bugün

tribünler muhtemelen ananın amı bursaspor diye inleyecektir. klasik beşiktaş taraftarı işte.
çok kaliteli bir maç olacaktır. özellikle bu yıl avrupa'da en ileri giden kulübümüz ile yine bu sezon şampiyonlar ligi gruplarında yer almış tek kulübümüzün karşılaşmasının bu kadar kritik önemde olması çok güzel bir durumdur.

yalnız şaka maka cidden ben anlamıyorum avrupa yenilgilerini dalga konusu yapmayı. tamam ben de liverpool yenilgisiyle rahat rahat dalga geçebiliyorum, ama işin dozajını kaçırmak, herşeyde rakibin avrupa yenilgisini dile getirmek de harbiden el sikiyle gerdeğe girmek oluyor.
fenerbahçe taraftarının bu sefer istanbul'dan gol haberi bekleyeceği karşılaşmadır. ulan keşke bu maçla fener maçını aynı saate koysalardı. *
bursasporun ilk 11 i şöyledir:

yusuf
yusuf
yusuf
yusuf
yusuf
yusuf
yusuf
yusuf
yusuf
yusuf
yusuf
şusterin çizgi savunma yaparak sercan ve volkan şene sunum yapacağı maçtır.
Taraftarların akşama kadar içip de akşam taşkınlık çıkarmaması için öğlen oynanacak olan maç. Ne de olsa alkolik hareket engellenemez.
ali kuçik'in ilk 11'de başlayacağı maç.
(bkz: papaz büyüsü)

çamlıca gişelerinden polis amcalarla beraber hareket ettik, geliyoruz.

salavat getirin! dolarahahah
maç sonunda schuster'in 1960'lı yılların futbolunu oynayamayan bir bursaspor'dan bahsedeceği maçtır.

(bkz: mö 450)
an itibariyle stad dışında olaylar başlamıştır. stad içinde de "ananın amına koyayım bursaspor" tezahuratı da start almıştır.
şaşılmayacak şekilde olaylar çıkmıştır.

"deplasman yasağı koyan" zihniyet şimdi, "bak serbest bıraktık hemen daldılar birbirlerine, yasak koyuyorsak var bir bildiğimiz" ayağına yatacaklar.

aferin size, ne diyeyim, ne güzel delikanlısınız siz ya, delikanlılığınızı yirim sizin...
bursa tribünü tarafından oluşturulmuş tek taraflı düşmanlığın, 'yaralama' boyutuna gitmesi beşiktaş tribünü'nün ayıbıdır.

bursa-bjk yasağının kaldırılması, diğer yasaklarıda çözer diyoduk, biz ankaraya gideriz, ankara eskişehir'e gelir, kocaeli sakarya'ya.. fazla tabi türk tribünleri için bu tarz muhabbetler. koskoca istanbul polisi 1500 tane taraftarı nasıl koruyamıyor bu da düşündürücü tabi.

geçmiş olsun yaralanan arkadaşlara..
polis olayları seyredince çok büyük kavgalar çıkmış v bıçakla yaralanmalar olmuştur bursaspor lu taraftarlara şifa diliyoruz.
(bkz: iki bursaspor taraftarı nın bıçaklanması)
bıçaklamaları ya da yaralamaları kimseye mal edemeyeceğimiz olay. belli ki iki taraf da kaşınıyor; bir taraf bıçaklayınca diğer taraf olum ananızı mikicez diyor.
beşiktaşımın kazanacağını hissettiğim karşılaşma.
iki takımda kesinlikle küme düşürülmelidir. oynadıkları futbol ile değil yarattıkları olayla büyük takım olmaya çalışan iki takım bugün süper lige çok büyük zarar vermiştir. bakın buradan söylüyorum; ne yaparsanız yapın, ne kadar adam bıçaklarsanız bıçaklayın, ne kadar kupa alırsanız alın, ne kadar şampiyon olursanız olun, fenerbahçe galatasaray rekabeti altında ezileceksiniz.
bursasipor'un formasını giyen şoparların inönü stadyumu'nda kazı çalışması yaptığı bir maç da oluyor. olum adamlar koltuklara tekme falan atıyor. bak bursalılar demiyorum o kazı yapan şoparlara. bir ton bursasipor'lu kıyak arkadaşımız var. bu kazı çalışması yapanlar tam şopar.
ali kuçik'in maçı olacaktır.
tehlikeli taraftar gruplarının, maçtan sonra haberlerde daha fazla konuşulacağı maç olacaktır.
tribün terörüne her zaman her koşulda karşı olduğumuzu bir kez daha belirtmemiz gereken maç. uygunsuz "kabahat ölende mi öldürende mi?" muhabbetine girmeden yaralanan arkadaşlara geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

maça gelince; beşiktaş daha yakın gibi duruyor. fakat ortam çok gaz oldu. olur da beşiktaş kazanamazsa seyreyle sen o zaman gümbürtüyü...
yarrak gibi geçen maçtır.
karakolda bitmesi muhtemel maçtır.
sabaha kadar oynansa gol olmayacak maçlar vardır ya, bu da onlardan işte. gol gelirse ya büyük bir hatadan ya da duran toptan gelir.

beşiktaş taraftarına da söylemek istediğim bir şey var: iki dakika susun olm maçtan bi'şey anlamadım lan.
koyu, hasta, deli bir besiktaslı olarak artık sonucuyla zerre kadar ilgilenmedigim mactır.

barcelona real madrıd derbisi kıyaslaması klise oldu biliyorum ama insan ister istemez bir orada yasanan heyecana, futbola bakıyor bir de turkıye'de yasananlara...

besıktas bursaspor

fenerbahce galatasaray

besıktas fenerbahce

galatasaray besıktas... hıc farketmez...

tatsız, keyifsiz, tamamen içi şişirilmiş balon spor müsabakaları haline geldi.

hentbola gönül veresim var.
bursasipor'un isminin değiştiği maç.

(bkz: kasapsipor)