bugün

25 günsüz olması gereken bedelli askerlik kuralları. bu bedelli yapacak olan erkeksiler 25 gün içinde o silahla başa bela açarlar.

çükütay: kankito bu ne elimize verdiler?
berkenur: kankoş valla dildo heralde kendimizi tatmin edelim diye verdiler.
çükütay: ha anladım kankitoşkum ben o zaman götüme sokuyorum baya azdım.
berkenur: tamam kankoş ben de birazdan sokarım.
çükütay: kankitoooooşumm ya ühühü regl oldum ya da göt zarım patladı acıyoooor.
işi gücü olup, bakmakta zorunluluğu olan insanlar için iyi bir çözüm. fiyat da uygun. şimdi milliyetçi duygularımız kabarıyor tabi. para ver askerlik yap oh mis. peki kardeşim, çalıştığı işten aldığı para ile bir aile geçindiriyorsa, ya da hasta anne/babaya bakıyorsa ne yapacak bu kişi, zorla askere gidecek, eyvallah vatan borcu ama geride kalanlar nolacak ? nasıl yürüyecek sensiz o düzen. para nereden gelecek ? çekilir kredi 24/36 ay boyunca ödenir. zengindir herif, ne askere gidecem lan, banane amk diyorsa ona bişey diyemem, yine de tercih meselesi tabi.
amk un ödlekleri, lafa gelince mangalda kül bırakmazsınız.
Hazinenin boşaldığının en buyuk kanıtıdır. Belli ki devletin acil olarak bir gelire ihtiyacı var ki bedelli askerliğin ücretini bu kadar aşağıda tutuyorlar. Bu ara da 15 bin hepimize az geliyor ama unutmayın ki; cebinde 15 bin olupta, bedelli için verecek kişi sayısı da bir elin parmağını geçmez. Bedelli askerliği karşılamak için çoğu kişi kredi çekip, borçlanacak, bu da ülke ekonomisine ekstra bir zarar olacak ama kimin umrunda, önemli olan 25 gün askerlik yapacaklar mı, yapmayacaklar mı, degil ki?
görsel
Her Türk asker kaçağı doğar.

Bir iki yıla kalmaz 'hamuğagoyum 25 yaşına gelen herkesten askerlik için 15000 alıyorlar mağdur oluyoruz' şikayetleri başlar.
Askere gidenler elinde silahla mevziden mevziye koşuyor dimi amk? Komutanın egosunun tatmin etmek için mal mıyım ben 12 ay işimden gücümden ayrılıp askerlik yapayım? Vatana, iğne ucu kadar faydası olmayan milyonlarca asker var. Askere gidipte yemeklerini yiyeceğime sivilde eşek yüküyle vergi ödeyip insan çalıştırıyorum daha ne yapayım amk?

He bir de bedelli parası ödeyeceğim işte mis gibi. Bedelli yapamayan, bedelliden faydalanamamış, askerden yeni gelmiş ve bu karara bok atanın zoruna gitsin. Heeheh abin bedelli bebeğim.
askere gitmeyi erkeklik gören kıskançlar, bakıyorum da bedelliden yararlanacak olanlardan daha ilgili şu olaya. abicim, olay sadece para verip askerlikten yırtma olayı değil. askerliğe gittiğinde işleri aksayacak, düzeni bozulacak yada kariyeriyle ilgili sınavı vs. olup da erteleyecek olan yüz binlerce genç de faydalanacak bu imkandan. tıpkı ben gibi. herkes siz gibi boş gezenin boş kalfası mı aq askerlik yapacak kadar vakti olsun. mesela benim kalkıp da uzun dönem askerlik yapmam demek, yılda kazandığım ortalama minimum 90-95 bin tl paradan olmam demek. sen benim yerimde olsan vermeyecek misin 15 bin lira? nedir lan bu milleti çekememezliğiniz, bir türlü anlayamıyorum aq. askere gitmeyi, asker eğlencesinde pavyondaki konsa bir posta atmak olarak gören erkekler, kalkıp da sağa sola adamlık taslıyorlar. gel de gülme aq. size beyaz şahinlerinizle iyi asker kutlamaları dilerim. ben kaçar. hadi baay!
pazarlık malzemesine dönen iştir. en son 25 yaş 20 bin ile kapanacak gibi gözüküyor.
her şeyi paraya indirgeyenler sahip oldukları her şeyi parayla satıyorlar mı merak ediyorum. satıyorlarsa mesaj kutusunu yeşillendirsinler.
Sibel can seda sayan hande yener ibrahim tatlises hemen yollar.
Askerden geleli 13 yıl olmuş ve askerliği gerçekten seven biri olarak söylemek istiyorum ki; günümüz koşullarında hem gereklilik olarak hem de yeni mağdurların ortaya cikmamasi adına yapılması gereken zorunlu askerlik uygulamasını kaldırmaktır. Aksi halde hep parası olan ve olmayan üzerinden bir askerlik görevi eşitsizliği ve mağduriyeti oluşacak.
'Reis bizi Münbiç'e götür. Afrin'den bir şey anlamaduk...' diyenlerin şimdiden kredi kuyruğuna girdiği olay.
bedelli yapan o adam gibi adam(!)lar yarın öbür gün gençliğini doğuda harcamış beni kadınım diye hor görecek. o çok türk (!) olan bedelli yapmış milliyetçiler göçmenim diye beni hor görecek. işte o günler gelince ben sadece 15 bin liraya ruhunu, vatanını satmış birilerini görüp gülümseyeceğim o kadar.
allahım, eğer bedelli askerlik yapmak isteyecek bir oğlum olacaksa, sen oğlan nasip etme bana..
yemek sırasında babamın isyan ettiği haberdir. yıllardır beraber haber izleriz ilk defa hükümetin verdiği bir karara karşı çıktı. artık gözüm açık ölmeyeceğim adamın akli melekelerinin yerinde olduğunu öğrendim. bir adam düşünün yıllardır televizyonda çıkan (a haber) her habere her açıklamaya holigan misali destek veriyor; belli bir süre sonra otomatiğe bağladığını düşünmemek elde değil. bir ara da anneannemin arapça duyduğu her şeye amin deme huyu vardı bunadı sanmıştım.
En kutsal borç olan askerliğin bedeli yoktur; 15 ay gidip şehit olan gariban ana kuzularıyla dolu bir ülkede; 2 iphone parasına bedelli askerlik yaptırmakta, yapmakta adaletsizliğin dengesizliğin en üst noktasıdır. Vatan borcunun ödeneceği yer banka şubesi değil konuşurken gider şöyle böyle yaparız dünyaya kafa tutarız biz dediğiniz; peygamber ocağı olan kışladır.

(bkz: Banka şubesinde askerlik yapan sanal vatanperver)
Vatanınızı çok seviyorsanız ilim irfan öğrenin ülkeyi kalkındırın, savunma sanayini geliştirin. Gidip nöbet tutmayla anca kendiniz avutursunuz. Artık kılıç kalkan devri geçti. Teknoloji lazım teknoloji. Birine ılık demeden önce düşünün. Benim bedelli yapacak bütün arkadaşlarım arkadaşlarım türkiyenin yerli silahlarının(füze,tank vb.) tasarımında çalışıyor. O silahlar tsk tarafından kullanılıyor. Yine tuvalet temizlemekten daha faydalı bir iş bence ordu için ve ülke için. Kimin daha fazla katkısı var tartışmayalım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar