bugün

son olmayacağı belli olan. bugün taksim.
hakkında girilen son entrynin üzerinden bile 2 ay geçen, olay cereyan ettiği gün yer yerinden oynayan, bununla birlikte unutulan, her önemli olay gibi unutulmaya mahkum, gelecekte belki 1-2 kez daha gündem olup sonra kendisini kapitalizmin pençesine teslim ettirecek olan yangındır.

ne kadar sahip çıkılacaktı ki sanki? hala şeffaflık yok.
istanbul erkek lisesi mezun ve mensupları, kardeş camialarına bir destek mesajı göndermiştir:

https://www.facebook.com/...to.php?fbid=4946531992465

mesajın galatasaray camiasında oldukça fazla kişiye ulaştığını tahmin ediyorum. mail gruplarında paylaşılıyor.
allah bize bir daha böyle acılar yaşatmasın.
uzun süredir böylesi içimin yandığını hatırlamıyorum.
görsel
bazı fenerbahçeli renktaşlarımın yazıkları entryleri utana sıkıla okudum. şu aşağıdaki yazıyı bir okuyuverin derim;

7 haziran 1932 günü şimdilerdeki Fenerbahçe Stadının bulunduğu yerde Papazın Çayırı ve kulüp binası yandı. Yangın sırasında birçok Fenerbahçeli futbolcunun evleri de yangından etkilendi. Yangından önce ise Selanik Mütelliti isimli bir Yunanistan takımıyla maç ayarlanmıştı ve maçı iptal etmek için çok geçti. Fenerbahçeli futbolcular borç aldıkları formalarla stada geldiler, ancak birçoğu yangının söndürülmesine yardım ettikleri için bitkin ve yorgun durumdaydı. Maçın başlamasına dakikalar kala Galatasaray’ın efsane kaptanı aslan lakaplı Nihat Bedik ve Galatasaray’ın as takımından 6 futbolcu soyunma odasına geldi. Aslan Nihat soyunma odasına girdikten sonra "Bu zor gününüzde sizi yalnız mı bırakacağız? Kabul ederseniz arkadaşlarım ve ben sizinle birlikte Fenerbahçe formasını terletmeye hazırız." der. Fenerbahçeliler bu teklifi kabul eder, Galatasaray ve Fenerbahçe’den oluşan bu takım maçı 4-0 kazanır.

yaşasın renklerin kardeşliği, kahrolsun tarihimizi yakan ibneler.!!
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
http://www.zaytung.com/fo...erdetay.asp?newsid=202466
Üniversite binası bile dayanamadı içinde bulunduğu ülkenin durumuna, "Yanayım, belki aydınlanırlar" dedi. Etrafındaki odunlar! bayram etti.
110 yıllık tarihi binanın galatasaray spor kulübü ile bağlantısı var zanneden ve yanmasına sevinen gerizekalıları görmemizi sağlayan yangındır. ulan yemin ederim duyanda burası paralı bir üniversite ve tüm gelir galatasaray spor kulübüne aktarılıyor sanar. yemin ederim akıl yoksunu dolu ülke. osmanlı'dan kalma bir bina, bir tarih yanmış hala yok iyi oldu, yok ben fenerliyim ama üzüldüm yok beşiktaşlıyım ama alt kat yansa daha iyiymiş bilmem ne. salak dolu ülke ya çıldıyorum böylelerini görünce. beşiktaş'ta ki beşiktaş lisesi yansa demek ki bu andavallar ona da sevinecek. lan hadi istanbul'da değilsiniz de, açıp bina hakkında 2 kelam okumayıp yorum yapacak kadarda mı salak bu insanlar?
kundaklama mı yoksa gerçekten mi çıktı hala şaibeli bi durum ama bi tarihi eser yok oldu.
görsel
görsel
yeni otelimiz hayırlı uğurlu olsun.
istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, 1 ay önce istanbul itfaiyesinin New York itfaiyesiyle yarışabileceğini söylemişti. O yüzden yangn bir türlü kontrol altına alınamadı. O yüzden ortaylı ve teziç in üniversiteye bağışladığı, nadir bulunan kitapları cayır cayır yandı. ''yak-işlet-devret'' ne kadar anlamlı. boğazda otel için bir yer daha açıldı.
Fenerli olmama rağmen üzüldüğüm olaydır. Yansın beter olsun diyenlere insanlık ve beyin alalım lütfen.
yangın dün akşam saat 19.30 da 3. katta uluslararası ilişkiler bölüm başkanı profesör doktor beril dedeoğlunun odasında meydana gemiştiştir. elektrik kontoğından çıkmıştır.
(bkz: akp döneminde artan tarihi mekan yangınları)
tarihini koruyamayan ülke için normaldir.

haydarpaşa'yı bile yakmıştınız eee sırada ne var?
yurdum insanının altından bir çok komplo teorisi çıkarttığı yangındır. üniversiteye büyük geçmiş olsundur. bırakın bu komploları zararlı düşünceleri artık lan.
(bkz: Mumdan çıkmış yangın)
Öğrencilere üzüldüm ama. Rant için olmadığına kendimi inandirabilsem başkaları için de üzülürdüm.
komşumuz olan gsünün yanması içimi yaktı ulen. okullarımızın kıymetini bilelim gençler.
devam eden yangındır ki devam ettikçe tarihi tarihe gömmeye devam edecektir. istanbul lu vatandaşlarımızın ciğeri yanmaktadır.

(bkz: ateş düştüğü yeri yakar)
Güzelim boğazın yanında okul mu olurmuş. ver ateşi yansın. başka yere taşırız!!!
merakla açıklanacak ihale koşullarını bekliyoruz. yani bekliyorlar.

+ kaç yıldızlı olsun efenim otelimiz?
- 5.
+ bu değil.
* 7.
+ bu da değil.
/ 12.
+ bu hiç değil.
: 2023
+ aradığım bu, alın bunu.
ODTÜ'ye destek veren öğrenciler için bulunan tazikli su, Galatasaray Üniversitesi'nde çıkan yangın için bulunamıyor çok garip.