bugün

2008-2009 arası temiz bir mondeo dizel otomatik 2.0 titaniumdur. fiyata 3-5 bin daha isteyebilirler.
gerisi yalandır, hikayedir.

peşin not: bunu beğenmeyenler gitsin o paraya linea minea alsın. hiç kasmasın. adam olun efendi olun
sen o parayla git bitane araba paspası al fakir kardeşim.
opel astra, dizel otomatik. mutlaka dusuk km li birsey bulunur.
biraz daha çıkarsan skoda yeti, octavia veya alfa romeo guilette alabilirsin.
Orta sınıf her araç.
sıfır ise yoktur öyle bir araba eskide kalmıştır. ikinci eli bilemem.
2006/2008 model toyota avensis dedik ama, az eli yüzü düzgün olanlarına 50/55 bin arasında bir rakam istiyorlar.

değer mi, "değmez" diyeceğim ama götü boklu renault clio'nun 0 km'sine bile 80 bin isteniyorsa buna değer.

dediğim gibi, bakımını yap yıllarca bin.

https://www.sahibinden.co....kusursuz-423055382/detay
Auris. Entry cebimde gel.
(bkz: polo)
ikinci el düşünülüyorsa pejo 301 ve citroen c-elysee yada hyundai accent era düşünülebilir. mesela accent era'nın 1.5 dizel modelleri hem çok az yakar hemde çok seridir sanırım piyasası 35.000 civarında 5000 tl'de cebinize kalır.
Toyota corollanın eski modelleri ve az yaksın çok kaçsın derseniz Renault clio yenisinden. ama uyarayım clio komforsuzlukta bir marka benim için.
40 bin tlye sahip olduğumda araştıracağım arabadır.
Audi a3 alma parçası çok pahalı ve doğuş grubunda adamlar bakım için bile randevulu çakışıyorlar.
Ben tavsiyem 10 bin daha koy ford focus al at gibi araba.
ford focus.
türkiye şartlarında alınmaması gereken arabadır. avrupaya gidip gelme imkanınız varsa yabancı plaka spor bmw yada mercedes alma şansınız var.
kardeşm üstüne 160 bin daha koyacaksın adam gibi bir alman oyuncağı al ama bu paraya çamurluk koleksiyonu yaparsın ahahaha.
Toyota corollanın eski modelleri ve az yaksın çok kaçsın derseniz Renault clio yenisinden. ama uyarayım clio komforsuzlukta bir marka benim için.
Burda boş yorum yapanların hepsi otobüsle geziyordur. Benim önerim opelden yana memnun kalırsın.
(bkz: subaru impreza) konfor, performans, güvenlik, ve mükemmel bir sürüş keyfi.
araba fiyatları uçmuş amk!

geçen yıl 30 bin olan arabalar bu yıl 40 bin tl.
Günümüz türkiye şartlarında 1.2 olmadığı sürece dizel alınması gereken arabadır.
Kişinin yaşadığı ilde trafik yoğun ve park sorunu var ise sedan yerine daha küçük araba olması çok daha makul.
hatchback Olarak; Toyota auris, ford fiesta, renault laguna(favorim), Opel asra veya hyundai i20 olabilir.
Sedan olarak; toyota corolla, fluence, citroen c5, Honda civic, ford focus, hyundai accent olabilir.

En iyi araba kişinin ihtiyaç ve istek doğrultusuna göre değiştiği için farklı markalardan farklı arabaları yazdım.

Kendim için 40k ile en iyi araba ne diye düşünürsem 2010 model PEUGEOT 308 alırım dizel otomatik 1.6 bana en uygunu. Yani kişiden kişiye değişir.
alfa romeo 159.
2004 2005 avensis ya da 2008 2010 corolla.
El arabası alınır.

Oyuncak arabalar alınır.

Gerçek otomobil alınmaz zira benzin alırsan otomobil bedavaya gelir.

Edit: toyota 2011 modelleri alınabilir.
Fiesta polo mantıklı gibi.