bugün

Bari baba bir bölüm olsun. Boş bir bölümde zamanına ve parasına yazık.
Hukuksa değer.
olma's.
Sonunda dedirten olaydır.
üniversitenin de, 23 yaşında kazanın da, bu başlığı her gün hortlatanın da, ta amına koyim.
yıllardır günlük ped kullanan kuduruk bir hanfendi ya da madiden vurdurma heyecanını tatmaya kararlı bir tirevest adayının yapacağı hareket.
hiçbir şey için geç olmadığının göstergesidir.
hukukta hazırlık yok bro.
17 yaşında üniversiteyi kazandım. Ve 23 yaşında doktor olacağım.
Üzüldüm.
daha kötüsü de vardır sikindirik bir bölümü on senede bitirememektir. var böyle mal bi tanıdığım.
2. seneyi bekleyip 3. seneye de kalmayı düşünmekteyim bende böyle olabilirim
Olum ne kıskanç adamlarmışsınız la isteyen istediği yaşta okur sen önce aynaya bak bi dedirtir adama *
Olum ne kıskanç adamlarmışsınız la isteyen istediği yaşta okur sen önce aynaya bak bi dedirtir adama *
Okunacak bolum ve kisinin karakterine gore avantaj veya dezavataja donusebilecek durum. Sene kaybi, okurken sektorle ilgili alanda gerekirse maddiyat talep etmeden calisarak kapatilabilir cunku universiteden mezun olup piyasa standartlarini yakalamasi 4-5 seneyi bulan mezunlar cok var. Her seyden ote, insanda boyle bir arzu ya da fikir varken cesaretsizlik yapip gitmemek kisi icin kayip bi durum olur bence.
Bu başlığı faaliyete geçirmem için 6 senem olduğumu hatırlatan durum.
(bkz: 25 yasinda milli olmak)
22 yaşında üniversite bitirip yıllarca işsiz gezmektense, iyi bir bölümse yapılması mantıklı eylem.
hayalindeki bölüm ise kazandığın gayet de erken bir yaş olduğunu belirtmeliyiz. yok istemeyerek gittiğin bir bölüm ise vakit henüz erken 25inde başla üniversiteye yeter ki ömür boyu zevkle çalışacağın bir alanda eğitim al.
Korkma ! devam .
sınava ilk girişimde yaptığım şey. daha iyisini yapabilirim dedim ve 1 yıl daha çalışıp 24 yaşımda üniversite kazandım.
millet burada hayallerden bahsetmiş de bahsetmiş.
dönün lan gerçeklere.
sokayım sizin hayalerinize:
hepinizin anası babası fabrikatör galiba.
24'ten sonra sırf sen taşağını yayıcan diye ailene yük bindirmeye lüksün yok kardeşim.
25 yaşına gelmiş kazık kadar adam olmuşsun, hayalım var osuruğu atıyorsun.
ulan göt bu zamana kadar aklın götüne mi girdi?
18-25 yaşlarında neredeydin?
ulan hayalin nolursa olsun okuyacağın yer türkiye zaten neyin kafasını yaşıyorsun?
hem okurum hem çalışırım abi ben diyenleri duyar gibiyim.
hem çalışıp hem okumak
istanbulda bir de iyi okul iyi bölümde ise hayal unutun onu.
okumanın yaşı yok diyenler var.
birader biz sanki kitapları yırtın okumaya tövbe edin dedik.
bak cahil kardeşim amerikadaki birçok üniversitenin online eğitim programları var onlara kayıt yaptır.
ya da git master yap.
ya da git edx, coursera'dan mit, stanford gibi okulların açtığı online derslere kaydol.
haydi hayırlı traşlar.
2007 de uludağdan (önlisans) mezun olup 2008 yılında gazi üniyi kazanıp (23 yaşında), sıfırdan başlayan ve +1 sene uzatan biri olarak;

2013 (27 yaşında) mezun oldum. şu an otomotiv sektörüne ait x fabrikada üretim şefiyim.

özet: raad olun gençler, takılın kafanıza göre. tek dezavantajı iş bulma sıkıntısı.

mülakatlarda kendinizi sağlama alın, 3-5 kelime yapın, pazarlayın işte olm kendinizi.
sorun teşkil etmeyendir. önemli olan hayata tutunmaktır. hayata tutunma yaşı değildir, şekli değildir. ipin ucunu bırakmadığımız sürece yenilmiş sayılmayız.
ikinci üniversite ise olağan durumdur. (bkz: şekil a)
(bkz: 23 yaşında master yapmak)