bugün

an itibariyle ron artest'in takımı sırtladığı maç.*
ilk yarısının 51-42 la lakers aleyhinde bittiği maç.*
ilk yarının sonunda l james in 62 metreden soktuğu üçlük saliselerle parmaklarına takıldı maalesef, top elinden çıkmadan süre dolmuş.
lakers'ın yine yeni yeniden kapağı takacağı maçtır.

(bkz: wait and see)

ps: (bkz: ko be or not ko be)
Lebron'ın orta alandan attığı fakat saliselik fark yüzünden sayılmayan baskete, murat kosova'nın en başında "yok artık lebron james" dediği maçtır.
ilk yarı itibariyle shaq neredeyse hiç oynatılmamıştır. eski günlerin hatrına, koçtan shaq'e biraz daha fazla süre vermesini bekliyoruz.
çok sevdiğim kaan kural'ın gözümden düşmesine neden olan maçtır. evet dostum, bu müthiş maçtaki derdim bu. kobe'nin yaptığı envai çeşit pivot hareketini görmeyen sevgili kaan kural, lebron'un pota altında artest'le güreşmesine "herşeyi yapıyor, pivot hareketi ama bu" tarzında yorumlamıştır. yakıştıramadım...
hakemlerin batırdığı maç*, ama phil den çok fena ayar yediler.
dördüncü çeyreğin sonlarına doğru cleveland'ın farkı açmasıyla, lakers'lı oyuncuların ve taraftarların resmen çirkefleştiği müsabaka.

edit: kimse yazmamış ben yazayım bari. cleveland 102-87 kazandı.
"bir anda maçı cem papila yönetiyor sandım" -mircea lucescu.

edit: kızma mircea espri yaptık.
ikinci çeyrekte maç harikayken, üçüncü çeyrekte hakemler yüzünden berbat bir maça döndü. fark ya kapanacaktı ya da açılacaktı, hakemlerin kararları yüzünden açıldı. o önemli değil tüm seyir zevki de gitti. yani cle takımını destekleyen arkadaşlar da kabul eder ki hakemlerin sıçışı oyunun kalitesini iki taraflı sikti attı. lebron oynuyor, kobe oynuyordu. sonra ne oldu, maç gitti.
lakers'da kobe dışında kimse oynamadı. anlamıyorum kobe kaç şampiyonluk kazandı. hala en hırslı adam. fisher da en istekli ikinci adam ki en yaşlı adamlardan birisi o da. artest lebron'u sindirmişti ve fark kapanıyordu ancak hakemler oyunun önüne geçti.
ilk yarının bitimine 2.3 saniye varken, lan dedim kobe niye bu kadar saniye bıraktı, sayı falan olabilir dedim içimden. james diye bir adam var sonuçta, herif aldı orta sahadan attı ama sayılmadı.
kendi evinde kötü bir maç oldu lakers için. moe ve varejao da (böyle yazılmayabilirler) iyi katkı sağladılar.
sözlüğün basket ve nba sevenlerinin de toplandığı bir maç oldu ama hakemler seyir zevkini malesef çaldılar bizden.
1 lebron james, 1 mo williams, 1'de jamario moon tarafından koyulmuş maç.

(bkz: çirkeflik)
muhtelemen vaftiz babasının* lebron james'e noel hediyesi olarak verdiği maçtır.*

edit: cleveland cavaliers maçı haketmedi demiyorum tabiki çok iyi şut attılar ve lakers'ın pota altı oyuncularını* iyi sindirdirler fakat bariz şekilde maçta hakem etkisi vardı.
yine bir noel maçı ve sahnelerde yine shaq ve kobe... evet shaq artık veteran klasmanına doğru ilerliyor. evet ayakları çok yavaşladı. evet hiç savunma yapmıyor. evet arkasına aldığı adamı potaya sokamıor. evet rakiplerin artık onu durdurmanın tk yolunun faul çizgisine göndermek olmadığını biliyor. evet shaq eski shaq değil ama shaq hala bu ligin en reytingli, en saygı gören, en sevilen, iyi maç çıkardığı an rakip takım taraftarını bile sevindiren ve nba'nın gelmiş geçmiş en dominant oyuncularındandır. nba shaq'ı durdurmak için oyuna alan savunmasını bile dahil etmiştir.

türk basketbol foumlarında görülen o ki herkes maçın kobe, lebron maçı olduğunu ve bu yüzden oynandığını sanıyor. hayır. shaq var diye bu maç oynandı daha doğrusu shaq olmasaydı bu maç neden boston'la suns'la magic ile oynanmadı çemkirmeleri olurdu. shaq olduğu için nba'nin en kalitelilerden olmasına rağmen iticiliği, allstarda yaptıkları unutulmayan lebron ve kobe maçına hiç vızıltı çıkmamıştır.

yaşlarının bir kısmını nba'ya harcamış olan her basketbolseverin ağzından ve gönlünde shaq'sız allstar nasıl olacak burukluğu var. sadece allstarlarda oynasın diyen bile var.

magic bird kapışmasına şahitlik etmeyenler jordan malone kapışmasını 1 numara ilan ederler. bu kapışmayı bilmeyenler de kobe lebron der başka bir şey demez. arada bir shaq var ve kimseyle kapıştıralamayacak kadar özeldir. ve benim için maçın adı shaq- kobe olmuştur ve dizel'in takımı kazanmıştır.

lebron'un kötü bir oyuncu olduğunu ima bile etmek çok büyük ayıp olur ama kollandığını da inkar etmek daha büyük ahmaklık olur. ve tahmin ettiğim üzere kafalarda hangi star kollanmıyordu ki var? evet hepsi kollanıyordu hatta kaan kural'ın cuk tabiriyle süperstar düdüğü diye bir şey var ve bu düdükten en az yararlanan shaq var ve lebron'dan daha çok bu zanno taşıyan ve bunu kamera görüntüleriyle gösterip steps yapmadığını kanıtlayan jordan var. shaq!ın dibe vurma yılında ve ayağa kalkmak için sürekli top kaybettiği yılında mavs'ı devirip şampiyonluk yüzüğü takan wade var.

anlatmak istediğim amerikan pazarlamısı sayesinde itici kabul edilen süperstar lebron'u hatta şuan sakatlanıp bir daha basketbol oynayamayacak olsa bile nba jeneriklerinden inmeyecek lebron'u sevin bilin ama o ligin tanrılarını unutmayın...

maç dizel- corvette maçıydı ve kazanan dizel oldu...
güncel Önemli Başlıklar