bugün

filmi değil, düşünceyi beğenmiştir. ezberci, para için meslek seçen bir insanlığa karşı bir şeyleri değiştirebilmek umuduyla yapılmış filmdir. 5 kişinin fikrini değiştirse bile amacına ulaşmış demektir. filmlere sadece görsel olarak bakan "idiot"tan daha seviyelidir.
kimilerine göre her makine mühendisinin izlemesi gereken filmi izleyip beğenen idiot. izledik, bi bok yok. yani edebiyat parçalamayın *mk. vasatı geçmez bu film ama alladırıp pullandırıyorlar.

not: makine mühendisiyim.
"Konuyu açan yazarın eksiye boğulması mı idiotluk yoksa 3 idiots'u izleyen mi idiot" sorusu zihinleri karıştırır.
3 idiotstan biridir.
ilk izlediğimden beri o üç idiotun; üç çocuğun mu yoksa o fakültedeki üç profesörün mü olduğunu anlayamadığım bir filmdir.
umutları her şekilde tükenmiş hemen her insanın yüreğine umut serpecek bir filmdir. umut aramak idiotluksa hepimiz idiotuz.
fikri'yi gördüğü yerde 'olezvel' diyendir.
insanların kişisel zevklerine dil uzatan bir morondan daha hayırlı olan idiottur.
başkalarının fikirlerine, zevklerine önem vermeyen biri için, iyi biridir.
keşke o üç idiotun tırnağı kadar olabilsekte hayatımızın bize kakalatıldığı gibi değil kendi istediğimiz gibi şekillendirebilsek. başkalarının kararlarına değil de kendi irademizle mesleğimizi seçebilsek. ezberci eğitimi değil de sorgulayan, araştıyan yoruma dayalı eğitim sistemini benimseyebilsek. işin özü keşke o kadar idiot biri olabilsek.
uzun süredir görüşmediği ama yarın görşeceğim arkadaşımdır. sonunda ağladım diyodu lan.
Gerici zihniyetin idiot olarak adlandırdığı tiptir. Tıpkı bu filmdeki idiotlar gibi.
(#17656264) gerçekten bayan bir film, beğenenin de film zevki çok başka olmalı...
Saçma bir film.
al iz vel diyerek idiotluğunu pekiştirir. daha önce de söylediğim gibi, umutların tükenmekte olduğu sırada umut yeşerten, yarınların hep sürprizlere açık olduğunu gösteren filmi beğenmek idiotluksa idiotum ben. evet.
iş bu başlık celal ile ceren ve recep ivedik hayranlarının iştirakiyle açılmıştır. tanım: aslında idiot olmayandır.
2 saatte sıkılıp kapattığım filmdi ki o iki saattede o aptal hint danslarını geçmiştim yani aslında bir buçuk saat falan dayanabildim filme. Yani beğenenler gerçekten zevksiz mallar.
hint dansları olmasa bir nebze izlenebilecek film. ama o zaman da yarım saat falan sürer heralde. böyle klişe bir filmin de bu kadar sevilmesi çok enteresan.
fikir mühendisi fikri (bkz: bi bitmedin).
illa muhalefet olmak için başlıkta açılmaz , yazı da yazılmaz. film güzel işte neyin hesabını yapıyorsun ? Başından sonuna kadar kapitalzmi eleştiriyor diye mi kötü yani ?
filmleri cok iyi tek eleştirim şu şarkılarını artık çıkarsınlar. onun dışında bence iyi bi bi film.
(#19841602)

(bkz: einstein was here)
ulan filmin sponsorları google msn falan filan onlarda mı idiot mk .

beğendim ben filmi idotumda mk. filmde anlatılan olayı hiç mi yaşamadınız siz .
Sanırım ben.
(bkz: saw filmini beğenen testere)
güncel Önemli Başlıklar