bugün

yan karakter olması gereken tuba büyüküstün e başrol verilen dizidir. bu hanıma bayılanlar var. oyunculuk olarak değil herhalde.
ilk duruşmada karar mı verilir amk.

Yüzbinlerce lira harcıyosun, şu diziler için neler yapıyosun, be aklını yediğim, az biraz daha sağlam yapın şu kurguyu.

Boşa gerilim ve şaşırtma bu dizi. insanlar gerilsin, şaşırsın.

Bak söyliyim, o komser tuğba büyüküstünü ayıklar yakında.

Sonra abi nooldu abi nooldu.
Star Tv'de yayınlanan, konusu kazanmanın çok zor ama kabetmenin 20 dakika kadar kolay olduğunu anlatan bir dizidir. (bkz: Star Tv)
2.bölümünü merakla bekleyip televizyonu açtığım dizidir.
kızımızda kapalı alanda şuur kaybı hastalığı varmış, bunu da öğrendik...

(bkz: klostrofobi)
(bkz: hayır hayır ağlamayacağım)
mantık hataları ile dolu dizi. bu öldürülen adamın babası mahkemede fotoğraflar sundu. birisi de feyk falan demedi ?

gerçi satın aldı adamları da ;

illa birinden intikam alıcan diye araştırsan fena olmaz mıydı o resimleri yaptıracağına ?
diziye kedi karakteri girdikten sonra biraz canlandığını düşünüyorum. yoksa ilk bölüm çok fostu.
Salı akşamları star tv'de gösterilen bir dizi.
bana hapishane sahneleri hiç inandırıcı gelmeyen dizi. bu kadar zorlama dialoglarlar'la nereye gider bilemiyorum. bir de pour elle adlı fransız filminden fena halde esinlenilmiş olduğu apaçık ortada...
bu ney la? art niyetli miyim bilmiyorum ama böyle bir şeyin tesadüf olması mümkün müdür?

http://galeri.uludagsozluk.com/r/20-dakika-373335/
ideal seks süresi.
vasati aşamayan dizi.
aslında ilginç olabilecek bir senaryonun, kötü yönetim ve oyunculukla çar çur edildiği dizidir. sürekli dram, sürekli gözyaşı. hapisten adam kaçırıyorsunuz amk. karizmatik olun biraz. artık dizilerde ağlamayın. bıktık lan!
tuba büyüküstün ün yine berbat oyunculuğunu sergilediği dizi.
The next three day miydi neydi bir film vardı tam hatırlamıyorum ordan yürütülmüş olabilir senaryosu.

Not: çok canım sıkılıyordu o an yapacak başka birşey yoktu izledik, pişman değilim.
fragmanları kadar kaliteli olmayan dizi. 'fragman diziden alma değil mi aq' diyebilirsiniz ama dizinin fragmanları tanıtım metinleri 'ananskym nası dizi lan bu yabancı diziler gibi konusu var galiba' dedirtirken konu yine aşk yine ayrılık yine gözyaşı yine evlatlarım... yeterin aq bi bıkın gayrı.
2 bölümünü de izledim. ilker aksum bence çok başarılı rol yapmış. amaaaaaa hakim tek celsede adam daha ölmeden 20 yıl nasıl hüküm verdi hemide tek fotoğrafla. en baştan yanlış başladılar olmadı cık cık cık. *
evet dizidir, evet senaryodur, ancak türkiye deki adalet sistemini de biraz anlatır.

bu ülkede ensesi kalınlara en ufak şekilde dokunulduğunda adalet sisteminin nasıl farklı şekilde işlediğini biliyoruz. tamam dizideki senaryo biraz abartılmış ama bu şekilde olmasa da bu ülkedeki adalet sistemi güçlünün, sesi çok çıkanın, parası çok olanın lehine olur genelde.

daha birkaç ay evvel milletvekilinin oğlu polisleri sıraya dizdirip, onları sorguya çekmedi mi? işte size gerçek hayat, hala bu dizinin senaryosu hakkında "bizim hukuk sistemimizde böyle birşey yok" diyorlar ya, ha haaa...

yine de söyleyeyim editi: ben olsam necmettin başkan'ı çeker vururum. lan dünyada tek baba ve tek evladı olan sen misin? karşı taraftaki aileyi ne yok ediyon, üstelik daha ortada kesin birşey yokken, gerçek hayatta olsa bu adam çoktan öldürülürdü.
15 Ocak Salı 3.bölümü yayınlanacak olan dizi http://www.zapkolik.com/4...ragmani-15-ocak-2013.html
bu nasıl hapisanedir 4 kişilik koğuşlar yarısı boş herhalde hapisaneleride özelleştirdiler.
Her zaman olduğu bir yabancı dizinin çakması olan dizidir. Bizim sektörümüzün gelişmemesi de bundandır.
elle tutulacak yanı yok, senaryo gerçek hayatla alakasız, hayali bir ülkede geçse bile mümkün olması zor işler dönüyor.

ilk bölümü izleyip orada bırakmanın doğru bir karar olduğuna kanaat getirdim.

hatun polis tarafından evden alınıp savcı karşısına çıkarılmadan mahkemeye sevk edildi, sadece nüfus bilgilerinin gelmesi 3 ay süren mahkeme ilk celsede nasıl olduysa işi karara bağladı.
cumhur başkanını öldürsen bile, jet hızıyla yargılanıp suçlu bulunman bile türkiye de en az 6 ay sürer,
karın 1.ci dereceden zanlı, sen karının öldürmeye çalıştığı adam komada yatarken hastanede odasına girip elinde çiçekle yalvarabiliyorsun (kak bi siktir çay koy)
karın hapishane den hastaneye sevk ediliyor, sen cezaevinde karını görürken donuna kadar aranıp soyulup içeri alınıyorsun, hastanede karının burnunun dibine polis nezareti olmadan girip öpüşebiliyorsun, polis sen karınla keyifli zaman geçir diye kapıda nöbette ( kak bi siktir çayın altını kıs) bütün bunları becerebilen senaryo ekibini canı gönülden kutluyorum, bu diziyi bu halde millete izletebilirlerse kesin ödül almaları lazım.
öğretmen maaşıyla dubleks villa alabilmeyi göz ardı ediyorum (belki adam sabancı veya koç ailesinden bir çocuğa 4 yıl özel ders vermiş olabilir)

neticede bu saçmalıklar sonrası ikinci bölümü izlemedim bile, eminim onda da bir bu kadar mantık dışı saçmalık vardır.

aslında dizinin teaserı şu şekilde olmalıydı,
tanışıp evlenmek 8 yıl, çocukları büyütüp mutlu bir aile halini almak 16 yıl, öğretmen maaşıyla dubleks ev sahibi olmak 8-10 yıl, bu senaryoyu yazmak 20 dakika !
izlememin tek sebebi karakter değişimini merak etmemdir . daha öncede belirtilmiş ama bu adam büyük ihtimalle breaking bad te olduğu gibi heisenberg tarzı bir adama dönüşecek.
orijanilini (bkz: the next three days) seyredenler için (ki kendisi normal sinema filmidir ve başrolde russell crowe döktürmektedir) ultra süper bayıcı bir dizi.
hem de, tüm işlerinde çok başarılı bulduğum ilker aksum'a rağmen (oyunculukta russell crowe ile kapışır bence).

133 dakikalık heyecan ve aksiyon dolu hikayeyi, bilmem kaç bölümlü bir diziye dönüştür, araya gereksiz bir sürü karakter ve olay döşe, tutmaz hacı o şekil. hiç mi senarist, hikaye kalmadı bu memlekette yahu? nedir bu yerelleştirilmiş dizi furyası.