görsel

Verilen değer.

Yorum yok.
bana göre ortada ağır ihmal var. böyle kötü bir hava da yola çıkılmadan hiç inceleme yapmadılar mı?
milli savunma bakanlığı helikopter kazasıyla ilgili olarak açıklama yapıp "Olumsuz hava şartları nedeniyle helikopterin bulut içinde kalması ve görüşü kaybetmesi nedeniyle olayın meydana geldiği değerlendirilmektedir" demiştir.
Kaza yahut ihmalle gelen ölümler daha fazla iç yakan türden. Uzun zamandır hiçbir habere bu kadar üzülmemiştim. Sabotajla düşürüldüğüne de ihtimal veriyorum. 2017de de iki benzer acı olay yaşadık.
Muhsin yazıcıoğlunun fetö cinayetine kurban gittiği iddiasıyla mecliste araştırma komisyonu kurulduğunu ve akdenizdeki içimizi de yakan orman yangınlarının pkk eliyle gerçekleştirildiğinin kuşkuya yer bırakmayacak şekilde kanıtlandığını unutmayın.
ihmalen işlenen cinayetlere, asker kıyımına, madenci kıyımına da lanet olsun.
Yöneten kesimin gerçekleştirdiği korkunç israfa harcanan para, can güvenliği için tedbire harcansa keşke.
Yüreğimizi dağlamıştır. Daha önce şehit ailesi için kurulan bir taziye yerine gitmiştim. Öyle bir acı yok. Feryat figan bir süre sonra kalbinizi kurutmaya başlar. Elinizden dua etmekten başka hiçbir şey gelmez. Ne kadar isyan etseniz de gidenler geri gelmez.

Terörle mücadele dışında çok şehit verdiğimiz bir başka alan da bu kazalar. Örneğin, türbe operasyonunda başına tank kapağı düşmesi üzerine bir askerimiz şehit düşmüştü. Bu kazaları minimize etmenin bir yolu yok mudur? Özellikle bir korgeneral, tümgeneral kolay yetişmiyor çünkü. Bu konunun araştırılması lazım.
sabotaj veya manpads ile düşürülme ihtimali var . ancak hava şart
ları da gayet kötüymüş . allah rahmet eylesin .

fransız yapımı cougar helikopterleri tansu çiller devrinde alınmıştı .
ordu tarafından pek beğenilmeyen bu helikopterler politik bir sebeple
alındı .
avrupa birliği , gümrük birliği gibi konularda fransa türkiyeye mavi
boncuk dağıttı . " olur bu iş " şeklinde konuşmalar oldu . tabii hediyesi
de bu helikopterler oldu . tansu bacımız " bayrağı , camii avrupaya
götüreceğiz " diye ümit dağittı .

Un accord de principe sur ce projet avait été conclu en juin 1995 entre
Jacques Chirac et l'ancien Premier ministre turc, Tansu Ciller. A l'époque,
le projet prévoyait la vente directe de 30 hélicoptères fabriqués dans les
usines d'Eurocopter.

Après la chute du gouvernement Ciller, fin 1995, le projet a été modifié et
les deux parties se sont mises d'accord pour une coproduction en Turquie.
Ce contrat vient s'ajouter à un autre d'un montant de 253 millions de
dollars, signé en octobre 1993, portant sur 20 Cougar AS-532 UL et
dont les dernières livraisons ont été faites en mai 1996.

https://www.lesechos.fr/1...ougar-a-la-turquie-808562
bu kazanın neden gerçekleştiği konusunda umarım sonuca varılır. Başımız sağ olsun..
Sabotajla düşürüldüğünü düşünüyorum.
Eşref Bitlis'in olayını unutmayın.
Tanrı şehitlere rahmet eder de şehitler, bize haklarını helal ederler umarım.
çok üzücü haber. bu helikopterlerde bir sorun mu var? eskiler mi bakımları mı yetersiz neyse sorun artık acilen çözülmesi gerek. yazık günah.
Sesimiz kısıldı Hâfız, içimize konuşmaktan..Kalbimizi titreten helikopter kazası ve şehitlerimiz...
Gözlerimiz Anne yüreğindeki acıyla kan çanağı oldu.
Avrupa Birliği ülkeleri yan yana gelip bu helikopteri 30 yıl önce üretti lakin artık ne Almanya ne Fransa kullanıyor. cenaze namazını kıldılar kaldırdılar tedavülden, askeri ucuz, eski şeye bindirmeyin ya...
görsel
görsel
Allah ailelerine sabır versin.
10 şehit, 3 yaralı olmuştur.
çok kötü oldum çok...
bugün şehid olan korgeneral osman erbaş'ın emrinde, yıllar önce alay karargah bölüğü yazıcı çavuş olarak görev yapmıştım.

o zamanlar çorlu 105.topçu alay komutanıydı.

kurmay albay idi.

mekanın cennet olsun komutanım.

başımız sağolsun.

çok üzgünüm.
9 şehit.
Birisi de kolordu komutanı.

Kolordu komutanı ne demek.
Kolordu komutanı! Kolordu ne demek biliyor musunuz?

Kaza mı bilmiyorum ama pek ihtimal vermiyorum.
Terör saldırısı ise o helikopterde Kolordu komutanı olacağı nereden biliniyordu veya sabotaj ihtimali..

Şehitlerimizin ruhları şad olsun.
Ülkemizin başı sağ olsun oldukça üzücü ve can yakan bir durum. Allah rahmet eylesin ailelerine sabırlar versin. Evet.
bitlis in tatvan kırsalındaki helikopter kazasında 10 asker şehit olmuştur. 8. kolordu komutanı korgeneral osman erbaş da bu kazada şehit olmuştur.
Yine can yakan bir haber...
başımız sağ olsun. tanrı ailelerine sabır versin.
Akşam akşam derinden yaralamış olaydır.. Şehit olan yiğitlerimizin mekanu cennet olsun, nur içinde yatsınlar, huzurla uyusunlar.. Bu helikopterler kazaları neden bitmiyor be anasını satayım.. Türk askerleri telef olmasın artık..

Ailelerine sabır diliyorum..
milletimizin başı sağ olsun.
şehitlerimize allahtan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum.
Başınız sağolsun.
Kazayı bile erdoğandan bilen kemalistler var.
Bu arada allah rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun şehitlerimizin.
Başımız saģolsun.buyuk acı.