Bu adam çok önceden asilmaliydi. . .
Amk memleketinde, sikinti sallasan ben aydınım diyen zırtolara çarpıyor.Aydın değildir onlar, kürtçülük yapan zırtolardır.
Sozde aydinlarin zirvasidir.
Kimin aydini bunlar?
Ustelik "aydin" nedir ya hu?
Olayin akademik kariyerle falan alakasi yok. Bu ulkede zamaninda kadir inanir bile aydin sayildi.
Derdi ortak olan tipler bir araya gelip konusuyorlar. Hepsi bu.
Ne dedikleri umurumda bile degil.
Cok ciddiye almamak lazim bu tipleri.
Seçimde hdp ye destek veren aydınciklari goremedim listede. . Yemedi herhalde yada sattılar demokrasi ve barış garantisi Selahattin antipatigini.. Bu ne biçim aydinliktir be kardeşlik? Kicinizi yirttiniz hdp ye oy toplarken. hdp lilerin tapindigi putlarina hiç mi saygınız yok da bir imzayı çok gördünüz?
Aydınlığın ayağa düştüğünü göstermiştir. Eskiden ali kemal'ler falan varmış, refik halit karay'lar, filozof rıza'lar. Sonra mesela en afillileri damat ferit bile çok ciddi birikimli falan bi adammış, okuduklarımızdan öyle anlaşılıyor. Şimdi buna gelelim. isimlere tek tek baktım, edebiyat çevresinden birkaç kişi, gazete çevresinden bir iki kişi dışında hiç önemli kale alınır biri yok. Bizim sitede bi güvenlikçi vardı bi dönem, bijimon onun adına baktım yok, üzüldüm.

Gerçi kürdün kendi ne ki, hareketinin aydını ne olacak. Hunharca gülüyorum kendime; ateş etrafında halay çeken moronlardan heidegger beklediğim için.
Dostum aydın demişsin ama bunlar bildiğin uyuşturucu, kadın ticareti, kaçakçılık ve terör karası.
200 Tane şerefsizin bir araya gelmesidir.
200 aydın'ın (!) izlemesi gereken türde ;

https://www.youtube.com/watch?v=ArR-KjjD_Mw
Bir kenara not edilmesi gereken it sürüsünden ibaret indanciklardir.Vakti zamani geldi mi kalemleri kırılır. Elbet bir Hasan Tahsin cikar.
Hiçbirini tanimadigim kişilerden oluşan liste. Bir ali nesin'i biliyorum. Onu da yanlis biliyormuşum demek ki.
--spoiler--

Peki, sonradan “Kurtuluş Savaşı” adını taktıkları Milli Mücadele neydi? “Emperyalizm”e karşı halkların şahlanışı filan olmadığı belli de, ne?

1994’te Yanlış Cumhuriyet’i yazarken cevabı biliyordum, ama kibarlık ettim, yuvarlak anlattım, göte göt demekten imtina ettim. Korktum da diyebilirsiniz, kabul. Şimdi artık memlekette az da olsa demokrasi var, daha açık konuşalım.

Bir, mal kavgasıydı. iki, iktidar kavgasıydı. Üç, islam kavgasıydı. O kadar.

--spoiler--

Öktem kalaycıoğlundan kısa bi kesit.

Aydın demişler. Işıktan kör olmuş bunlar Belli ki.

Bunların hepsini fişleyip ülkeden ekmek yemesini keseceksin bakalım o zaman da göte göt diyor mu ?
neye göre kime göre aydın.
Aydın değil oç dur onlar. Beyaz torosa bindirilip hava aldırılması şarttır onlara.
Siz 200 aydın demişsiniz ama ben orda 200 orospu çocuğundan başkasını görmedim arkadaşlar.
Aydın mı ? Ulan zeynep saygı kim ? aydın mıymış?

(bkz: saçı beyaz olanı aydın sanmak)
(bkz: fular takanı aydın sanmak)
yazık bu vatana, millete. bir terör örgütüyle uğraşamıyoruz hala. yazık.
boşa yapılan çağrıdır, apo oradan çıkamayacak. ayrıca aydın falan değiller.