bugün

Aralarından biriyim.

Hayatın inanılmaz derecede hatta galiba en güzel devresindeyim.

Hem sağlığım yerinde hem çökmemiş haldeyim hem abazanlıktan şehvetten acı içinde kıvranmıyorum hem az çok hayat tecrübem var ayağımı denk alabiliyorum.

Bir de zamanında onca defa aşağılanarak reddedilmek nasıl koymuşsa en ufak şekilde kancıklık yapan ters yapan herhangi bir kadını bir sözüm hareketimle tokatlıyorum.

Daha da ötesi hayatımda ilk defa gördüğüm bir insanı çok kısa zaman içinde çok büyük ölçüde tanıyabiliyor olmam.

Yaradana teşekkürler cidden.
değişik birşey olmuyorsun. yirmili yaşların devam etmesidir.
Bitik insanlar. işin garibi 20’li yaşlardakiler de o yaşlarda hayatın biteceğini düşünür. Hayatın zirvesinde olduğun dönem aslında tek yapman gereken daha çok çalışmak.
Benim ama hipermetroplar 26 diyor.
(bkz: aaa ben)
önemli insanlardır. çocuklukları analog dönemde geçmiştir gençlikleri dijital döneme yeni geçiş süresi ve en nihayetinde teknoloji çağındalar. yani bir çoğu o çevirmeli ev telefonlarını görmüştür. cep telefonunun ilk çıktığı zamanları vs. o yüzden çoğunun teknoloji ile arası yeni nesilden daha iyidir.
işimizdeyiz, gücümüzdeyiz. Zarar ziyanımız yok. Öyle yani, düz.
30 yaş üstü adamlar seninle neden takılsın peki.

kız mısın?
Artık birlikte takılmam gereken adamlardır. Live fast die young felsefesinin sonuna geldim. Bundan sonra sex drug rock'n roll yok, sohbet çay türk sanat müziği var.
iş yerine iki hafta önce başlayan stajyer kızın ilk iki günü şahsıma x bey diye hitap edip ikinci günden sonra x abi demeye başlamasıyla dünyalar başıma yıkıldı. hayır yani sen ne ara yaşımı öğrendin de abi demeye başladın?

ne çabuk adam olduk laa biz 86 doğulular.
Yaşlılar.
30 yaşındaki insanlarla el sıkışırken, elinize nasır geldiyse bekardır.
bekar ise, olmasi gerektigi sekilde oturmus is-hayat maddi-manevi duzeniyle akliniza girmeyi basarirlar.

tabi karakter de oturdugundan cok bulasmamak gerekir.

zaten 22 yas altina kosarlar, kandirmak daha kolaydir hayata atilmamislari. malum muhtesem gorunurler. fakat 30-35i gecmis hala bekarsa zaten bi sorun vardir. aci.
...hep seni sevmiştim diyen, bir şeyler bekler bakışlar.
diye devam eden, Pamela adlı grubun ''istanbul'' şarkısının bir kısmı.
pm atan adamdır.
kendim bi 30 yaş üstü olarak.
cıbırların en dikkat etmesi gereken adamlardır. olgun gözükmelerinin tek sebebi sizi nasıl elde edebileceklerini diğer tecrübesizlerden daha iyi bilmeleridir. terkedilmeleri ve aldatılmaları artık onlara koymaz, tek amaçları vardır, olursa olur olmazsa olmaz. hele ki düzgün bir evliliği veya ilişkisi yoksa vay ki vay. bu saatten sonra zaten olmaz. adam da olmazlar.

bütün genellemelerde yanlıştır.
geneli maddi/manevi olgunluga ermis adamlardir.
genelde şişman ve bakımsızdırlar.
Lise yıllarında üniversiteli olmak bir meziyetti. Bunu elde ettigimde hayat değişir diye umuyordum ama değişen pek birşey olmadı. Sadece taşıdığım sıfat liseliden üniversiteliye döndü.

ÜNiversite yıllarında da hayat 22 23 yaşlarında başlar. O yaştan sonra harbici adam olursunuz denilirdi. Şu an 26 yaşındayım ve dönüp bakınca adamlıktan biraz uzağım. Herkesin adam kriteri farklı haliyle benim de farklı.

ŞImdi de 30 yaştan sonra birşeylerin olacağı düşüncesi hakim bana. Bir yandan diyorum bu yaşa kadar beklentilerin hiç tutmadı bu nasıl tutsun. Diğer taraftan da ümit ediyorum. 30 yaş, yolun yarısı kabul edilen 35 yaş, teneşirin pakladığı 40 yaş. Birşey olacağını sanmıyorum ama içten içe de hala bekliyorum işte. Bizim ülkede kişi kendi başına 25 lerinde kalabiliyor. 30 u geçince de yaşlandığını düşünüyor. Çok kısa bir zaman dilimi hayatı yaşamak için.
tamda 30 yaşında olan beni hüzünlendirmiştir. seneye yazarım bu başlığa. üstü değilim daha.

(bkz: biz daha ölmedik)
çok çekici gelir. ama hala evlenmediyse sorunludur.
yakışıklı olmalarına gerek yok, zeki ve eğitimlilerse olgun ve çekici oluyorlar.
etraftakilerin ne düşündüğünü umursamayan, kendi aklı - fikri olup kararlarını kendi veren, başkalarının fikir ve yorumlarına kulak asmayan adamlardır.
evli olsalar da yüzük takmayabilirler. parmaklarında yüzük göremeyince aaa hala evlenmemiş diye vazife çıkarmamak gerek.
Artık düzeni olması gereken adamlardır.