yazabilme özgürlüğü önemli bir şey. katıl veya katılma, farklı şeyler söylemek gerek.
ülke çok farklı bir yerde.
devir değişti adam durup dururken seni kötüleyemez amacı bunlarla ilgilenmeyen halkının senin sahte haberlerin yerine gerçek durumu gözüne sokmak ve kendi kamuoyunu oluşturmaktır. bizde türkiye'yi süper sanan embesiller ordusu varken daha çok sikerler. her gün şehitler geliyor daha dün 8 askeri daha öldürdüler. bu şehit olayına bile klişe diyen moronlar var amk salakları sayenizde klişe oldu peki normal bir durum mu?
he her şey süper batı bizi kötülüyor hem de hepsi aynı ağzı kullanıyor tamam o zaman. en son ordumuzu da bitirdiler. yakında kan alma faslına geçerler.
Dervişin fikri neyse zikri de oymuş.
Evet bu yıllardır isteniyor. sebepse artık kontrol onlarda değil.
(bkz: world is bigger than 5)
Bu ülke karışmamalı.
bir tarafta cemaat-ler,
bir tarafta tayyibizm,
bir yanda rusya bloku,
bir yanda her yere "demokrasi" götürenler,
brazzerdaki kel adamın önüne atılmış fresh face durumundayız.
Uluslar arası af örgütü adı altında Türkiye ye silahlı müdahale gözdağı verebilirler.
manşetinde herhangi bir hata bulunmuyor.

ülke çok kötü dönemlerden geçiyor. birlik ve beraberlik sağlanmazsa sonumuz suriyeden bile beter olabilir.

siyasilere çok büyük görev düşüyor. ne olursa olsun birlik beraberliği bozacak hamlelerden, söylemlerden ya da fiillerden kaçınmaları gerekiyor.
Tamam Avrupa bizi kötülemeye yer arıyor da haklı yanları yokmu guzel kardeşim??

Ne bilim de geliştik ne teknoloji de bu şekilde dışa bağımlı yaşarsak sonumuz iyi değil bugün bi savaş çıksa yanımızda bir kişi bile olmaz biricik dostlarımız azerbaycan varya ilk o kaçar yanımızdan çağ çıkar çağı olmuş. Birlik olmalıyız tabi ama önce yönetim değişmeli ben bu yönetime oy verecek bilinçsizlikte biriyle birlik olmam olamam diyelim olduk 1 bilemedin 2 güne dön baştan kavga olmaz çok farklı iki zihniyet var orta da .
manupulasyondan ibarettir. türkiyenin suriye olmasına en başta onlar karşı çıkacaktırlar. rahat olun.
düşünsenize türkiyedeki bir iç savaş sonrası durumları ve avrupaya olan göçleri. şimdilerde suriyeden gelen 50-100 binlerle baş edemeyen avrupanın, olası iç savaştaki 3-5 milyonluk türk göçlerinde ne bok yiyeceğini kestirmek çok zor değil. ikinci bir kavimler göçüne yaşamış oluruz.
kısacası avrupanın bizi iç savaşa sokmaya götü yemez. ha parçalara ayırır ve zayıflatır orası ayrı. zaten planları da bu yönde.
dünyanın en anlamlı bayrağınının fotoğrafını, dünyanın en manasız başlığıyla servis eden toplum mühendislerinin yeni hamlesidir. Moleküllerimize kadar ayrılsak da söz konusu vatan olduğunda tüm farklılıklarımızdan sıyrılıp birleşmesini biliriz. Tarih bunun örnekleriyle doludur. Türkiye enteresan memleket. Mahalleden arkadaşıyla kavga eder de, başka mahalleden bi çocuk arkadaşına sataşırsa onu korur. Türkleri tanımadan, tarihlerini bilmeden haklarında analiz kasmamak lazım.
algi operasyonu manseti. ingiliz ingilizligini yapacaktir nitekim.
tamamen algı yapıyorlar, kendi kazdıkları kuyuya kendşlerş düşecek bıraz sabır ve dua
Bu NATO bizi bitirecek. Ciddi ciddi Türkiye'yi Libya, mısır, Fas, Suriye, Irak gibi yapma peşindeler. Tayyip Erdoğan yıllardır seni eleştirdik ama birazcık cesaretin var ise Rusya Çin ve Hindistan ın arasına katıl. Bu ülkeyi batının piçlerine yedirme.
Memleket sıkıntılı sureclerden geciyor. Ama oyle icsavas falan algiyla gazete mansetiyle falan pek sokmez diye dusunuyorum. Turk milleti akli selimdir. Bunu da atlatir. Sakin olmak, boyle kahpe dusmanlara karsi kenetlenmek lazim. Ataturk'un de dedigi gibi;
"Birlik ve beraberlik kader-i ilahiden gayri herseyi yener.
abartılı teşbih yapmış.

ama biz zaten biliyoruz ki adamların bilinç altında böyle bir arzu yüzyıldır mevcut.
Sığ eleştiri yapmak istemem ama avrupa ve amerikan basınında da bizde olduğu gibi satılmış kalemler vardır ve aldıkları direktifler doğrultusunda yazıp çizerler.
Biz ülke olarak sağlam bir duruş sergilersek, ekonomimizi mümkün olduğunca dışa bağımlı olmaktan kurtarabilirsek, terörün kökünü kurutup buraya harcanan milyarlarca doları eğitime, arge ye aktarabilirsek sözde medeni devletlere en iyi cevabı vermiş oluruz.
Yıllardır iran a gidip geliyorum adamlarda ne terör belası var, ne de darbe teşebbüsü.
Bunun sebebi iran ın avrupa ve abd ile ilişkilerinin mesefeli olması olabilir mi?
Biz bu kahpelere ne kadar yanaşırsak başımız beladan kurtulmuyor.
aynı manşetleri bizde suriye için attık. Men dakka dukka.
Islamofobidir haçlı kabızlığıdır bir defa ekonomi nerdeyse hiç etkilenmedi bizim de fabrikalarımız var bizim de üretim sanayimiz var dışa bağımlılık söz konusu değil en aşağı başka ülkeler bize muhtaç ondanki ki oyunları bozulacak biri bu oyunlarını onlara yutturacak.
Vay ben buna bakıp bakıp "abi yoksa şeriat mı gelecek? Avrupa bizi sevmiyör, bize bahmiyör" diyen kardeşlerime üzüleyim.. Gerçekten üzüleyim..

Lan oğlum fransa da belçika da almanya da patlama ölünce terörü lanetleyen, destek kampanyaları düzenleyen avrupa ülkeleri bu ve benzeri olaylar türkiye de olunca hemen siyasal olarak yaklaşırlar. Yok türkiye de iç savaş, terör türkiye yi esir aldı başlıkları. E bizim millette meraklı bunlara okuyup galeyana gelmeye..

Oğlum bunlar terör gruplarına kucak açıp kendi şehirlerinde bombalar patlayınca ağlayanlar, hayıflananlar değil miydi? Ne çabuk unuttun güzelim, ne çabuk aklından çıktı da ülkeni karalamak adına atılan başlıkları bu kadar önemser oldun.

Korkmayın türkiye suriye olmaz..

Türksünüz oğlum siz, korkmayın lan...
Açıkcası ortadoğu uzmanı über dahi birisi değilim. Batının darbeden haberi olmadığı düşüncesi çok absürt. Uzun adam eniştesinden öğrenmiş düşün (ülkenin durumuna bak ak). Önce darbeye göz yumulması, ardından türkiyenin medya tarafından ateşe tutulmasını 2 şekilde yorumlayabiliyorum.

ilk yorumuk mantık çerçevesinde, batı türkiyeden umudu kesti. Gerek halk, gerek hükümetten beklediği desteği alamadı. Uzun adamın kendi çıkarı dışında iş yapması imkansız, Oy kaybettirecek bir iş hayatta yapmaz. Bunun üzerine abd ve batı bloğu darbeye göz yumdu ve başka müttefiklere yöneldi ( kuzey ırağa f-16 verilmesi ve desteklenen kürtler ). Türkiyenin rusyadan dilediği özrü de açıklar bu.

ikinci yorumum tamamen komplo, o kadar saçma ki yazmaya utanıyorum. Batının darbeden gene haberi var. Akp ne kadar sempati kazansa da ne başkanlık için ne de suriyeliler için yüzde 50yi göremez. Ancak batı bizi bu şekilde medya üzerinden bombalasa ve erdoğan gün birlik olma günü diye yüzde 50 kakalamaya çalışsa ? Bu kadar koyun olduğunu hepimiz biliyoruz. Başkanlığı deli gibi istediklerini biliyoruz. Hem kürt bölgesine hem de türkiyeye hakim olacaklar. Ben olsam bunu yapardım açıkcası. Dünya bu kadar sapık insan tarafından yönetiliyorken paranoyak olmamak elde değil. Benden zekiler, senden zekiler ve hiç olmazsa bizden zenginler. Önemli olan da bu zaten.

Koşullar ne olursa olsun. Bu ülkeyi mustafa kemal ve onun şanlı neferleri kurdu. Daha önce yaptık, yine yaparız. Burası suriye değil, biz de arap değiliz. Bizim yedi düvele karşı gelmek için muhtaç olduğumuz kudret, damarlarımızda akan asil kanda mevcut.

“Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! işte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”

Mustafa kemal atatürk.
bir alev topunun yada top şeklinde bir alevin her birimizin kaba etlerine doğru yaklaşmakta olduğunu görmemizin artık elzem olduğunu gösteren manşettir..

bakın buraya dikkat lütfen " birlik olmalıyız" biliyorum daha önce yazıldı herkes de yazar zaten klişe bir söylemdir ancak bu artık bir zorunluluk.. sistemimize sahip çıkmalıyız çünkü din eksenli bir sistem veya düşünce bizi kurtaramaz bunlardan. bunların tam olarak istediği de bu zaten laik sistemden uzaklaşmamız çünkü ancak o zaman müdahale etmelerini haklı gösterebilirler.

demokrasi ile yönetilen bir ülkeye müdahale edemezler çünkü çok fazla karşı ses çıkar. en başta ingiltere, fransa, almanya, amerika gibi ülkelerin bilinçli halkları kendi hükümetlerine karşı çıkar. gerçekten çıkar bakın amerika ırağa girdiğinde ülke ayağa kalktı bizim televizyonlarda falan pek gösterilmedi ama oldu bunlar. türkiye gibi demokrasi ile yönetilen laik bir ülkeye müdahale edilirse dünya savaşına kadar gider iş.. ancak bu sistemden vazgeçilir ve suriye gibi ırak gibi libya gibi mısır gibi fanatik dincilerin yönetiminde gibi gösterilirse veya diktatörlük var eksenli gösterilirse müdahale ederler bir allahın kulu da karşı çıkmaz..

bu sebepler ile fikir ayrılıklarını bırakmalı birlik olmalı ve mevcut sistemimizi korumalı sahip çıkmalıyız. atamız bunları yıllar yıllar önce söyledi sadece görmek için gözlerinizi açmanız yeterli..
Bu noktada iktidar uyanık olup muhalefet de vatanseverliğini gösterip birlik mesajının dozunu arttırmalılar. Geriye sadece terör, terör zihniyetli batı kalır ve biz bir olursak bunların her türlü anası sikilir. Sinirlendim afedersin.
Peki asıl fransa suriye gibi oluyor ikide bir bomba patlıyor bundan neden bahsetmiyorsunuz?

Yav he he denilmesi gereken manşettir.
ülkenin kurucu ayarlarıyla uğraşmazsanız iç savaş çıkmaz.
Tayyip reisin bize yeni surprizi.

-Evet sevgili vatandaslarim size soz verdigim surpriz paketi acikliyorum. Biz de artik bir suriyeyiz....