ettiğim yerde değilim.
yoldayım, bir gün varacağıma dair inancımı kaybetmedikçe ve yolumda devam ettikçe de mutluyum...
hayal ettiğim yerdeyim fakat bilirsiniz elde edince heyecan istek kaçar ya bende de o durum var.
teorik olarak hayal ettiğimden daha iyi olduğunu düşündüğüm yerdeyim ama piyasa koşulları hayal ettiğimden daha kötü olduğu için pratikte zarardayım. yani ben 3 adım ilerlemişim ama ülke 5 adım geriye gitmiş gibi.
Sayılır... hatun eksik.
yani evet bence çünkü üniversite okuyorum, liseyi bitirdim. çok uç hayaller etmiyordum ve çok uç yerlere de gelmedim ancak şimdi hatırladım 7 yıl önce boyumun 195 olmasını hayal ediyordum, hesaplama yapıyordum ancak o kadar olamadım.