bugün

1. Dünya savaşı öncesinde olmamız daha olağan bir ihtimal.
Bence 1850 sonrası osmanlısındayız.
Führer için evet.
ses çıkarmayın la. şu demokrasi gelsin de
bu ibibik dincilerin alayından da kurtulmuş olacağız.
bu kadar ilerleyebildiysek "ah partiliyih ah partiliyih huloooog" diye bağıracam sokaklarda.
Gittim gördüm almanyayı. Evet doğru bizden en az 100 sene ilerideler. Şehirleri kartpostal misali. Kabul.

Fakat emin olun türkiyeye kendimi zor attım. Daral geldi Sıkıntı bastı, rahatsız oldum sevemedim. Utanmasam atatürk hava alanında toprağı öpecektim. O zaman şuna karar verdim; teknoloji tek başına insan olmaya yetmiyor.
Teknolojik açıdan gerisindeyizdir.
ya ben ona da raziyim amk. onu bile beceremiyoruz.

ne gamali hac gibi adam gibi goze hos gelen bir sembolleri var, ne goebbels gibi bir propaganda bakanlari var.

amina koyim erkan tan in propaganda yaptigi yerde, ampulun simge rabianin selam oldugu yerde ne nazisi ne hitleri amk dalga mi geciyorsunuz. hitler yaptiklari icin degil aha bunlarla kiyaslandigi icin ağlıyor oteki tarafta.

3. reich'in tutuklanan kurmaylarinin en düşüğünün iq seviyesi 128, hitler ve goebbels in yakalanmadigini da soyleyelim. hani tutup da "bulut teknolojisine kafa yormayin kullanin gecin" diyen adamlarla almanyayi yoneten adamlari bir tutmayin. tamam gaddarlar insan degiller falan ama bu kadar da hakir gorulmeyi hak etmiyorlar amk.

Hele hele hermann goering gibi bir adam ile hulusi akar'ı hic bir tutmayin amk hitler kullerinden bir olup sizi sabun yapmaya gelir dinime kitabima.

daha aradaki teknolojik ucurumdan bahsetmedim bile, bu sadece karizma ve zeka acisindan yapilmis bir kiyaslamaydi.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar