bugün

görsel

343 yeni vaka 7 ölüm olduğunu açıkladığı açıklamadır. Evet.
alıştı millet artık. yorum dahi yazmıyor. lan ne çabuk alıştık böyle. göktaşı düşse oturup cigara yakacağız.
Sadece yaşlıların öldüğünü düşünmememiz için dünkü konuşmasında gençlere de ihtar çekip her vaka açıklanışında ölenler yaşlıydı demek de değişik bir kafa sanırım.

Ölenlerin ailelerine başsağlığı, vakalara da acil şifalar diliyorum.
Merakla, dikkatle ama suskun izlenen açıklamalardır.
Vakit yorum değil, bilinçlenme vaktidir.
Güneşli günler göreceğiz, #evdekal#
iran'da 33 milyon kişiye test yapıldı. Türkiye'de devlet hastanelerinde kuyruk var ve insanlar reddediliyor. Özel hastanelerde ise yüksek kriterler konmuş. Yurtdışı teması gibi. Bu da baştan yüzde 99'u eliyor. Ayrıca buralarda hastayı yatırmak demek para ödeyemeyecek kadar yoksulların da bu hastanelere akın etmesi ve hastanenin batması demek. Bir de özel laboratuvarlar var. Ama test için istedikleri fiyat 1200-1300 lira civarı. Vaziyet bu. Test piyasasındaki şirketler ise devletlerle yaptıkları anlaşmalarla paraya para demiyor. Türkiye iran olur mu diyenler. Kapitalizm yüzünden Türkiye iran bile olamıyor.
Sayın bakana izolasyon politikasından da önce yaygın bir test politikasının daha etkili sonuç vereceğini biri hatırlatsın artık.

insanları evde tutarak virüse karşı tedbir alınır sâdece. Virüsü yenme politikası olarak herkese test yapılması şart oğlu şart.
Gençlere siz korkmayın deniliyor. Ki işe devam etsinler çalışmaya devam etsinler. Sokağa çıkma yasağı ilan edilmesin.

Sağlık bakanının özel hastanesi olursa, bunları düşünür.
Verdiği rakamlardan çıkan istatistik:

%10 hasta
hastaların %2'si ölüyor.

Birader ben bu duruma güvenmiyorum. Açık söylüyorum, büyük kıyım yaşanacak.
Kul kaderini yaşar.
Der ve susarim.
asla bir sokağa çıkma yasağını duyurmayacaktır.

akepe orduyu sokağa çı kar maz. ölürde çıkarmaz. çünkü çıkarırsa zaten 'ölür' bunu bilipte asla aklına bile getirmez.