bugün

--spoiler--
sonra konuşuruz, ocakta yemeğim var benim...
--spoiler--
uzun süre sonra entry girmeme sebep olan dizidir. oyunculuk, kurgu, senaryo açısından başarılı buldum ve final yapana kadar takip etmeye devam edeceğim. yabancı dizi izleme yavşaklığına bulaşmış arkadaşlar evet domala domala eleştirmeye başlayabilirsiniz. türkler dizi yapamaz çünkü. türklerin yaptığı hiçbir yapım izlenmez çünkü evet sizi dinliyoruz.
--spoiler--

salim'in salonda içtiği viskiyi ve amcanın deniz kenarında içtiği rakıyı sansürlememişler. umarım sırf bu yüzden diziyi harcamazlar.

--spoiler--
efendim, şaman bir dostumun yanına, ormana huzur bulmaya gittim. birlikte şehir hayatını kötüledik. çok iyi geldi şehir kötülemek. ikinci gün, üçüncü gün yine şehir kötüle.. şehre küfrediyor, yakında çıkacak savaşta öleceklerinden dolayı mutlu olduğunu söylüyordu. ben de üç gün kaldım diye kibirlendim. şehirli arkadaşları gizli numaradan arayıp küfrettim. kalmam için zorladı, kabul ettim bu yüce hayatı, şaman oldum. "şam şeytanı" adını taktı. yanlış anlamayın "her şeyi yapabilen" anlamına geliyormuş. bu anlamdan dolayı, o internetten dizi izlerken, sürekli bakkala peynir almaya beni gönderiyordu babasını satayım. bi gün parmak arası terliğime laf etti. bunu kaldıramadım, "yemek verildiği söylenen survivor yarışmasındaki acun gibisin, ne bu internet, bilgisayar coco poks yiyorsun lan" dedim içimden. ormanda sessiz ve derinden usul adımlarla şaman şaman yürüdüğü videolar izlemişti. gece uyuyunca o videolardaki gibi yürüyerek usulca, şamanca kaçtım evinden, ormanından. şunu anladım; sorun insan!
ıssız adamı hatırlatmıştır.

görsel
son bölümün finali neydi amına koyim anlamadım. adamı vuruyor tamam ama sonra silahı neden elinden alıyor lavuk?
saçma sapan senaryolu kız. teşkilatta öyle taş komiser olsa üzerinden geçmeyen müdür kalmaz.
öncelikle 6 bölüm itibari ile baya baya yardıran dizi. şu an spoiler vereceğim, ama spoiler verirken sözlük yazarlarının biraz daha dikkatli olması gerekiyor. ne de olsa herkes bu diziyi sizin kadar günü gününe izlemiyor. spoiler yazmak çok zor değil ahali.

--spoiler--

altıncı bölümde amca ile salim hisar'da rakı-balık yaparkenki diyalog çok yarmıştır. salim füsunu üstü kapalı anlatırken amcanın kızı hakkında s*ktirsin gitsin demesi ve salim'in sen yinede öyle deme amca demesi baya efsane olmuş.

--spoiler--
(bkz: umduğumu bulamadım)

(bkz: vasat)
Çok hızlı ve heyecanlı giden dizi.
Umarım daha fazla baymadan Ezo'yu uyandırırlar. Hikayesini merak ediyorum.
6. bölümünü şu an izlemeye başladığım dizi.

sessiz olun.
ilk 5.5 (yazıyla beş buçuk) bölümü muhteşem olan, son yarım bölümü hiç hoşuma gitmeyen, hadi çekelim de siktirolıp gidelim havasında çekildiiini düşündürten güzel dizi.
Ama toparlarlar heralde.

Yalnız şunu belirtmek istiyorum, çok uzun ömürlü olamayacak gibi geliyor bana. Hem tepesine binileceği düşüncesi hem rating sorunu hem de konunun çok fazla uzatılamayacağını düşündüğüm için bu çıkarımı yaptım. Umarım yanılırım.
--spoiler--

ezo'nun komaya girmesinde kesin murat hocanın yengesinin parmağı var

--spoiler--
bu arada murat hocanın gülüşler muhteşem olmuş. o nasıl bir psikopatlık rolüdür.
güzel bir senaryoya sahip dizi film şeysi, gelgelelim diyaloglar yetersiz, konu derinliği yetersiz. karakterlerde de bir sorun var gibi, oyuncular gayet iyiler ama oynadıkları karakterleri tam ortaya koyamıyorlar gibi geldi bana.
izlenir.
10 üzerinden 7.
üzmeyin la akbabuşu.
izleyen çok açık gerizekalıdır. adam sanki belgesel izliyormuş gibi izleyin ve izlettirin diyebiliyor işte bu cahilliğin örgüt halini almış şeklidir.
Her zaman olduğu gibi Amerikan dizi çakması.
spoyler icerebilir

öncelikle sırf diziye bok atmak için başlığa uğrayan arkadaşlara selamlar olsun.
melis birkan, sen kezbanmışsın lan! l&m'de de aynıydın, orda da sevmemistim seni süt oğlan.
yenge zaten olayın bizzat azmettireni olduğu için, kıza da bir şey yapmış olması şaşırtmaz.
iki tetikçi muhabbeti, tarantino filmlerini anımsattı. hele o soğukkanlı psikopat, resevoir dogs'daki mr. pink değil mi?http://m.imdb.com/name/nm...p;ref_=m_nmmi_mi_nm_sf_38
ben ki, her boka muhalefet, bir şey beğenmeyen kibirli köpek halimle beğendim bu diziyi. umarım reyting kurbanı olmaz.

spoyler icerebilir
7. bölümü harika olan dizi.

ama seksi şaman kızımızı göremediğime üzüldüm :(
arada bir denk geldiğim dizidir.
ağır basan kaynağı dr jekyll-mr hyde olayı gibi görünmekle birlikte, muhtelif kaynaklardan (ki breaking bad'in de bunlar arasında olduğu yönünde epeyce yorum var) beslenen; an itibariyle fena da gitmeyen dizi. ama hassas dengeler üzerinde duruyor, o yüzden yapımcılar, senarist, oyuncular dikkatli ve hassas ilerlemeli, yoksa birkaç bölüm sonra elde patlama riski de yok değil.
8. bölüm fragmanını izleyince aklıma birşey geldi. bu dizinin ismini görünce dedim 46 kromozom filan var isim mevzusu ordan geliyor falan ama fragmanı görünce dizinin isminin 46 c (delilik raporu) geldiğini anladım. fragmanı izleyince anlayacaksınız. murat hoca yine uçuşlarda.
7.bölümde diskoda çalan müziğine ulaştığım dizi.

https://www.youtube.com/watch?v=Xumu_s_Dy5M
ayarında dizi