görsel
görsel

Deme bana oğuz, kayi, osmanlı
Türk'üm! Bu ad hepsinden üstündür.
Yoktur özbek, nogay, kırgız, kazanlı
Türk milleti bölünmez bir bütündür!
Türk olduğunuz için Türk polisi tarafından ceza yediğiniz bir ülkede kutlayın tabi türkçülük gününü. Acıyorum..
Bütün soydaşlarımı sevgiyle bağrıma basıyorum. Türk Türk'e her koşulda destek olmalı ve sahip çıkmalı. Aynı ruhla daima yürümeye devam edeceğiz.

3 Mayıs Türkçüler günümüz kutlu olsun.
Kadim zamanlard uludagsozluk çayırlarında kavgasını verdiğimiz türkçülük sevdasının bugün moda tabirlere kurbam gittiğini görmekten ne kadar müteessirim anlatamam fakat her ne olursa olsun türk’ün gününün, milliyetçiliğin ayaklar altına alındığı günlerden beri yüksek sesle anılabiliyor olmasından dün de gurur duyuyordum; bugün de gurur duyuyorum.
bunların yuları bayağı bolardı anlaşılan; memleket dingonun ahırına döndüğü için sıkılmadan ırkçılığı bayram ilan edip kutlamaktan bahsedebiliyorlar.

çülüğün kadar hacmin var alperen, bir de 'dünya' diye kendine gaz vermesen...
boş beleş insanların ağzına almamaları gereken, temeli ahlak ve çalışkanlık olan, olması elzem olan şuurun günüdür. 3 mayıs bir avuç gencin yabancı ideolojilere baş kaldırdığı gündür.
suavilerin, gökalpların, yurdakulların ve tabii atsızların hatıraları ve yıpranmaz kişiliklerinden mülhem, bu şuuru her alanda yükseltmeye, yüksek bir medeni topluluk olan türklüğü ahlaka, erdeme ve çalışkanlığa sevk etmeye her alanda devam etmenin fitilinin her sene yandığı gündür, benim için.
''türkçülüğün en büyük düşmanı, ahlaksıztır.''
kutlu olsun.
Cok da uzatmadan "ne mutlu turk olana. " gerisi anadolu halki falan filan.
yukardakine(lenko isimli yazara) cevap, lakin bu ifadeler sadece cevap değildir aynı zamanda bilgilendirme niteliği taşımaktadır,modlara duyurulur.
1)öncelikle bugün kutlanılmaz anılır demişsin bu yanlış bir ifade çünkü bugün bir yas değil ve bir günün kutlanılması için illaki bayram olması gerekmez(anneler günü, babalar günü ,mühendisler günü...)
kutlu:iyilik, uğur getirdiğine inanılan, uğurlu.
2)türkçülük ideolojisini her düşünür farklı yorumlar. o gün işkence görenlerden reha oğuz türkkan'ın tanımıda hiç şüphesiz ziya gökalp'e benzer(turancılık fikri dışında, o türkçülüğü ziya gökalp gibi sadece türkiye ile sınırlamıyor).
3)ziya gökalp ve reha oğuz türkkan'ın benimsediği tanıma ve fikre göre türkçülüğün islamla çelişen hiçbir yanı yoktur.(aynısını atsız için söylemek imkansız.)
bütün bunlara rağmen
"uzun lafın kısası 3 mayıs türkçülük günün bu ülkede layığı ile anan çok az kesim var."
sözüne ben de katılıyorum
ekstra: alparslan türkeşi serbest bırakmalarının nedeni üniformalı asker olmasıdır, hatta işkence esnasında bir tırnağını çekmeye çalışırlarken işkence edenin yanındaki adam işkencecinin durmasını ve alparslan türkeşin üniformalı olduğu için ileride başlarına bela olabileceğini söylemiştir. eğer öyle hatalı olduğunu kabul etmeyle adamları bıraksalardı tabutluklar olarak bugün onlardan bahsetmiyor olurduk.
edit:cevap verecem diye az kalsın söylemeyi unutuyordum.
3 mayıs türkçülük günümüz kutlu olsun arkadaşlar.
Ne mutlu bize, ne mutlu Türküm diyene...
türkiye'de resmi bayram olması gereken gün.
3 mayıs dünya dan sonrasini okumadim.

Gêç.
3 mayıs ismet inönü'yü anma günü kutlu olsun. izindeyiz paşam.
görsel
3 mayis türkçülük günü ve benim dogum gunum. ne guzel gunde dogurmus canim annem, kutlu olsun!
Kutlu olsundur. efenim.

https://www.youtube.com/watch?v=MKqR5m2HaXE

Atamızın ağzından ''Ne mutlu türküm diyene''
görsel
ismet paşayı saygıyla anıyorum.
türklüğünden mutlu olan her türke kutlu olsun.
damarlarında asil kan dolaşan, alp er tunga, mete, attila, otman gazi, emir timur, fatih, yavuz, mustafa kemal, ismail gaspıralı, alparslan türkeş, nihal atsız, ebulfeyz elçibey, nursultan nazarbayev ve rauf denktaş'ın evlatlarının, torunlarının bayramı olan gündür.

gafil, hangi üç asır, hangi asır,
tuna ezelden türk diyarıdır.
bilinen tarih söylememiş bunu,
kalkıyor örtüler, örtülen doğacak,
dinleyin sesini doğan tarihin,
aydınlıkta karaltı, karaltıda şafak.
yaşanan tarihi gömüp doğru tarihe gidin.
asya'nın ortasında oğuz oğulları,
avrupa'nın alpler'inde oğuz torunları,
doğudan çıkan biz, batıda yine biz;
nerde olsa, ne olsa kendimizi biliriz.
hep insanlar kendini bilseler,
bilinir o zaman ki hep biriz.
türk sadece bir milletin adı değil
türk bütün adamların birliğidir.
ey birbirine diş bileyen yığınlar!
ey yığın yığın insan gafletleri!
yırtılsın gökteki gafletten perde,
hakikat nerede?

mareşal gazi mustafa kemal atatürk.

3 mayıs dünya türkçülük günü kutlu olsun.
amerikan istihbaratının sscb'yi bölmek için uydurduğu günlerden birisi.
bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü.

kutlu olsun!
allah yeryüzünde kendi kılıcı olan müslüman türkü korusun. Çünkü bu dine ne ibneler için kabile savaşları yapan peştunlar,ne Amerika ve yahudinin kucağında oturan araplar,nede tarihi boyunca kafire tek kılıç sallamayıp hep müslümanlarla savaşan acemler yardım etmeyecek.
Tabi peygamber olduğu kuvvetle muhtemel atamız oğuz kağan,dünya'ya nizam veren atilla'yıda saygıyla yadederiz.
kafaların tekeler gibi tokuşturularak kutlanıldığı gündür. açılış bol bol kurt uluması türkçü şiirleri ulu tengri tatavaları bozkurt işaretleri ve kapanış.
O gün olduğu gibi bugün de aklımızda ve gönlümüzde bulunan budur.

görsel
Türk ve Türklük düşmanlarını ezmeye and olsun.
Türkçülük günümüz kutlu olsun.