bugün

atık yaşlanmaya başlandığını ve etrafında bulunan insanların ölmeye başladığını anlarsın.
herşeyin boş olduğu
kimseye güvenmemem gerektiği
gönül işlerinin gereksiz olduğu
sadece ailenin gerçek olduğu.
hele bir de kırkı geçinde görün bakalım önemli olan neymiş...ailede bi yere kadar...ilk ve en önemli olan kendnmişşsin
daha 15 sene var.
30 yaşın hala genç olduğu.

Küçükken, biri öldüğünde,
'yazık çok gençti daha 63 yaşında' demişlerdi. Ben şok olmuştum. 63 de genç olmasın bi zahmet baya baya uzun yaşamış işte diye geçirmiştim aklımdan.

Yine küçükken birisi için,
'iyi, 30una gelmeden evini arabasını aldı, çocuğu da var. Hayat ona güzel' demişlerdi. Ben yine şok. 30 yaşına geldiğinde de bunları yap bi zahmet. Zaten o kadar sene yaşamışsın boşuna mı alla alla ya, diye düşündüğümü hatırlıyorum.
hala öğrenecek milyonlarca şey var aq.
paran, evin - araban yoksa yalansın.
Hayatta iyi kötü cogu seyi tecrübe edindikten sonra akla gelen ;

tamamda bundan sonra napcaz ? Hey böyle mi yasicaz bi 30-40 sene daha ?
31e 1 kaldığını anlıyorsun.
aşkın yalan, tek gerceğin geçim derdi olduğu.
Herkesin yaşlandığı ve yaşlandıkça fiziksel özelliklerin tamamen değiştiği.
O yüzden tipe değil, karaktere bakın.
bir durum.gerçeği anlamak için 3 senem var o zaman. ama bence yaşla ilgisi şöyle var. 25 yaşından sonra her an bir gerçek öğreniyorsun zaten.
henuz 30 degilim
o yaşa kadar bir evim ve arabam olursa dünyalar benim olur ki ev oldu gibi. eved.
Kimse aslında kimsenin umrunda değil.
küçükken insanların 30'a, 40'a, 70lere kadar nasıl yaşadığını düşünürdüm. erişilmesi zor bir yaş gibi gelirdi ve hiç büyümeyeceğim zannederdim. şimdilerde 30'a merdiven dayadım. pragmatist bir hayatın içinde, kaosla karın doyuran bir toplulukla savaşıyorum. öyle geliyor. acı gerçek; önümüzdeki 20 yılın bu itiş kakış ile göz kapayıp açıncaya kadar hızlıca geçeceği.

(bkz: 91 doğumlular)
Umarım o yaşa geldiğim zaman, yanlış yapmışım diyeceğim hiç bişey yapmıyorumdur ya da yapmamışımdır...
eğer çevrende seni seven kimsen kalmadı ise paran araban evin olsa da yalansın.

not: 35
* insanlar her zaman sandığınızdan daha az akıllı, ama sandığınızdan daha fazla kurnaz.

* yanlış anla(şıl)mak diye bir şey yok, anlamak istememek onu adı. o yüzden boşver kendini anlatmayı.

* insanları özellikle de erkekleri söyledikleri şey ne olursa olsun hak vermenin ''haklısınız, ne kadar doğru söylüyorsunuz, ben nasıl düşünemedim bunları...'' şeklinde onaylamanın hayatı ne kadar kolaylaştırdığı.

* ''güzel olmak'' hayatta bir durum belirtirken, ''iyi olmak'' bir süreç belirtir. dolayısıyla güzel olmak duruma, iyi olmak sürece hakim olmak demektir.
Hala bekar olma (Evde kalma) durumudur.

Tanrım benim ne zaman kendi evim olacak!
30'a bir kala, insanların gerçekten de kötü olabileceğini, kötülük yapabileceğini yaşayarak deneyimledim.
Şu saatten sonra kendim, canım kendim ve canım canım kendim.
Kendi farkına varmaya başlayıp, kendine yaptığın haksızlıklar için bir kızıyorsun kendine sonra da yaşamasam bilemeyecektim diyorsun.
Yaşananların tecrübe ya da yenilen kazıklar olarak yanıma kar kaldığını anladım.
görsel
o göbek var ya? ermiyor. kesin bilgi.
cinselliğin artık ikinci plana kayması. harbi canım istemiyo beyler.
cinsellik benim için ikinci plandadır diyerek kız düşüremeyeceğinizi de anlamış olmanız lazımdı halbuki.
Hayat yeni başlıyor, çocukken bu kadar gerçek değildi.