bugün

rusyanın terör saldırısı olduğunu açıklaması beklenen yangın.
Yangına müdahale eden 2 orman görevlisi hayatını kaybetmiş.

Allahım sen yardım et.
Ülkede ki neredeyse en büyük kaynak turizm. Tam da sezonun ortasında tatil lokasyonlarına saldırı yapılıyor.. Sabotaj olduğu net şekilde belli olmasına rağmen , hükümetimiz turistler kaçmasın , güven bunalımı yaşanmasın diye terör saldırısı var diye açıklama yapamıyor.

yazık ..
bir yer olur,iki yer olur anlarım. Sıcaktan derim ama ülkenin her yerinde eş zamanlı yangın çıkmasına,hele ki gece saatinde çıkan yangına ben doğal demem.Belli ki kundaklama. illa nöbet mi tutalım? Bu ne oğlum?
Elimden şu an bir şey gelmiyor. Tek temennim bunca gözyaşına sebep olanlar cezasız kalmayacak.Bu dünyada olmasa bile öte dünyada ateşleri bol olsun diye her gün dua edeceğim.
görsel
Arkadaşlarımın anlattığına göre alışık olduğumuz türden bir yangın değil. Tüm Antalya yanıyormuş. Belirli bir alan değil tüm şehir. Bakanlığın olayı normalleştirmeye çalıştığı ama itfaiye ve söndürme çalışmalarının yetersiz kaldığı, kontrol edilemediği söyleniyor.
altında muhtemelen pkk'lı orospu evlatları var. bir otel lafı ezberlenmiş ama dağlık bölgelerde otel iş yapmaz. yangın çıkan yerler otellik yerler değil. daha önce de yaptıkları için oklar şu an pkk'lı orospu evlatlarını gösteriyor. her kim yaptıysa, akdenizliler intikam alacak. ruhunuzu fıtratınızı sikeyim, orman yakanın canı yakılacak.
Allah sonumuzu hayretsin, habire yangın çıkıp duruyor ülkemizde.

Umarım terör saldırısı değildir diyecem ama, terör örgütünün yapmış olma ihtimali bayağı yüksek.
Yaklaşık 250 bin nüfuslu Koca bir şehir düşünün ve güneş doğmadı bugün bu şehre.
görsel
Şöyle de sevinebilen mahlukların olduğu acı bir olay.

"Bütün Türkiye cehennemde yansın„ demekmiş gugıl amcanın çevirisine göre. Kendisi nerede yaşıyorsa artık bizim için böyle bir temennide bulunmuş hırbo.
terör saldırısıdır.
yangın sanki iç kısımlarda başlamış gibi.
otel yapmaya müsait bir yer değil.

otel işinden ziyade, terör kaynaklı kundaklama olabilir.
otel için yangın çıkarma işinin eskide kaldığını düşünüyorum.
Çok üzücü bir durumdur.acil bir kanunla orman yakanlar için idam cezası getirilmeli.
nihayet kontrol altına alınmıştır.
Onun bunun çocuğu pkklı itlerdir. Sonsuza kadar böyle mi gidecek bu iş?
Otel olmayacak yerden duman çıkmaz...
GÖRÜNTÜLER,FELAKET FiLMLERiNDEN FARKSIZ. ALLAH ORADAKI HERKESiN YARDIMCISI OLSUN.
Geçen yıl Hatay'da çok büyük bir yangın çıkmıştı. Bu yıl ise Manavgat'ta çıktı. Kimse beni bunun sığınmacıların işi olmadığına ikna edemez. Manavgat'ta üç mahalle boşaltılmış. Vatandaşların can güvenliği yok.

görsel
Açıkçası ben de Suriyeli veya afganların işi olduğunu düşünenlerdenim. Pek çok ev yanmış. Manavgat şu an bu halde.

görsel
Maalesef kontrol altına alınamıyor. Şehirde dumanlar yükseliyor.
Şehre de sıçramış maalesef. içimden bir ses mülteci işi olduğunu söylüyor. Onları istemiyoruz ya, intikam için yapıyor olabilirler. Antalya'da çöl devesi çok malum.
Orman yangın sezonu açıldı dikkatli olun duman görünce 177 i arayın sağa sola sigara atmayın ateş yakmayın.
Allah yardımcıları olsun umarım daha fazla büyümez yangın.
4 ayrı noktada başlayan ve kontrol altına alınamayan yangın.

https://www.yenicaggazete...orman-yangini-465506h.htm

yine ciğerlerimiz yanıyor maalesef.

https://twitter.com/bbone.../1420344000813445122?s=24

bugüne kadar o bölgede çıkan en büyük orman yangını olduğu söyleniyor.