bugün

Epic sax guy bile yaşlanmış.
Hayat çok acımasız, lanet olsun.
ilk yarı finalden tahminlerim:
isveç, Finlandiya, Karadağ, Portekiz, Yunanistan, Moldova, Avustralya, Belçika, Azerbaycan, Letonya
Baya bi zorladım ama, pek iyi bir yarı final olmadı. Bakalım kaçta kaç yapıcaz.
epic sax guy ve verka serduchka'yı tekrar görmek güzeldi.
Ukrayna'nın, isveç'ten neler yapılması gerektiğini iyice öğrenmesi gereken yarışma. Şov olarak geçen senenin çok altında, sunumu ve sunucuları zaten geçtim isveç'te bir efsane vardı tabi ama videolar falan hiç olmamış cidden :( şov açısından zayıf geçiyor.
final biletin kazanan ülkeler;
moldova
azerbaycan
yunanistan
isveç
portekiz
polonya
ermanistan
avustralya
kıbrıs
belçika

(#36566458) 9/10 ile yine formumdayım. tek yanlışım moldova oldu, o da epic sax guy'ı cumartesi tekrar göreceğimiz için güzel bir sonuç.
bu gece ikinci yarı final olacak. birinciye göre daha sönük şarkılar var.
bulgaristan, romanya, estonya, danimarka, israil, makedonya, isviçre ve belarus ilk bakışta dikkat çeken ülkeler. belarus dışında hepsi de ingilizce. umarım belarus finale kalmayı başarabilir.
hala yapılıyor mu bu ya dedirtti görünce. vay be.
bu geceki sıralama şu şekilde;

1 sırbistan
3 makedonya*
5 romanya*
7 macaristan*
9 irlanda
10 san marino
11 hırvatistan
12 norveç
13 isviçre*
14 belarus*
15 bulgaristan*
16 litvanya
17 estonya*
18 israil*

* yıldızlılar eli yüzü en düzgün olanlar.
ikinci yarı finali fena olmayacağı benzeyen yarışma. ilk yarı finali için şov olarak isveç'ten çok şey öğrenmeleri gerek demiştim. Kendilerinin de dedikleri gibi bu sefer bişey öğrenmişler ve güzel açılış yaptılar, ilk şarkı da fena değil, güzel bi gece olur umarım.
makedonya'dan bu kadar kötü bir performans beklemiyordum. studyo versiyonuyla canlı arasındaki fark bu kadar olmamalıydı.
malta yine baydı.
geliyor romanya. yodel it!
romanya en iyi canlı performans olabilir ilk yarı finalle beraber şimdiye kadarki. o nasıl yodellemektir *
bir bayık şarkı da hollanda'dan.

neyse ki macarlar roman bir dansöz oynatacaklar şimdi.
irlanda helyum gazını alıp gelmiş.
2012'den beri izlemediğim yarışma.
seyircilerin arasında 2-3 tane türk bayrağı da dikkatimden kaçmadı.
Bu gece hakkaten çok zorlu bi yarı final oluyor. Eurovision'a yarı finaller geldi geleli 2.ler nedense genelde daha zor oluyor. Salı günü ilk 10a koycak şarkı bulamazken bu gece kimi dışarıda bıraksak diye düşünecez herhalde. Makedonlar, macarlar ve memleket bulgarlar çıksın yeter.
Güzel performans gösterdi bizim ergen, biraz saçını başını düzgün yapsa olur bu iş *
Rusya'nın malum sebeplerden katılmadığı yarışma. Çok da fifi... Polina bile kazsnamadıysa işiniz daha olmaz zaten...
Zor bi gece, tahmin yüzden düşük olur ama hadi bakalım.
Sırbistan, Makedonya, Romanya, Macaristan, Danimarka, Norveç, isviçre, Bulgaristan, israil, Hollanda
gözlerim kanadı şuanki dans şovunu izlerken. ne bir uyum, ne senkron hiçbir şey yok. müzik berbat gerici birşey. apaçi gençler saçma sapan hareketlerle koşuşturup duruyorlar.
Eurovision tarihinin ilk evlenme teklifi de geldi. Umarım Makedonya oylarına olumlu etki eder, bu sene desteklediğim 4 ülkeden biri.
Makedonya'nın inanılmaz bir şekilde elendiği yarışma. Diyecek laf yok valla, muhteşem şarkı hatunun biraz kötü performansından dolayı elendi gitti.
Yarı final bitiyor ama final için artık.
Uydudan ingilizce izleyenebilecek kanal varmı?

Hotbird de Tvp1 ve RTS deux dan izliyorum birinde lehçe birinde fransızca yorumlar var.

Astra 4.8e 19.2e 23.2e thor ve hotbird uydularından öneriler çok makbule geçer.
italya açık ara kazanacaktır demedi demeyin!

italya o kadar favori ki diğer ülkelerin zahmet edip yarışmaya katılmalarına bile gerek yok, direk italyaya kupayı verip herkesi uğurlasınlar.
Yeni kimliklerle gidilebilecek ülkede yine gitmedik Azerbaycan'da oldu gidemedim türkiye de oldu gidemedim ama hedefim var kalan ömrümde bir kere gidip orda bayrak sallayacağım bu da benim hayalim hüsnü.
adaylığı açıklandığından beri 1. gösterilen italya ilk defa iddaa sitelerinde ikinci sıraya geriledi. 3. sırada da bulgaristan var. ilk 3 şimdiden şekillendi, değişme olasılığı çok çok zor.