bugün

evrimin kanıtıdır. aynı apandisit gibi.
Çektirmekten haz aldığım.

Dördünü de çektirdim. Yine olsa da yine çektirsem keşke. 5 dakikada oldu bitti hemen. Tabi uyuşturulduktan sonra 5 dakika. Hatta o kadar bile sürmedi, iki hareketle çıkıverdi hep. iğne dışında da hiçbir şey hissetmedim.

Tabi uyuşması bitince bir ağrı bir ağrı. Ama sorun yok onda. 1 hafta sonra da gidip dikişleri aldırdım. Oh mis.

Hayır hepsi tek seferde çekilmiyor. Toplam 4 seferde çekildi. Şimdiden cevaplayayım. Hatta yirmilik diş çekileceğinde o randevuda başka işlem dolgu vs yapılmıyor diş çekilince iltihap kapmasın diye.
Dördüncüsü yanağıma doğru yamuk çıktığı için canımı okuyan diş, nolur ağrıma nolur nolur.
çıkarken ağrısıyla kıvrandırır.
30 yaşında bile çıkabilen diş türü. 20.yaşa bağlamayın , başıma gelmez demeyin! Üfletirler..
Sınıf 3 pozisyon c ve horizontal ise welcome to hell.
Önce gömüktü sonra uçları çıktı şimdi kafası belirginleşmiş damagimi yara yara büyüyor adeta ağrısı da cabasi. Yanağımi isiriyorum bunun yüzünden.

Edit:lisede çıkmadi şimdi çıktı ayrıca 30 yasinda olup yeni çıkan kişiler var.
Sanırım dünyanın en rahat çekimini yaptiracagim diş türü.

3 yıl bekledim 3 yıl ağrısına katlandim 3 yıl önce neredeyse çenemin içinde olan doktorların çok gömülü ameliyatla alırız dediği diş şuan kafasını damadigimdan çıkarmış durumda yüzde 80 lik bir kısmı kafasını çıkardı ben cektirmeyince dayanamadı artık kendisi çıkmaya karar verdi gelinlik çağına geldi ilginç bir şekilde ağrılar da yok oldu.normal bir dismis gibi duruyor suan cektirirsem de çekimi çok kolay olacak.
Görüştüğüm 3 doktor en kısa zamanda çekilmesi gerekiyor, diğer dişleri çürütür dedi.

Istanbul sultangazi ye zar zor randevu aldım 1 ay sonra. Gizem diye bir orospu evladı baktı ve hiçbirşey yok, sıkıntı yok, çekilmesine gerek yok dedi. Ne kadar anlatsam da götünü zora sokmamak için hayır dedi piç. Şimdi ağzımda 2 gömük, 1 horizontal 20 lik diş var. Ve canımı yakıyor.

internette yazana göre çektirmekte gecikilirse hem yandaşını çürütüyor hemde damağı kesipte çekiyorlarmış.

Peki ben ne yapayım amk? Tüm paramızı haraç gibi vergiye veriyoruz sonrasında ağzımızdaki bir dişi çektirmek için randevu bile alamıyoruz amk memleketinde?!

Cepte para mı var özelde çektirelim? Bu eziyeti çektirmeye kimin ne hakkı var. Allah belasını versin yetki verdiğimiz bu insanların.
Bela kelimesinin eş anlamlısıdır resmen.
iki üç gündür kendisinin olması gereken yerde ağrı diyemeyeceğim tuhaf bir his var-dı. Yaklaşık 4 yıl önce kendileri için doktorlar (tamamı ortodontist) ‘bu nasıl ağrımıyor? acilen çekilmesi lazım. Git hemen çekim randevusu al.’ demişlerdi. Bende o dönem ‘Okulum var, ayrıca ağrım da yok’ diye ertelemiştim. Az önce fark ettim ki kendisi çıkmış. Bayağı filmde yatar halde gördüğüm o koca diş hiç bir ağrı vermeden çıkmış.

Öteki ne alemde hiç bir fikrim yok. Ancak dilerim o da karşı komşusu gibi sessizce yerini alır çenemde.
insanın başına beladır çektirsen ayrı acı veriyor bıraksan orda içten içe yakıyor ınsanı kurtulamıyorsun. ama uzatmadan kurtulmak gerek diğer diş yapılarını bozabilir.
çıtırdır.
sağ üstte çıkmaya başladı.Her ağzımı açıp kapayışımda dişimin çıktığı yerde kıtırtı oluyor.
30 yaşına bastık, daha çıkmadı.
20 lik dişin çıktığı yerden neden birtane daha çıkıyor amk dişçiden çıkamıyorum.
(bkz: dexofen)
20 tane dişin en arkasında bulunan destekleyici diştir.
4 adet 20'lik dişim vardı. Evrimin hangi tarafindaysam artık. Neyse üçünü bir şekilde çektirdim birini hatıra olarak ayırdım kendime ama son 10 gündür tantana yapmaya başladı. Bir ağrı bir ağrı...gitmek istiyor haklı da yaş 30'u geçmiş ne işi var bu saatten sonra benimle? Ayrılacağız.
17 yaşımdan beri eti delerek çıkmaya başlayan 20lik dişlerim acı verir, zaman zaman nükseder, dişin çıktığı yerde bazen bir aft pırtlayıvererek hayatımı zehir eder. halen çıkma süreci tamamlanmadı sanırım.
tanım: çiğnemeye bir yararı olmayan diştir, fakat bu yararı olmadığı anlamına gelmez. diş kökleri bilhassa kök hücre deposudur, günümüzde kök hücre tedavisi gelişmekte ve duyulan ilgi artmakta.
bugün 3. 20 lik dişimi çektirdim. çene cerrahı diş doktoru olursa daha iyi sonuçlar alırsınız. mesele ben iki iğne acısını hissettim. sonrasında 20 saniye içerisinde dişimi çıkarttı. şimdi bunu kutluyorum. buz gibi bira içerek.
Ağrısı insana azap çektirir.
Evrimin kanıtlarından birisidir.Eski zamanlarda insanların işine yarayan,ama insanın evrime uğraması sonucu kullanılmasına pek gerek kalmayan bir diştir.
Hepsi çekilmediği sürece dönem dönem ağrısıyla beliren lanet.
Çekilmeside ayrı bir dert olur.